لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۸:۱۵

مشاور امنیت ملی آمریکا: ترامپ و پوتین در هامبورگ با هم دیدار می کنند


این نخستین دیدار دونالد ترامپ با ولادیمیر  پوتین پس از ورود آقای ترامپ به کاخ سفید در ۲۰ ژانویه سال جاری خواهد بود.

هربرت مک‌مستر، مشاور امنیت ملی آمریکا، روز پنجشنبه گفته است که دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین، روسای جمهوری روسیه و آمریکا هفته آینده در حاشیه نشست سران کشورهای «جی ۲۰» در هامبورگ آلمان دیدار خواهند کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آقای مک‌مستر در گفت وگو با خبرنگاران تصریح کرده است که دیدار دونالد ترامپ با ولادیمیر پوتین بخشی از برنامه رییس جمهوری آمریکا برای دیدار با رهبران کشورهای مختلف جهان در حاشیه نشست «جی ۲۰» در هامبورگ است.

این نخستین دیدار دونالد ترامپ با ولادیمیر پوتین پس از ورود آقای ترامپ به کاخ سفید در ۲۰ ژانویه سال جاری خواهد بود.

در همین حال، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کاخ کرملین نیز تایید کرده است که روسای جمهوری آمریکا و روسیه در هامبورگ دیدار خواهند کرد.

آسوشیتدپرس می گوید، آقای مک‌مستر مشخص نکرده است که آیا در این دیدار دونالد ترامپ موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری را مطرح خواهد کرد یا نه.

مشاور امنیت ملی آمریکا بااین حال تاکید کرده است: روابط ما با روسیه مثل رابطه با هر کشور دیگری است، هرگاه نگرانی وجود داشته باشد با انها در میان می گذاریم، همینطور اگر مشکل یا فرصتی وجود داشته باشد.

آسوشیتدپرس می گوید، روابط واشینگتن و مسکو در دوران هشت ساله ریاست جمهوری باراک اوباما رو به وخامت نهاد و دونالد ترامپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود وعده داده بود که روابط بین آمریکا و روسیه را بهبود ببخشد.

موضوعاتی چون اوکراین و سوریه از مسایل مورد اختلاف دو کشور است.

همچنین نهادهای اطلاعاتی آمریکا می‌گویند که کرملین عملیات گسترده‌ای را سازمان‌دهی کرده که هدف آن کمک به پیروز شدن دونالد ترامپ در انتخابات سال گذشته ریاست‌جمهوری آمریکا بوده و روسیه برای این کار از هک کردن ایمیل‌ها و ارسال تبلیغات اینترنتی نیز استفاده کرده است.

دونالد ترامپ پیش از این طرح موضوع دخالت روسیه در انتخابات آمریکا را تلاش دمکرات‌ها برای توجیه شکست انتخاباتی خود عنوان کرده بود. کنگره آمریکا هم اکنون در حال تحقیق درباره موضوع دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و دامنه آن است.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG