لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۳ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۶:۵۶

تيم فوتبال استقلال در برابر ذوب آهن اصفهان متحمل شکست شد


ستقلال در طول بازى كمتر توانست در محوطه جريمه ذوب آهن موقعيت ايجاد كند.
تك گل دقيقه ۲۴ محمدرضا خلعتبرى باعث پيروزى ذوب آهن بر استقلال تهران در هفته چهاردهم ليگ برتر فوتبال ايران در اصفهان شد.

در حضور حدود ۱۵ هزار تماشاگرحاضر در ورزشگاه فولاد شهر، تيم استقلال به دلیل مواجهه با بحران بازيكنان محروم، مصدوم و مشكل دار خود، در نيمه نخست تسليم تدبير و بازى خوب تيم ذوب آهن بود.

اما در نيمه دوم كه خستگى بر بازيكنان اصفهانى، به ويژه خلعتبرى حاكم شد، استقلال هرچه كوبيد به در بسته خورد. اين دومين شكست فصل و نخستين ناكامى استقلال در خارج از خانه بود.

صمد مرفاوى، سرمربى تيم استقلال در نيمه دوم براى ايجاد فضا براى خسرو حيدرى در چپ و همچنين افزودن به قدرت خط حمله، غلامرضا عنايتى را به جاى كيانوش رحمتى به زمين فرستاد تا جان واريو از جناح راست ميانى به وسط بيايد و در كنار حسين كاظمى – بهترين بازيكن تيم استقلال – خط حمله را پشتيبانى كند.

تيم آبى پوش با حفظ آرش برهانى و مهدى سيدصالحى در خط حمله، با عنايتى بازى را با سه مهاجم دنبال كرد.

در حالت سراسر تهاجمى استقلال در نيمه دوم اگر خلعتبرى توان و درخشش نيمه نخست را داشت، بى ترديد روى ضد حمله ها مى توانست بيشتر خطرناك نشان دهد.

در يك بازى پر جنب و جوش نقطه اوج هنگامى بود كه خلعتبرى با روحيه اى عالى در داخل محوطه جريمه از كندى دو دفاع ميانى حريف سود برد و با عبور از بيژن كوشكى و ضربه اى زمينى توپ را از محمد محمدى، دروازه بان جانشين وحيد طالب لو، عبور داد.

به هنگام به ثمر رسيدن اين گل، سيماى جمهورى اسلامى ايران در حالى براى نخستين بار موج تماشاگران سبزپوش اصفهانى را نشان داد كه در اين فصل تيم اصفهانى پيراهن سنتى سبز خود را با رنگ سفيد عوض كرده است.

كمبود فرهاد مجيدى، كاپيتان اخراج شده در بازى پيشين و محروميت باشگاهى براى سياوش اكبرپور، تيم پرمهره و پيشتاز پيشين جام خليج فارس را با مشكل رو در كرده بود. با مصدوميت بيژن كوشكى و اعزام او به بيمارستان، استقلال بيش از پيش با بحران بازيكن دست به گريبان شد.

استقلال در طول بازى كمتر توانست در محوطه جريمه ذوب آهن موقعيت ايجاد كند و خطرهاى اين تيم به ضربه هاى از راه دور حسين كاظمى و فابيو جانواريو محدود شده بود كه عباس قاسمى در دروازه تيم ميزبان موفق عمل كرد.

استقلال در امتياز باقى ۲۴ ماند. ذوب آهن هم با سه امتياز پيروزى، با استقلال هم امتياز شد تا بار ديگر در صدر جدول رده بندى بيايد.

در همدان، پاس به دومين پيروزى دست يافت تا فولاد اهواز بيش از پيش دست به گريبان نتيجه هاى بد و قعر نشينى مطلق باشد.
پاس سه بر يك فولاد را شكست داد. براى پاس روزبه شاهعلى دوست در دقيقه ۲۹، ايوب والى در دقيقه ۳۵ (گل بازيكن فولاد به دروازه تيم خود) و هادى اصغرى در دقيقه ۷۱ به ثمر رسيد.

امير خدامرادى در دقيقه ۸۵ تك گل فولاد را زد.

در دقيقه ۳۹ يدالله اكبرى يك ضربه پنالتى به سود پاس را هدر داد و در دقيقه ۸۹ بختيار رحمانى دو اخطاره و اخراج شد.

XS
SM
MD
LG