لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۴:۳۶

مظنون حمله به سربازان فرانسوی در پاریس دستگیر شد


خودرو «بی‌‌ام‌و» مظنون در بزرگراه ۱۶A، در شمال فرانسه

ادوآر فیلیپ، نخست‌وزیر فرانسه، اعلام کرد مظنون حمله به سربازان فرانسوی در حومه پاریس دستگیر شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک خودرو روز چهارشنبه ۱۸ مرداد پس از زیر گرفتن گروهی از سربازان فرانسوی در حومه پاریس از محل گریخت و پس از تعقیب و گریز، راننده آن در بزرگراهی بیرون پاریس دستگیر شد.

مقام‌های فرانسوی اعلام کرده‌اند که این حادثه شبیه حملات تروریستی اخیر در اروپاست.

نخست‌وزیر فرانسه بعداز ظهر چهارشنبه به قانونگذاران این کشور گفت: «مظنونی که راننده خودرو مهاجم بوده، در بزرگراه پاریس به بولوین-سور- مر دستگیر شده است».

رویترز می‌گوید گزارشگر این خبرگزاری، خودرو «بی‌‌ام‌و»یی را که جای گلوله بر آن بوده در بزرگراه ۱۶Aدر شمال فرانسه دیده است.

به گفته ژرار کولومب، وزیر کشور فرانسه، این مظنون برای سربازانی که در پیاده‌رو نزدیک پایگاه «لووالوآ پره»، مشغول گشت‌زنی بودند، کمین کرده و سپس با سرعت آنها را زیرگرفته است. پایگاه «لووالوآ پره»، در پنج کیلومتری مرکز پاریس قرار دارد.

در این حمله شش سرباز زخمی شده‌اند که حال سه نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

وزیر کشور فرانسه با اعلام اینکه کارشناسان ضدتروریسم این موضوع در دست بررسی دارند، گفت: «این حمله با قصد قبلی انجام شده و اتفاقی نبوده است».

رویترز به نقل از یک مقام قضایی فرانسه گزارش داده که راننده مسلح نبوده و هنگام تعیقب و گریز، یک پلیس با گلوله خودی زخمی شده است.

حمله روز چهارشنبه پانزدهمین حمله به نیروهای پلیس و ارتش فرانسه در دو سال و نیم گذشته است. پس از حملات خونین پاریس که داعش مسئولیت آن را برعهده گرفته شمار کثیری از نیروهای پلیس و ارتش در سراسر کشور مستقر شده‌اند.

حملات شبه‌نظامیان داعش و هواداران آنها از ژانویه سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۲۳۰ کشته در خاک فرانسه برجای گذاشته است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG