لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۰:۰۳

کلمنته در تهران؛ هنوز تصمیمی برای ماندن نگرفته ام


روزنامه های ايران، خاوير کلمنته را با دستمزد ۳۰ هزار يورويی، گرانترين مربی تاريخ فوتبال ايران معرفی می کنند.

مربيگری آن هم در فوتبال که همه جا زير نگاه تيز بين مطبوعات ورزشی است کار چندان راحتی نيست اما نگاهی به شيوه برخورد با مربيانی که به ايران آمدند آن هم برای کار در تيم ملی نشان می دهد که هزینه نشستن روی داغ ترين صندلی ورزشی در ايران بالاست.


بامداد روز یکشنبه که خاوير کلمنته در ميان استقبال گرم مسئولان فدراسيون فوتبال، درست مثل يک قهرمان ملی از فرودگاه امام خمينی وارد تهران شد، يکی از روزنامه های ورزشی به او هشدار داده بود که او بايد ايران را به جام جهانی ببرد و گرنه دليلی ندارد که با قرارداد سه ميليارد تومانی نتواند افتخاری برای ايران کسب کند.


روزنامه های ايران، خاوير کلمنته را با دستمزد ۳۰ هزار يورويی، گرانترين مربی تاريخ فوتبال ايران معرفی می کنند که قرار است سه سال نيمکت داغ تيم فوتبال را قرق کند، با اين حال خود او می گويد: هنوز مطمئن نيست که شرايط کار در ايران را می پذيرد يا نه.


اين سرمربی اسپانيايی پيش از سفر به تهران در گفت و گويی تلفنی به راديو فردا گفته بود:« من به تهران می روم تا بازی های مهم و بازيکنان را ببينم. از طرفی بايد بازيکنان ايرانی را در اروپا زير نظر بگيرم. بعد اگر بازی بود به تهران می روم و کنار تيم می مانم، من دو سه روزی آنجا می مانم تا ببينم چه چيزهايی احتياج دارم و بعد قرارداد نهايی را امضا می کنم.»


روزنامه های ايران، خاوير کلمنته را با دستمزد ۳۰ هزار يورويی، گرانترين مربی تاريخ فوتبال ايران معرفی می کنند که قرار است سه سال نيمکت داغ تيم فوتبال را قرق کند، با اين حال خود او می گويد: هنوز مطمئن نيست که شرايط کار در ايران را می پذيرد يا نه.

با اين حال خبرگزاری مهر، به نقل از علی کفاشيان، رييس فدراسيون قوتبال گزارش داد که قرارداد با اين مربی نهايی شده و فدراسيون منتظر برنامه کاری و تقويم کاری کلمنته می ماند.


اين خبر در حالی منتشر می شود که کلمنته در مصاحبه مطبوعاتی روز یکشنبه خود در تهران اعلام کرد که هنوز تصميمی برای ماندن نگرفته است.


مهدی غفاری، خبرنگار ورزشی درتهران در اين باره به راديو فردا می گويد:« کلمنته گفت که درباره مسايل کلی به توافق رسيده اند اما قرارداد نهايی راهنوز امضا نکرده و او برای بررسی شرايط به اينجا آمده است.»


سفر بين تهران و اسپانيا، درست شيوه ای است که کلمنته در موقع کار با تيم ملی فوتبال صربستان در پيش گرفته بود.


او با اين استدلال که بازيکنان اصلی صربستان در ليگ های اروپايی بازی می کنند تنها موقع بازی های مهم به بلگراد می رفت؛ چيزی که در نهايت منجر به حذف صرب ها از بازی های انتخابی يورو ۲۰۰۸ شد.


آقای غفاری می گويد که اتخاذ چنين روشی به ضرر کلمنته است:« اگر اين طور باشد که او فقط بخواهد موقع تمرينات تيم ملی و يا برای بازی های مهم اينجا باشد برای خودش خيلی بد می شود. مربی تيم ملی بايد در کشور باشد، بازی های ليگ را ببيند، مطبوعات ورزشی را بخواند تا اوضاع دستش بيايد، در غير اين صورت با اولين باخت يا يک مساوی بد، بهانه دست مطبوعات ورزشی می آيد و جو ليه او می شود.»


سه روز ديگر ايران بايد در اولين بازی از مرحله مقدماتی بازی های انتخابی جام جهانی ۲۰۱۰، با سوريه در تهران بازی کند.


کلمنته به خبرگزاری ايرنا گفته است که در روز چهارشنبه روی نيمکت ايران نمی نشيند، و به گفته علی کفاشيان، رييس فدراسيون فوتبال ايران قرار است از جايگاه ويژه اين بازی را ببيند.


عکس هايی که خبرگزاری های ايران از از ورود او به فرودگاه مخابره کرده اند، پر است از استقبال کنندگانی که با لبخند، دور او حلقه زده اند، سوال اين است که آيا مثل مربيان ديگر، او موقع خداحافظی تنها و در سکوت ايران را ترک می کند؟


XS
SM
MD
LG