لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ تهران ۲۰:۳۶

استقلال برد، پرسپوليس مساوی کرد


روی هر دو گل تیم استقلال عليرضا منصوريان با بازوبند کاپيتانی، نقشی انکار ناپذير داشت.

در سيزدهمين هفته فوتبال ليگ برتر باشگاه های ايران، جام خليج فارس، استقلال طعم چهارمين پيروزی را چشيد و پرسپوليس مقابل تيم شانزدهم اين مسابقات متوقف شد.


تيم استقلال در روز جمعه ۱۸ آبان، مسابقه بسيار مشکل با تيم خوش آهنگ راه آهن را در حالی دو بر يک برد، که تا آخرين لحظه نگران از دست دادن برتری، چون هفته های، گذشته بود.


يک روز پيش از اين نيز تيم پيشتاز پرسپوليس در خانه تيم تازه صعود کرده شيرين فراز کرمانشاه با يک بازی سنگين و کند، به تساوی صفر بر صفر دست يافت تا تنها دلخوش به حفظ صدر نشينی تنها و ادامه رکورد بی شکستی اش باشد.


در حضور حدود سی هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی، نيمکت استقلال نه ناصر حجازی را به عنوان سرمربی به همراه داشت و نه فيروز کريمی را.


فیروزکريمی در حالی سرمربی تيم استقلال تهران اعلام شد که مسوولان باشگاه همنام اهوازی با شکايت به کميته انضباطی مانع شروع کار او در استقلال شدند.


کميته انضباطی بايد در اين زمينه اعلام رای کند هرچند که استقلال اهواز صبح روز جمعه و پس از شکست از تيم پيکان، خاتمه همکاری با فیروزکريمی را اعلام کرد..


با اين حال استقلالی که راه آهن را با چهارمين شکست رو به رو کرد، به گفته صادق ورمزيار، دستيار ناصر حجازی، توسط سرمربی سابق خود ( ناصر حجازی ) چيده شده بود.


در اين شرايط بحرانی از ديدگاه کادر فنی، استقلال بار ديگر با يک آغاز توفانی و با درخشش و قدرت گلزنی فرهاد مجيدی، پس از ۲۱ دقيقه دو بر صفر پيش افتاد.


در حضور حدود سی هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی، نيمکت استقلال نه ناصر حجازی را به عنوان سرمربی به همراه داشت و نه فيروز کريمی را

روی هر دو گل عليرضا منصوريان با بازوبند کاپيتانی، نقشی انکار ناپذير داشت. در دقيقه ۱۲ پاس عمقی او با سرعت و برتری تکنيکی مجيدی نصيب تنها مهاجم باهوش استقلال شد تا با مهار توپ و چرخشی خوب توپ را به تور دروازه راه آهن برساند.


نه دقيقه بعد پاس عمقی عليرضا منصوريان در يک کنش و واکنش در جلو دروازه راه آهن باز به فرهاد مجيدی رسيد تا کار را تمام کند و برتری بی چون و چرای استقلال را در اين مرحله نخستين بازی، با برتری دو بر صفر پاداش دهد. در اين بازی آرش برهانی بر روی نيمکت ذخيره های استقلال هم حضور نداشت!


پس از اين گل عقب نشينی استقلال باعث شد تا آبی پوشان، فرهاد مجيدی را به عنوان تنها مهاجم تيم، بی اثر کنند و در مقابل با گذشت زمان بازی، راه آهن را هر لحظه مصمم تر ببينند. جالب اين که بر روی نيمکت راه آهن هم اکبر ميثاقيان، سرمربی تيم، به دليل محروميت حضور نداشت و از روی سکوی تماشاگران بازی را تعقيب کرد.


در نيمه دوم بازی سراسر دست راه آهن بود. با اين حال تيم قديمی تهران از هجوم های پرشمار خود، به ويژه از جناح راستش، تنها يک بار توسط هادی اصغری در دقيقه ۴۹ به گل رسيد.


برخورد دو توپ پياپی به ديرک دروازه وحيد طالب لو و خطايی مشکوک به وقوع آن در داخل محوطه جريمه استقلال، نشان از کارآيی مردان راه آهن و همچنين از کندی و نيروی رو به تحليل مردان ميانی استقلال داشت.


آن چه بيش از پيش می توانست باعث رو در رو شدن استقلال با از دست دادن يک برتری ديگر شود، اعصاب در هم ريخته بازيکنان کليدی اين تيم بود. منتظری در دقيقه ۸۹ دو اخطاره و اخراج شد و فرهاد مجيدی تا آستانه دريافت کارت زرد دوم پيش رفت.


در روزی که غيبت سرمربيان حرف نخست بازی ها بود، استقلال اهواز دو بر يک مغلوب مهمانش، پيکان تهران شد. برق شيراز هم در ميزبانی تيم صباباتری به تساوی يک بر يک رسيد.


ملوان در ادامه بازيابی اين فصل خود در بندی انزلی دو بر يک تيم ابومسلم مشهد را شکست داد. جلال رافخايی در دقيقه‪ ۱۹ ‬و هادی تامينی در دقيقه‪ ۸۵ ‬برای پيروزی ملوان گل زدند. ايوان پتروويچ در دقيقه‪ ۴۷ ‬برای ابومسلم گلزنی کرد.


با اخراج وحيد خدامرادی، ملوان در دقيقه های پايانی ده نفری از برتری خود نگهداری کرد.‪


در همدان تيم پاس اين شهر با تنها گل ‬مصطفی چترآبگون در دقيقه ۲۷، از سد صنعت نفت آبادان گذشت. مس کرمان هم با دو گل جرالدو مورالز، مهاجم اروگويايی، و پيروزی دو بر صفر، مهمانش، پگاه گيلان، را بيش از پيش در قعر جدول فرو برد.


در اصفهان ذوب آهن با سپاسی شيراز ديداری بدون گل داشت.


مسابقه تيم های سپاهان و سايپا، قهرمانان حذفی وليگ فصل گذشته ايران، به دليل حرکت سپاهان به ژاپن در صبح روز شنبه ۱۹ آبان برای بازی برگشت پايانی ليگ قهرمانان آسيا، به تعويق افتاد.


اين در حالی است که تيم اوراوا ردز به عنوان قهرمان و پيشتاز ليگ ژاپن، همه مسابقه های آخر هفته خود در ليگ داخلی را انجام داده است.


سپاهان با ۲۲ امتياز از پرسپوليس هفت امتياز و سه بازی کمتر دارد. پس از اين دو تيم، صبا باتری با ۲۲ امتياز، برق شيراز با ۲۱ امتياز ملوان با ۲۰ امتياز، پيکان با ۱۸ امتياز، استقلال تهران با ۱۷ امتياز و استقلال اهواز با ۱۷ امتياز به ترتيب سوم تا هشتم هستند. تيم های ذوب آهن و پگاه قعر نشين هستند.


XS
SM
MD
LG