لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۱۷:۱۵

شليک موشک قسام به عمق ۱۱ کيلومتری خاک اسراييل


موشکی که از بخش شمالی نوار غزه شليک شد، شهر «نتيووت» را که يازده کيلومتر از مرز غزه فاصله دارد، هدف قرار داد.


برای نخستين بار حملات موشکی فلسطينی ها عليه شهرهای اسراييلی در جنوب اين کشور، يک شهر دورتر از شهر «سدروت» را هدف قرارداده است.


مقامات اسراييل می گويند: به بررسی اين امر پرداخته اند که آيا فلسطينی ها خود توانسته اند برد موشک های «قسام» را طولانی تر کنند يا اينکه اين موشک، از نوع «گراد» روسی بوده است.


ارتش اسراييل پيشتر اعلام کرده بود که سازمان حماس و برخی ديگر از تشکل های مسلح فلسطينی به شماری از موشک های گراد روسی دست يافته اند.


اسراييل پيشتر در اين رابطه به روسيه اعتراض کرده بود. اسراييل می گويد: اين موشک ها از سوی سوريه، که با روسيه معاملات تسليحاتی دارد، به دست سازمان های مسلح فلسطينی رسيده است.


موشکی که از بخش شمالی نوار غزه شليک شد، شهر «نتيووت» را که يازده کيلومتر از مرز غزه فاصله دارد، هدف قرار داد.  • تاکنون بيش از چهار هزار فروند موشک از نوع «قسام»، عمدتا به شهر اسراييلی سدروت، محل زندگی وزير دفاع پيشين اسراييل شليک شده است.

اين موشک به درون يک استوديوی هنری، که درلحظه حمله خالی از مردم بود، اصابت کرد اما خساراتی وارد کرد.


همزمان، چند خمپاره که آنها نيز ازشمال غزه شليک شده بود، مزرعه اشتراکی «کرن شالوم» (پرتو صلح) را درجنوب اسراييل هدف قرارداد و خساراتی وارد کرد.


دراين مزرعه اشتراکی، که يکی از قديمی ترين مزرعه های اشتراکی دراين ناحيه است، تنها ۵۰ اسراييلی زندگی می کنند.


تاکنون بيش از چهار هزار فروند موشک از نوع «قسام»، عمدتا به شهر اسراييلی سدروت، محل زندگی وزير دفاع پيشين اسراييل شليک شده است.


اصرار بر جدول زمانی شش ماهه


همزمان، رييس هيات فلسطينی در مذاکرات صلح با اسراييل اعلام کرده که فلسطينيان بر سر تعيين جدول زمانی شش ماهه برای رسيدن به صلح نهايی اصرار می ورزند و اگر اين هدف، حاصل نشود، حضور خود درکنفرانس صلح آناپوليس در آمريکا را مورد بازنگری قرار خواهند داد.


احمد قريع گفت: بايد جدول زمانی مشخصی تعيين شود که براساس آن، شش ماه در پی مذاکرات صلح خاورميانه، اسراييل و فلسطينی ها به پيمان نهايی صلح برسند.


در اين ميان، اسماعيل هنيه، نخست وزير برکنار شده حماس، همه کشورهای عربی، بويژه عربستان سعودی را فراخواند از اعزام هيات به همايش صلح خاورميانه در آمريکا خودداری کنند.


هنيه، مشارکت سران کشورهای عرب دراين کنفرانس را «خيانت» ناميد.


XS
SM
MD
LG