لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ تهران ۰۱:۱۹

بررسی روزنامه های صبح يک شنبه ايران


روزنامه جام جم ، خبر داده که که سهميه‌ بنزين خودروهای گران‌قيمت حذف شده است.


اين روزنامه به نقل از سرپرست وزارت کشور نوشته « همزمان با اعمال تغييراتی در سهميه های بنزين ۱۲۰ ليتری از تيرماه ، سهميه سوخت خودرو‌هايی که حجم موتور آنها ۲۰۰۰ سی سی به بالا‌ است و عموما خودروهايی گران قيمت هستند بطور کامل حذف شده است. »


به نوشته جام جم ، مهدی هاشمی با اشاره به سهميه سوخت دوره جديد خودروها از ابتدای تير ماه تغييرات صورت گرفته را اعلام کرده ، و گفته است : به دليل محدوديت‌های موجود و محدوديت در استفاده از حساب ذخيره ارزی برای واردات سوخت ، سهميه سوخت خودروهای ۲۰۰۰ سی‌سی به بالا به اين دليل که عموم اين خودروها ، گران‌قيمت هستند و از مصرف بالايی برخوردارند ، مشمول سهميه سوخت ۱۲۰ ليتری نمی‌شوند.


جام جم نوشته که با تغييرات جديد در سهميه بندی بنزين ، که از ال تير ماه ۸۷ اعمال خواهد شد ، تقريبا تمام خودرو های وارداتی نظير انواع تويوت ا، بی .ام .و ، بنز ، لکسوز و اکثر خودروهای داخلی گران قيمت نظير ماکسيما ، رونيز ، زانتيا ، و پرشيا از سهميه بنزين ۱۲۰ ليتری محروم شده اند. »


طرحی برای شناسایی تمام فعالان اقتصادی


روزنامه ايران ، ارگان رسمی دولت ،خبر داده که دولت طرحی را برای شناسايی تمام فعالان اقتصادی کشور آغاز کرده ، و تا ۲ سال ديگر همه فعالان اقتصادی را شناسايی خواهد کرد.


اين روزنامه به نقل از علی اکبر مازار رئيس سازمان مالياتی کشور نوشته « در طرح نظام جامع اطلاعاتی مالياتي قرار است تمام فعالان اقتصادی شناسايی شوند. »


اين مقام وزارت دارايی به روزنامه ايران گفته است : کار اين طرح اين است که تمام فعالان اقتصادی را کاملاً شناسايی کند ، و هر اقدامی که در حوزه اقتصادی انجام می دهد قابل رصد باشد تا بدين ترتيب تمام افرادی که در جامعه در حال داد و ستد هستند ، حق و حقوق دولت را به درستی پرداخت کنند.


16 کشته طی درگیری مسلحانه در شمالغربی کشور


روزنامه کيهان از درگيری مسلحانه در منطقه حاج عمران ، و کشته شدن ۱۶ نفر خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه ۱۲ تن از کشته شدگان از اعضای يک گروه مسلح ، و ۴ تن ديگر نيز از ماموران نيروی انتظامی بوده اند.


کيهان نام اين گروه مسلح را ذکر نکرده اما به نقل از شهنام رضايی رئيس مرکز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی آذربايجان غربی نوشته « اين افراد که يک گروه ۴۰ نفری بودند قصد عمليات خرابکارانه در داخل کشور را داشتند که قبل از هرگونه اقدام توسط نيروهای انتظامی و امنيتی کشته و زخمی شدند. »


این مقام نيروی انتظامی همچنین گفته در اين عمليات چهار نفر از ماموران هنگ مرزی پيرانشهر کشته و يک نفر نيز زخمی شده است.


اتهام تازه امام جمعه مشهد به به زنان


روزنامه کارگزاران ، حمله امام جمعه مشهد به زنان بدحجاب را مورد توجه قرار داده و نوشته « حجت‌الاسلام علم‌الهدی ، در ادامه اظهارنظرهای خود زن بی‌حجاب را پياده‌نظام آمريکا و اسرائيل در ايران معرفی کرده است. »


به نوشته اين روزنامه ، وی که در خطبه‌های نماز جمعه دو روز پیش مشهد سخن می‌گفت ،ادعا کرده که زن بی‌حجاب همان نيرويی است که آمريکا و اسرائيل وارد ايران کرده است تا نظام و انقلاب را شکست دهد.


به نوشته روزنامه کارگزاران ، امام جمعه مشهد از مسوولان حکومتی خواسته است تا « با اين قضیه جدی برخورد کنند زيرا سرنوشت انقلاب را چادر حفظ می کند. »


«یا ازدواج یا اخراج»


روزنامه اعتماد در خبری با عنوان « يا ازدواج يا اخراج » نوشته که مسوولان منطقه ويژه اقتصادی و انرژی پارس ، با ابلاغ يک دستور و تعيين ضرب الاجل کليه افراد مجرد شاغل در اين سازمان را مجبور به ازدواج کرده اند.


به نوشته اين روزنامه ، در دستوری که به امضای عبدالواحد يراحی مسوول ارشد حراست سازمان منطقه ويژه اقتصادی و انرژی پارس رسيده تا اول آبان ماه سال جاری به کليه افراد مجرد اعم از زنان و مردان شاغل در اين سازمان وقت داده شده است تا ازدواج کنند ، و در غير اين صورت برای تسويه حساب به پيمانکار معرفی خواهند شد.


اعتماد نوشته که در اين ابلاغيه با اشاره به احاديث اسلامی مبنی بر ضرورت ازدواج ، به کارمندان هشدار داده شده که تا پايان شهريور فرصت ازدواج دارند ، و در غير اين صورت مهرماه آخرين ماه کاری آن ها خواهد بود.


20 هزار دانش آموز معتاد


روزنامه سرمايه ، در گزارشی از گسترش اعتياد به مواد مخدر در ميان دانش آموزان کشور ، نوشته «بر اساس اعلام وب سايت رسمی مجلس شورای اسلامی ۶۵ درصد جمعيت معتادان کشور را افراد زير ۳۵ سال تشکيل می دهند ، و آمار دانش آموزان معتاد ۲۰ هزار نفر ، و درصد معتادان زير ۲۰ سال کشور ۱۵.۸ درصد از کل جمعيت را تشکيل می دهد. »


به نوشته اين روزنامه درحالی که مرکز پژوهش های مجلس در گزارش خود از سير صعودی و دو برابر شدن آسيب های اجتماعی در هفت سال اخير خبر داده ، سوال خبرنگاران درباره آمار اعتياد دانش آموزان بی پاسخ ، و با بهانه هايی چون نگرانی والدين اين راز سر به مهر باقی مانده است.


سرمايه در عین حال به نقل از اکبر اعلمی نماينده سابق تبريز در مجلس معتقد نيز نوشته « الگوی مصرف اعتياد بين دانش آموزان از هروئين به مواد مخدر جديد چون شيشه و کراک تغيير کرده است. »


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG