لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۳:۴۴

استقلال سه پله در جدول رده بندی صعود کرد


تیم فوتبال استقلال با پیروزی برابر شیرین فراز کرمانشاه به رده ششم لیگ برتر فوتبال ایران صعود کرد. ( عکس: ایسنا)

تيم فوتبال استقلال تهران با گل های فرهاد مجيدی و سعيد بيات دو بر يک تيم شيرين فراز کرمانشاه را شکست داد و در ليگ برتر فوتبال ايران به رده ششم صعود کرد.


تیم استقلال روز یکشنبه در برابر تيم قعرنشين جدول رده بندی، يک فوتبال به مراتب روانتر و حساب شده تری را ارائه داد و اگر در رخداد پنالتی روی حميد شفيعی تازه وارد در نيمه دوم داور مرتکب خطا نمی شد، استقلال با اختلاف گل بيشتری تيم راه يافته به فصل ليگ برتر را شکست می داد.


ياران فيروز کريمی دو مورد منفی از گذشته را حفظ کردند که يکی لرزش دروازه وحيد طالب لو بود و ديگری از دست دادن فرصت های پرشمار، که فرهاد مجيدی با بازوبند کاپيتانی با وجود زدن گل اول، نقش اول را داشت و به همين دليل در اواسط نيمه دوم با شفيعی تعويض شد.


استقلال با اين پيروزی ۲۹ امتيازی شد. اين مسابقه آخرين بازی از هفته بيست و يکم بود که استقلال با يک بازی عقب افتاده با ملوان به يک قدمی تيم استقلال اهواز رسيد.

در دقيقه ۱۳ به دنبال يک مجموعه پاس کاری در حول و حوش دروازه شيرين فراز، فرهاد مجيدی ضربه تمام کننده را وارد دروازه تيم مهمان کرد.


در حضور تماشاگر کم حاضر در ورزشگاه آزادی، نيمه نخست با حملات پياپی استقلال در حالی با همان يک گل سپری شد، که آبی پوشان معتقد به عبور توپی ديگر از مرز دروازه تيم کرمانشاهی بودند.


شروع نيمه دوم با گل سعيد بيات همراه بود. مدافع پيشتاخته در دقيقه ۵۴ با شليکی تماشايی و مهار نشدنی از پشت محوطه جريمه، نتيجه را دو بر صفر کرد.


بيرون آمدن تيم شيرين فراز از لاک دفاعی با گل دقيقه ۷۵ حاصل شد که با ضربه سر قوس دار داريوش ميکائيلی و با کم کاری مدافعان و کندی واکنش طالبلو به تور دروازه استقلال رسيد.


برخورد ضربه محکم آرش برهانی به ديرک افقی دروازه شيرين فراز يکی ديگر از بخت هايی بود که استقلال هدر داد.


در دقيقه ۸۵ رامين محمدپور از تيم شيرين فراز دو اخطاره و از زمین بازی اخراج شد.


استقلال با اين پيروزی ۲۹ امتيازی شد. اين مسابقه آخرين بازی از هفته بيست و يکم بود که استقلال با يک بازی عقب افتاده با ملوان به يک قدمی تيم استقلال اهواز رسيد.


از هفته بيست و يکم، مسابقه تيم های پاس همدان و برق شيراز به دليل شرايط نامناسب هوا به روز دهم فروردين سال آينده موکول شد.


سرپرست مجموعه آزادی تهران نيز وضعيت چمن ورزشگاه صد هزار نفری را در خطر اعلام کرد تا مسابقه های آينده پرسپوليس واستقلال به ورزشگاه ديگری در تهران منتقل و اين زمين برای مسابقه های مقدماتی جام جهانی در برابر تيم های امارات و کويت حفظ شود.


XS
SM
MD
LG