لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹ تهران ۰۹:۰۲

پيروزی استقلال بر راه آهن در پيکار پنالتی ها


استقلال در مرحله نيمه پايانی به خانه تيم فولاد اهواز می رود.(عکس: مهر)

تيم فوتبال استقلال تهران پس از ۱۲۰ دقيقه تساوی دو بر دو با تيم سختکوش و مصمم راه آهن، در رقابت داغ پنالتی ها سه بر يک و در مجموع پنج بر سه به پيروزی رسيد.


در پيکاری برای حضور در مرحله نيمه پايانی جام جذفی ايران، که رفته رفته گرم و گرمتر شد، استقلال پاسخ حريف با روحيه و جنگنده راه آهن را با يک بازی متقاوت در ليگ برتر داد و سزاوارانه به برتری رسيد.


استقلال در مرحله نيمه پايانی به خانه تيم فولاد اهواز می رود. در ضربه های پنالتی درخشش وحيد طالب لو در مهار سه ضربه پنالتی، عامل مهم صعود استقلال شد. او در دور پيش در برابر ذوب آهن به اين موفقيت رسيد.


مسابقه دو تيم استقلال و راه آهن در وقت معمولی دو بر دو مساوی شد تا فرهاد مجيدی به عنوان بازيکن جانشين دو بار پاسخگوی گل برتری راه آهنی ها باشد و مرد شماره يک اين بازی.


ابتدا احمد تقوی به راه آهن برتری داد و در شروع نيمه دوم مجيد نورمحمدی؛ اما استقلال اين بار به گونه ای متفاوت با گذشته موفق به پاسخگويی بود و پس از گل دوم و به ويژه در وقت اضافی چهره ای تهاجمی و قابل قبول برای هواخواهانی بود که در اين روز وفاداری خود را نشان دادند.


با توجه به نااميد شدن استقلال از دستيابی به مقام قهرمانی ليگ برتر فوتبال ايران، تنها اميد آبی پوشان برای حضور در ليگ قهرمانان آسيا قهرمانی در جام حذفی بود.

در بعد از ظهر سه شنبه، سوم ارديبهشت، که تنها حدود ۲۰ هزار تماشاگر هواخواه استقلال به ورزشگاه آزادی رفته بودند، مسابقه در نيمه نخست يک بر يک به پايان رسيد.


در دقيقه ۱۴ غفلت بيژن کوشکی باعث شد تا يک فرصت باد آورده نصيب احمد تقوی شود و او با يک ضربه دقيق راه آهن را به برتری زود هنگام برساند – موقعيتی که از نگاه منفی در فوتبال اين فصل ايران بارها برای استقلال رخ داده است و دليل آن مشکلات کار دفاعی آبی پوشان پايتخت است.


اين برتری باعث شد که با آمدن زودهنگام فرهاد مجيدی به جای محسن يوسفی مصدوم، بازی تا گل تساوی بخش او شکل مطلوبی به خود بگيرد. گل مجيدی در دقيقه با يک ضربه غافلگيرکننده و از جناح راست بيرون محوطه جريمه قوس دار وارد دروازه تيم راه آهن شد. منهای فاصله دو گل اوليه دو تيم، نيمه نخست حالتی سرد و بی روحی داشت.


پانزده دقيقه نخست نيمه دوم نيز نمايی از ابتدای نيمه اول را داشت: گل برتری راه آهن با ضربه مجيد نور محمدی در ۵۱ و گل تساوی بخش فرهاد مجيدی با يک حرکت انفرادی ديگر از پشت محوطه جريمه و اين بار پس از نفوذ به سوی دروازه راه آهن و شليکی سنگين برای تسليم گاسپاروف، دروازه بان ارمنستانی در دقيقه ۶۷.


مسابقه استقلال – راه آهن در مرحله يک چهارم پايانی جام حذفی ايران، در حالی شکل گرفت که پيش از آن با بخشش ناگهانی مجتبی جباری، بازی ساز تيم استقلال، در ساعاتی پيش از شروع مسابقه، واکنش هايی را به دنبال داشت.


با توجه به نااميد شدن استقلال از دستيابی به مقام قهرمانی ليگ برتر فوتبال ايران، تنها اميد آبی پوشان برای حضور در ليگ قهرمانان آسيا قهرمانی در جام حذفی بود.


بخشش جباری پس از يک جلسه اضطراری شورای استيناف فدراسيون فوتبال و مخالفت علنی با تشکيل آن از سوی رضا افتخاری، يکی از اعضای شورای استيناف در فاصله يک روز به انجام بازی، از حمايت فدراسيون فوتبال از باشگاه استقلال حکايت داشت.


دکتر محمدرضا زادمهر، بازيکن سال های دور تيم ملی جوانان و باشگاه پرسپوليس در مقام سرپرست تيم راه آهن به خبرگزاری فارس گفت که نقض تصميم فقط در فدراسيون فوتبال ايران پيش می آيد!


زادمهر همچنين به روزنامه ها اشاره کرد که نوشته بودند محروميت جباری به دليل لگد زدن به مدافع تيم پگاه و بعد از سوت پايان مسابقه، تنها به رقابت های ليگ مربوط می شود.


سرپرست تيم راه آهن به تاريخ بازی نخست با استقلال در روزهای پايانی سال پيش اشاره کرد که با دعوت از يک بازيکن استقلالی و رساندن تعداد بازيکن اين باشگاه به سه بازيکن، آن مسابقه به تعويق افتاد و از بازيکن دعوت شده برای يک دقيقه هم در برابر بحرين و کويت استفاده نشد.


XS
SM
MD
LG