لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۵۸

موتور استقلال در نيمه دوم روشن شد؛ ادامه پيشتازی ذوب آهن


فرهاد مجیدی زننده یکی از سه گل استقلال به پیکان
استقلال پس از يک نيمه انتقادآميز در نيمه دوم چهره ای متفاوت به خود گرفت و با گلهای پژمان منتظری، ميلاد ميداوودی و فرهاد مجيدی سه بر صفر پيکان را شکست داد تا در هفته پنجم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس موقعيت خود را در جدول بهبود بخشد.

نيمه نخست مسابقه سرد، بدون گل و بی برنامه دو تيم، به ويژه از سوی استقلال تنها يک لحظه تماشايی برای حدود ۱۵۰۰۰ تماشاگر حاضر در ورزشگاه آزادی داشت: شليک تماشايی می داوودی از پشت محوطه جريمه با واکنش ابراهيم ميرزاپور، دروازه بان پيکان به کرنر بدل شد.

اما در نيمه دوم استقلال با حرکتی روانتر، بازی رو به جلو و استفاده از سرعت مهاجمانش آهنگی مطلوب به خود گرفت و در دقيقه ۶۰ با ارسال عالی مجتبی جباری از جناح راست و اشتباه ابراهيم ميرزاپور در «قاطی» کردن با مدافع خودی، پژمان منتظری، مدافع پيشتاخته دروازه بدون محافظ را گشود تا نظم پيکان رنگ ببازد.

اين نتيجه چهار دقيقه بعد با خطای دسوزا روی مجتبی جباری دو برابر شد. ضربه خطا را ميلاد ميداوودی با شليکی تماشايی از ۳۰ متری به سقف دروازه پيکان کوبيد و ميرزاپور هيچ واکنشی نتوانست نشان دهد. جباری به دليل جراحت از ناحيه بينی جايش را به ايمان مبعلی داد. به محض ورود محبوب مجاز جوان به زمين، استقلال در پی يک ضد حمله و فرار خوب و ضربه هشيارانه کاپيتان فرهاد مجيدی در دقيقه ۷۷ نتيجه را سه بر صفر کرد. ادامه لحظه های خطرناک برای پيکان نشان از آگاهی مردان استقلال از ضعفهای تيم کند پيکان داشت.

استقلال: محمد محمدی، هادی کوشکی، حنيف عمران‌زاده، مجتبی جباری (از دقيقه ۶۷ ايمان مبعلی)، ميلاد ميداوودی (از دقيقه ۸۹ يعقوب کريمی)، مهدی اميرآبادی، فرهاد مجيدی (کاپيتان)، پژمان منتظری، فرزاد آشوبی، فيليپه آلوز دسوزا، لوئيز ( از دقيقه ۷۷ مجتبی محبوب‌مجاز).
سرمربی: پرويز مظلومی

گل سرنوشت ساز محمدرضا خلعتبری

تک گل محمدرضا خلعتبری، بازيکن ارزنده و ملی پوش تيم ذوب آهن در دقيقه ۲۷ باعث برتری يک بر صفر اين تيم بر رقيب ديرين و همشهری اش سپاهان شد و نايب قهرمان دو فصل اخير ليگ برتر با ۱۳ امتياز در صدر از حاشيه امنيت بيشتری هم برخوردار شد.

در مسابقه های روز بعد پرسپوليس در برابر راه آهن و صنعت نفت در زمين شهرداری تبريز، دو تيم نه امتيازی فرصت دارند کمترين فاصله را حفظ کنند.

مسابقه استيل آذين با مس کرمان در ورزشگاه اکباتان تهران در حالی يک بر يک به پايان رسيد که پس از يک نيمه بدون گل، مس ابتدا از ميزبان پرحاشيه پيش افتاده بود. در دقيقه ۵۱ کيوان امرايی برای مس گل زد. اما اين پايان کار نبود. گل ديرهنگام استيل آذين توسط سياوش اکبرپور، بازيکن پيشين استقلال در دقيقه ۸۹ به ثمر رسيد.

حمايت تماشاگران از علی کريمی

خبر اخراج علی کريمی از استيل آذين از محدوده فوتبال ايران فراتر رفت و تصميم غيرورزشی و به دليل شکستن روزه خبرگزاريهای مهم جهان، حتی سی ان ان را به خود جلب کرد.

علی پروين، يکی از اسطوره های فوتبال ايران، از تماشاگران مسابقه استیل آذین و مس کرمان بود. خبرگزاری فارس به عنوان تنها رسانه طرفدار محروميت علی کريمی حضور پروين را برای بخشش کريمی عنوان کرد. اين در حالی بود که علی کريمی گفته است به هيچ وجه حاضر به بازگشت به استيل آذين نيست.

خبرگزاری فارس ضمن اعتراف به اين که: تماشاگران استيل‌آذين با توجه به اتفاقات پيش‌آمده بين علی کريمی و مسئولان باشگاه استيل‌آذين، به شدت بازيکن تيم محبوبشان را تشويق کردند. آنها با در دست داشتن بنری از علی‌ کريمی و سردادن شعارهايی، حمايت خود را از اين بازيکن اعلام کردند.

تيمهای شاهين و تراکتورسازی در بوشهر يک بازی بدون گل داشتند.

ملوان بازی دو بار بازی عقب افتاده را مساوی کرد، اما سرانجام سايپا به پيروزی سه بر دو در بندر انزلی نائل شد. نيمه نخست با گلهای ابراهيم صادقی در دقيقه پنجم و مهرداد اولادی در دقيقه چهل و يکم يک بر يک مساوی بود. ملوان گل خورده از مرتضی ابراهيمی در دقيقه ۴۸ را با گلزنی دو باره اولادی در دقيقه ۵۵ دو بر دو کرد. اما بازيکنان محمد مايلی کهن در دقيقه ۸۵ توسط جابر انصاری به گل پيروزی دست يافتند.

نفت تهران در حالی توسط مارسيو خوزه نارسيسو يک بر صفر در همدان از پاس پيش افتاد، که به نيمه نخست تنها سه دقيقه باقی مانده بود. اما در نيمه دوم نتوانست برتری را حفظ کند و با گل اکمل هولماتف در دقيقه ۵۹، به تساوی يک بر يک تن داد.
XS
SM
MD
LG