لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ تهران ۲۲:۳۶

دستگیری ۵۰ تن از «عناصر مرتبط و پشتیبان گروه های تروریستی» در کرمانشاه


تصویر، آرشیوی است.
تصویر، آرشیوی است.

دادستان کرمانشاه روز یکشنبه چهارم تیر از دستگیری بیش از ۵۰ تن از «عناصر مرتبط و پشتیبان گروه های تروریستی» در این استان پس از حملات روز ۱۷ خرداد در تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دولتی ایرنا،‌ نعمت صادقی گفت که مقادیر قابل توجهی از کمربندهای انفجاری، چاشنی های الکترونیکی و تسلیحات از دستگیرشدگان کشف و ضبط شده است.

این مقام قضایی با اعلام اینکه با «عقبه، عناصر، تیم ها و پشتیبانان گروه های تروریستی برخورد جدی شده است» افزود: «اشراف و احاطه کامل اطلاعاتی در استان و مرزهای آن برقرار است و ادعای تیراندازی و درگیری در مرزها کذب است».

مقام های امنیتی و قضایی جمهوری اسلامی ایران پس از حملات ۱۷ خرداد به مجلس شورای اسلامی و آرامگاه آیت الله خمینی در تهران از دستگیری دهها تن در مناطق مختلف خبر داده اند.

از جمله بر اساس یکی از بیانیه‌های وزارت اطلاعات که روز ۱۹ خرداد منتشر شد، ۴۱ نفر از اعضای داعش در استان‌های مختلف دستگیر شدند از جمله تهران، کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی.

سپاه پاسداران نیز در روزهای بعد از انهدام گروه‌های تروریستی در استان‌های سیستان و بلوچستان وکردستان خبر داد و عنوان کرد گروهی که در سیستان و بلوچستان بوده از حمایت‌های سازمان جاسوسی عربستان سعودی بهره می‌برده است.

در آخرین مورد هم‌ وزارت اطلاعات روز شنبه سوم تیر در اطلاعیه‌ای از دستگیری یک «گروه تروریستی» خبر داد که به شبه‌نظامیان گروه حکومت اسلامی (داعش) وابسته است.

در این اطلاعیه آمده است که این گروه «قصد انجام اقدامات تروریستی در استان‌های عمقی و شهرهای مذهبی کشور را داشت»، اما وزارت اطلاعات آن را شناسایی و روز جمعه اعضایش را بازداشت کرد.

در کنار این دستگیری ها، سپاه پاسداران روز ۲۸ خرداد اقدام به حملات موشکی به استان دیرالزور در سوریه کرد. این نیروی نظامی اعلام کرد که مواضع گروه حکومت اسلامی را هدف قرار داده است.

XS
SM
MD
LG