لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۳:۵۰

پلمپ سه «مرکز برپایی پارتی شبانه» در کرمان


تصویر، آرشیوی است.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان از پلمپ سه «مرکز برپایی پارتی‌های شبانه» و بازداشت ۱۸ تن در این رابطه خبر داد.

دادخدا سالاری روز سه‌شنبه ۱۷ مرداد به خبرگزاری میزان،‌ وابسته به قوه قضائیه، گفت: این افراد در حاشیه شهر کرمان و در راستای طرح ویژه «مبارزه با منکرات» بازداشت شده‌اند.

او افزود که پلمپ سه «خانه باغ» که محلی برای برپایی «پارتی‌های شبانه» بوده‌اند در روز‌های اخیر و در پی «جمع آوری اطلاعات دقیق توسط نیروی انتظامی و انجام عملیات پلیسی» صورت گرفته است.

به گفته وی، پس از پلمپ این مراکز، «برپا کنندگان اصلی و صاحبان این اماکن تحت تعقیب قرار گرفتند و در مجموع ۱۸ نفر از عوامل این مجالس نیز بازداشت شدند.»

این مقام قضایی برگزاری «پارتی‌های شبانه» را نشانه این دانست که «دشمن مرزهای ما را شکسته و وارد قلمرو جامعه و خانه‌ها» شده و دادستانی در برخورد با «مظاهر فسق و فجور انقلابی عمل» خواهد کرد.

فرماندهان انتظامی در برخی از استان‌های ایران سال‌هاست که در موارد متعدد از سرکشی به باغ‌ها و باغ‌تالارهایی که به گفته آنان، احتمال برگزاری جشن مختلط در آنها وجود دارد، سخن گفته و از پلمپ برخی از آنها نیز خبر داده‌اند.

در دو سال اخیر نیز انتشار گزارش‌های مبنی بر بازداشت شهروندان استان‌های مختلف، به اتهام شرکت در «‌پارتیهای مختلط» افزایش یافته است که براساس برخی گزارش‌ها این برخورد‌ها به خواسته آیت‌الله علی خامنه‌ای و در راستای مبارزه با «آسیب‌های اجتماعی» صورت می‌گیرد.

این بازداشت‌ها که در شهرهای مختلف ایران رخ می‌دهد٬ حتی به جشن‌های تولد و عروسی نیز کشیده شده و تاکنون ده‌ها تن در این ارتباط بازداشت یا به قید تعهد و پرداخت جریمه آزاد شده‌اند.

۱۷ اردیبهشت ماه امسال نیز دادستان عمومی و انقلاب کرمان از «انهدام یک باند بزرگ برپایی پارتی‌های شبانه» در این شهر و بازداشت ۵۵ زن و مرد در این رابطه خبر داده بود.

پلیس ایران پس از انقلاب سال ۱۳۵۷ و به‌ویژه در سال‌های گذشته بارها با حمله به مهمانی‌ها٬ جشن‌ها و مراسم خصوصی تعداد بسیاری را بازداشت و تحویل مقام‌های قضایی داده است.

دامنه دخالت‌ پلیس در مهمانی‌های خصوصی که در اوایل انقلاب بهمن ۵۷ به اوج خود رسیده و سال‌ها بود که فروکش کرده بود٬ در دو سال سال اخیر و در پی دستور آیت‌الله علی خامنه‌ای مبنی بر برخورد با «آسیب‌های اجتماعی» دوباره افزایش یافته است.

طی این سال‌ها، پلیس ایران با هجوم به دهها مهمانی و جشن خصوصی٬ اقدام به بازداشت گروهی از شرکت‌کنندگان در این برنامه‌ها کرده است.

دیدن نظرات (۱۱)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG