لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ تهران ۲۱:۳۰

لیگ قهرمانان فوتبال آسیا؛ شکست سنگین الهلال عربستان و صعود مس


تیم فوتبال مس با پیروزی سه بر یک بر الهلال عربستان در کرمان تنها تیم ایرانی بود که هر سه بازی خانگی اش در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا را با پیروزی به پایان رساند و به عنوان تیم دوم صعود کرد.

در ورزشگاه کوچک کرمان جای خالی وجود نداشت، تیم مس با گلهای ادر لوسیانو ادینیو در دقیقه سه، پائولو زالترون در دقیقه 76 و مهدی رجب زاده در دقیقه 1+90 با همان نتیجه ای پیروز شد که در خانه الهلال شکست خورده بود.


تیم کرمانی با گل زودهنگام ادینیو بازی را با روحیه ای عالی در برابر حریف سعودی آغاز کرد. این گل با ارسال بلند توپ توسط دروازه بان تیم مس و برپایه سرعت و تسلط مهاجم برزیلی بدست آمد.

نیمه نخست یک بر صفر به پایان رسید. اما در دقیقه 51 تعلل مدافعان مس کرمان به مانیام فرصت داد تا نتیجه برابر شود. اما مس با تشویق بی وقفه تماشاگران بار دیگر حمله را در دست گرفت و لوکا بوناچیچ کروآت که با بیرون کشیدن علی سامره کم کار می خواست تضمین دفاعی را بیشتر کند، با از دست دادن برتری زالترون را به زمین فرستاد و همین برزیلی در دقیقه 76 با پاس در محوطه جریمه پا به توپ پیش تاخت و با شلیکی تماشایی توپ را به سقف دروازه کوبید.

واکنش عصبی سعودیها نه تنها گل تساوی را به همراه نداشت که در دقیقه های پایانی خطای عمد مهاجم الهلال تیم پیشتاز را ده نفری کرد و در دقیقه نخست وقت تلف شده اشتباه محض الدعایه و توپی که در برابر قاسم دهنوی لو داد، به گل سوم مس با ضربه رجب زاده انجامید. این بازیکن لحظه های قبل از گل سوم یک فرصت عالی گل را هدر داده بود.

این مسابقه در گروه چهارم انجام شد و تیم مس به دلیل شکست در هر سه بازی خارج از خانه، راهیابی اش به مرحله حذفی یک هشتم پایانی را در گرو مسابقه السد قطر با الاهلی امارات گره خورده بود که این مسابقه پس از بازی مس و الهلال در دوحه برگزار می شد و تساوی دو بر دو باعث شد تا تیم مس به عنوان تیم دوم مهمان تیم دوم گروه ذوب آهن در مرحله بعدی باشد.

الهلال که با 11 امتیاز پیشتازی اش تهدید ناپذیر بود، مس کرمان را با نه امتیاز بعد از خود دید. السد به هشت امتیاز سوم شد. الهلال در مرحله یک هشتم میزبانی تک مسابقه با تیم دوم گروه ذوب آهن (گروه دوم) را دارد.

پیش از مسابقه بوناچیچ اعلام کرد که تیم الهلال بهترین تیم گروه د بود و تیم بی تجربه او پس از در پیروزی در خانه و نمایش خوبی که در عربستان سعودی داشت، در مسابقه برگشت با الاهلی هم می تواند پیروزی های خانگی بر تیمهای عربی را کامل کند.

بوناچیچ به سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا گفته بود: « این درست است که در عربستان سعودی باشگاهها پول خوبی به بازیکنان می دهند و در ایران از این پولها خبری نیست، اما سطح فوتبال ایران بالاتر از کشورهای منطقه خلیج فارس است. ».

پس از تساوی بدون گل تیم الهلال با تیم السد قطر، این باشگاه سعودی اریک ژرتس، مربی صاحب نام و دفاع راست سالهای دور تیم ملی بلژیک را اخراج کرد و بدون او به کرمان رفت. به جای او دستیار ژرتش، یعنی راینهارد استومپ در مقام جانشین مربی گفته بود که تیمش تنها به هر سه امتیاز بازی می اندیشد.
XS
SM
MD
LG