لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ تهران ۰۷:۴۱

پرسپوليس با يک گل برق شيراز را شکست داد


پرسپوليس با پیروزی بر برق شیراز جایگاه خود را در صدر جدول تحکیم کرد.

تيم پرسپوليس تهران در پانزدهمين هفته فوتبال ليگ برتر ايران، جام خليج فارس، با يک گل ديرهنگام در ورزشگاه حافظيه، تيم برق شيراز را شکست داد.


در حضور حدود ۲۵ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه حافظيه، روز پنجشنبه پرسپوليس در دقيقه ۷۸ با ضربه تماشايی محسن خليلی، دروازه تيم خوش نقش برق را گشود و به سه امتياز مورد نيازش دست يافت و ۳۵ امتيازی شد.


تيم سپاهان که در يک مسابقه عقب مانده با صبا باتری در تهران يک بر صفر پيروز شده بود، حالا با با سه بازی کمتر نسبت به پرسپوليس، ۲۹ امتيازی است و روز شنبه، دو روز بعد از بازی پرسپوليس با برق، در آبادان با تيم پر دردسر صنعت نفت بازی دارد.


در شيراز نيمه نخست متعادل و بی رمق می نمود، اما برقی ها نيمه دوم را در برابر ياران بلند قامت پرسپوليس تهاجمی تر آغاز کردند و در خلاف جهت بازی، به دنبال تعلل مدافع جناح راست برق، عباس آقايی توپ حريف را ربود و با ارسال آن به ديرک نزديک، شاهد شليک سرضرب و تماشايی گلزن اين فصل پرسپوليس با پای چپ و از زاويه بسته در درون دروازه ميزبان شد.


با اين ضربه، محسن خليلی در پايان هفته پانزدهم با ۹ گل در صدر بهترين گلزنان ليگ قرار گرفت.


پرسپوليس با اين پيروزی، که به سختی بدست آمد، در فاصله دو هفته تا پايان نيم فصل با ۳۵ امتياز موقعيت خود را در صدر جدول رده بندی محمکتر کرد و برای عنوان غيررسمی قهرمانی نيم فصل، تنها سپاهان را در پشت سر خود تهديد کننده حس می کند.


پرسپوليس با گماردن محمد رضا واحدی نيکبخت و فراز فاطمی در نوک حمله و بازی محسن خليلی در حمايت از اين دو، ميل به بازی تهاجمی را نشان داد. اما بازيکنان سريع و پا به توپ تيم برق بيشتر در نيمه زمين تيم پايتخت، عملا بازی را به تعادل کشاندند و نيمه نخست بدون گل پايان يافت.


با بازی با روحيه تيم برق و بازيکنانی که از بازی هوايی در برابر تيم پرسپوليس، به ويژه در خط دفاعی، با مشکل رو به رو شده و به بازی زمينی و حمله از عمق رو برده بودند، در نيمه دوم زنگ خطر بارها بيخ گوش پرسپوليس به صدا در آمد که مهدی واعظی، دروازه بان پرسپوليس در يک روز موفق ظاهر و بارها منجی دروازه تيمش شد.


او در برابر خطرهايی که هر لحظه در نيمه دوم از سوی مردان برق، به ويژه مهدی شيری، مهرداد و مهدی کريميان، به وجود آمد، دروازه بانی مطمئن نشان داد.


پرسپوليس در اين مسابقه کريم باقری را در قلب ميدان داشت که يادآور ده سال پيش در چنين روزی بود که گل او زمينه ساز تساوی با تيم ملی استراليا در ملبورن و راهيابی به جام جهانی ۱۹۹۸ شد.


شش بازی ديگر برای روز جمعه نهم آذر برنامه ريزی شده است.


XS
SM
MD
LG