لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۲۱

ليگ برتر فوتبال ايران: پرسپوليس سايپا را شکست داد


در سيزدهمين هفته ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، تيم پرسپوليس تهران با گلهای نيمه نخست مجتبی زارعی و وسلی برازيليا دو بر صفر سايپا را شکست داد.

اين مسابقه در ورزشگاه آزادی حدود ۳۰ هزار تماشاگر داشت و پرسپوليس در غيبت کريم باقری توانست يک نيمه نخست خوب و برتر از سايپا را به نمايش گذارد. اما در نيمه دوم پرسپوليسی ها، که سپيدپوش بودند، با ضد حمله هايش خطر ساز نشان می دادند.

مجتبی زارعی که در اين روز حمله های پرسپوليس از جناح راست را پايه می گذاشت، در دوازدهمين دقيقه به يک نفوذ و يک شليک تماشايی و ناگهانی ابراهيم ميرزاپور، دروازه بان پيشين تيم ملی، را غافلگير کرد. در دقيقه ۳۲ وسلی برزيليا، مهاجم برزيلی تيم پرسپوليس با شليکی ديگر تعداد گلهای پرسپوليس را دو برابر کرد.

مصدوميت ميثاق معمارزاده باعث شد تا پرسپوليس در نيمه دوم عليرضا حقيقی را درون گل بگمارد. حقيقی در برابر مهاجمان جوانی چون کريم انصاريفر و حواد آشتيانی چند بار منجی دروازه اش شد. پرسپوليس ۲۰ امتيازی شد.

روز نخست سيزدهمين هفته ليگ برتر، برخلاف هفته های اخير ، بدون تساوی پنج بازی را آغاز کرد. مسابقه های ديگر، از جمله مسابقه استقلال پيشتاز با صبای قم، و تيمهای تعقيب کننده پيکان و ذوب آهن در برابر هم در قزوين، در برنامه روز بعد است. جمعه همچنبن مقاومت شيراز ميزبان پاس همدان است و در اهواز داربی جنوب بين فولاد و استقلال اهواز انجام می شود.

شکست سپاهان، اخراج علی کريمی

استيل آذين با تک گل امير شاهپورزاده در دقيقه ۵۰ سپاهان را در اصفهان با نخستين شکست خانگی آشنا کرد. سپاهانی ها پس گل هرچه کوبيدند به در بسته خورد. در دقيقه ۸۸ ابراهيم توره، مهاجم سپاهان به دليل خطای عمد به طور مستقيم و در آخرين لحظه های پنج دقيقه وقت تلف شده کاپيتان علی کريمی از استيل آذين با اخطار دوم از زمين اخراج شدند. استيل آذين با ۲۰ امتياز خود را بالا کشيد.

در تبريز تراکتورسازی تيم بحران زده ابومسلم را با شکست يک بر صفر بدرقه کرد. اين مسابقه تا دقيقه ۸۲ بدون گل بود که ضربه سر محمد نصرتی برای تيم تبريزی پيروزی ساز شد. در دقيقه ۸۱ علی حقدوست از ابومسلم اخراج شد.

پيروزی شاهين در اکباتان

شاهين بوشهر که پيش از مسابقه با راه آهن صاحب سه امتياز بازی با پاس به دليل استفاده از بازيکن دو اخطاری شده بود، در ورزشگاه اکباتان شگفتی آفريد و تيم راه آهن شهر ری را دو بر يک شکست داد.

ايوان پتروويچ در دقيقه ۱۷ و بهادر عبدی گلهای شاهين را زدند و تک گل ميزبان را ايمان حيدری در دقيقه ۴۵ به ثمر رساند.

ملوان در انزلی مسابقه يک بر صفر در نيمه نخست را به پيروزی دو بر يک بدل کرد. در حالی که مهدی رجب زاده در دقيقه ۲۹ به مس کرمان برتری داده بود، آدريانو آلوز در دقيقه ۶۲ و جلال رافخايی در دقيقه ۶۹ با زدن دو گل پياپی پيروزی را از آن ملوان کرد.

XS
SM
MD
LG