لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۴۰۲ تهران ۰۹:۴۸

وکیل دونالد ترامپ استعفا کرد


جان داود می‌گوید که آقای ترامپ توصیه‌های حقوقی او را «جدی نگرفته» و «به آن عمل نکرده است».

«جان داود»، از وکلای اصلی تیم حقوقی دونالد ترامپ در پرونده بررسی دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، از سمت خود استعفا کرد.

روزنامه نیویورک تایمز با اشاره به دو منبع آگاه در این زمینه، این خبر را منتشر کرده است. گزارش نیویورک تایمز می‌گوید آقای داود، به دلیل این که آقای ترامپ توصیه‌های حقوقی او را «جدی نگرفته» و «به آن عمل نکرده» از سمت خود کناره‌گیری کرده است.

جان داود در ایمیلی کوتاه به خبرنگار روزنامه واشینگتن پست ضمن تایید خبر استعفای خود، نوشته است: «من رییس جمهوری را دوست دارم و برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.»

جان داود از تابستان سال گذشته و پس از استعفای مارک کاسوویتس، وکیل شخصی دونالد ترامپ، به تیم حقوقی رییس جمهوری آمریکا اضافه شد.

خبرها حاکی است «جوزف دی جنوا»، وکیل دادگستری و از چهره‌های تلویزیونی، ریاست تیم حقوقی دونالد ترامپ را عهده‌دار می‌شود.

دونالد ترامپ معتقد است بررسی‌های پرونده حقوقی رابرت مولر، مستشار ویژه در پرونده بررسی دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، «بی‌پایه و اساس» و «ساختگی» است.

شماری از نهادهای اطلاعاتی آمریکا پیشتر اعلام کرده بودند که روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ ایالات متحده دخالت کرده و با هک و تبلیغات دروغین، سعی کرده که نتیجه انتخابات را به نفع دونالد ترامپ تغییر دهد. روسیه این اتهام‌ها را رد کرده است.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده بارها تاکید کرده میان کارزار انتخاباتی او و روسیه، برای آن‌که بتواند در انتخابات ریاست‌جمهوری به‌ پیروزی برسد، هیچ تبانی صورت نگرفته‌ است.

تیم مستشار ویژه پرونده بررسی دخالت احتمالی روسیه در انتخابات تاکنون با شماری از چهره‌های نزدیک به دونالد ترامپ از جمله جف سشنز، دادستان کل و مارک پمپئو، رییس وقت سی آی ای، جلسه داشته است.

پیشتر و به درخواست این تیم، هیات منصفه عالی دادگاه فدرال آمریکا برای ۱۳ شهروند و شرکت روس که متهم به مداخله در روند انتخابات و ساز و کار سیاسی آمریکا شده‌اند کیفر خواست صادر کرده است.

برای چند چهره از جمله پل منافورت که زمانی رییس کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ بوده هم کیفرخواست صادر شده است.

به استناد گزارش‌هایی از خبرگزاری‌های رویترز و آسوشیتد پرس، روزنامه نیویورک تایمز، رادیو فردا؛ ک.ت/س.ن
  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیوفردا بخش ایران رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که با بودجه کنگره آمریکا و زیر نظر سازمان رسانه‌های جهانی ایالات متحده فعالیت می‌کند. رادیوفردا در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG