لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۴:۰۹
با پيروزيهای قابل پيش بينی کره جنوبی بر هند (چهار بر يک) و استراليا بر بحرين (يک بر صفر)، کره جنوبی حريف مرحله يکچهارم پايانی ايران در جام ملتهای آسيا شد.

استراليا به عنوان سرگروه سوم منتظر رقابتهای گروه چهارم در چهارشنبه است. ايران با امارات و عراق با کره شمالی در حالی آخرين مسابقه های گروهی را برگزار می کنند که ايران سرگروهی و صعودش مسلم است، اما هر سه تيم ديگر هنوز کم و بيش بخت صعود دارند.

عراق در صورت پيروزی بر کره شمالی به عنوان تيم دوم صعود می کند و روز شنبه با استراليا رو به رو می شود. اگر چنين شود مسابقه عراق با استراليا هم تجديد ديدار جام ملتهای آسيا در چهار سال پيش خواهد بود که عراق تا قهرمانی پيش رفت و قهرمان شد.

تيمهای امارات و کره شمالی هر کدام يک امتياز دارند و در صورتی که پيروز شوند گل شماری تعيين کننده تيم صعود کننده است. مسابقه های يکچهارم پايانی تيمهای راه يافته از گروههای سوم و چهارم يک روز پس از دو مسابقه يکچهارم پايانی تيمهای راه يافته از گروههای اول و دوم انجام می شود. ايران با کره جنوبی در ساعت ۱۹ و ۴۵ به وقت تهران (۱۷ و ۱۵ به وقت اروپای مرکزی) و پس از مسابقه استراليا با حريف هنوز نامشخص انجام خواهد شد.

ايران در شرايطی رو در روی تيم کره جنوبی قرار خواهد گرفت که از يک سو حضور با تمام قوا می تواند تيم ملی ملقب به شاهزادگان پارسی را تنها تيم صاحب سه پيروزی در مرحله گروهی کند؛ و از سوی ديگر به دليل فاصله مسابقه چهارشنبه با امارات تا مسابقه شنبه با کره جنوبی اين احتمال وجود دارد که قطبی به راستی از بازيکنان ذخيره در برابر امارات استفاده کند.

اما بی ترديد پيروزی بر امارات از نظر روحی برای حريف بعدی ايران روحيه ای ويژه ايجاد خواهد کرد. مساله خستگی و مصدوميت های احتمالی از مسابقه با امارات يک سوی منفی حضور با تيم اصلی است و هماهنگی بيشتر و شناخت ضعفهای خودی در مسابقه يک حذفی جنبه مثبت آن. در برابر کره جنوبی فرصتی برای اشتباه ياران قطبی نيست.

برنده مسابقه ايران با کره جنوبی روز سه شنبه با برنده ژاپن با قطر ميزبان بازی می کند تا تيم مسابقه پايانی در شنبه نهم بهمن شناخته شود. يک روز پيش از اين مسابقه تيمهای بازنده مرحله نيمه پايانی بر سر مقام سوم جام پانزدهم نبرد می کنند.

صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG