لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۸ تهران ۰۷:۲۰

شورا شهر تهران  «۱۹  فروردین درباره استعفای» نجفی تصمیم می گیرد


محمد علی نجفی شهردار تهران

درحالی که مشاور شهردار تهران تلویحا از فشارها بر شورای شهر برای پذیرش استعفای محمدعلی نجفی خبر داده، سخنگوی شورای شهر از احتمال پذیرش استعفای آقای نجفی درصورت مشکل«حاد» جسمی او سخن گفت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما،علی اعطا، سخنگوی شورای شهر،روز جمعه سوم فروردین، خبر داد که این شورا روز ۱۹ فروردین درباره استعفای شهردار تهران تصمیم می گیرد.

آقای اعطا اعلام کرد که نظر شورای شهر تهران ادامه فعالیت محمد علی نجفی درسمت شهرداری است.

سخنگوی شورای شهر درعین حال گفت که « اگر نظر قطعی پزشکی این باشد که وی نباید در شرایط استرس شدید قرار بگیرد» وادامه حضور در این سمت،« مساله حادى» ایجاد می کند« اخلاقا باید به انتخاب شهردار احترام بگذاریم».

آقای اعطاء روز دوشنبه ۲۸ اسفند، گفته بود که دلیل استعفای شهردار تهران تنها بیماری نیست و فشارهای وارده هم مزید بر علت شده است».

در همین حال غلام علی رجایی مشاور شهردار تهران درکانال تلگرامی خود نوشت که آقای نجفی«مایل به استعفا نیست» و اعضای شورای شهر نیز« مایل به پذیرش استعفای نجفی نیستند مگر اینکه بحث مصلحت نظام ! به میان کشیده شود و شورا چاره ای جز تمکین نداشته باشد».

آقای رجایی جزئیات بیشتری درباره استعفای شهردار تهران بیان نکرده است.

پیش از این نیز بهاره آورین، عضو شورای شهر تهران، در کانال تلگرامی خود«تعویق»ملاقات شهردار تهران با رهبر جمهوری اسلامی،«برخورد تحقیرآمیز» دادستانی در ماجرای احضار آقای نجفی و «مخالفت و فشارهای برخی نهادهای امنیتی» را از دلایل اصلی استعفای شهردار تهران اعلام کرده است.

در همین حال مصطفی تاج‌زاده، عضو حزب جبهه مشارکت، در توئیتی تلویحا دلیل استعفای محمد علی نجفی را فشارهای رهبر جمهوری اسلامی و نزدیکانش دانسته است.

یک هفته پس از تعقیب قضایی شهردار تهران و برگزارکنندگان مراسم روز جهانی زن به دلیل رقص چند دختر خردسال، روز ۲۳ اسفندماه گزارش‌هایی درباره استعفای وی منتشر شد.

محمدعلی نجفی رسماً از پنجم شهریور امسال با رأی اعضای شورای شهر تهران و با تایید وزارت کشور سکان شهرداری تهران را به دست گرفت.

انتشار گزارش‌های «تخلفات» محمدباقر قالیباف از سوی آقای نجفی نیز انتقاد دادستان تهران و اصولگرایان حامی آقای قالیباف را به دنبال داشته است.

شهردار تهران روز ۲۴ دی در گزارشی از وضعیت شهرداری پایتخت ایران، شهردار و مدیران سابق این نهاد را به مواردی چون «هزینه کردن بودجه شهرداری در انتخابات ریاست‌جمهوری»، «استخدام ناگهانی ۱۳ هزار نفر در آستانه انتخابات»، «خیانت در صندوق ذخیره کارکنان شهرداری» و «واگذاری سلیقه‌ای ۶۷۴ ملک» متهم کرده بود.

با این حال یک هفته بعد عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران، با انتقاد از انتشار این گزارش خبر داد که از محمدعلی نجفی خواسته‌ است «فوراً» مستندات خود در این باره را به این نهاد ارائه دهد.

با استفاده از گزارش های خبرگزاری صدا و سیما و رادیو فردا؛ ا.ح/خ.ک

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG