لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ تهران ۱۱:۱۲

بررسی روزنامه های صبح يک شنبه ايران


روزنامه کيهان ، در سرمقاله روز يک شنبه خود ادعا کرده که عباس پاليزدار به همراه سه تن ديگر از جمله فاطمه آجرلو که از وی به عنوان « خانم الف » نامبرده ، برای انتشار اسنادی که از سازمان بازرسی کل کشور به دست آورده اند ، هم قسم شده بودند.


به نوشته این روزنامه « برخلاف ادعای برخی از شخصيت های حقيقی و حقوقی که بعد از بازداشت پاليزدار هرگونه رابطه رسمی خود با وی را تکذيب و يا اين رابطه را کم اهميت قلمداد کرده اند ، آقای پاليزدار با اکثر آنها در ارتباط نزديک و مورد اعتماد آنان بوده است. »


کيهان از عباس پاليزدار ، فاطمه آجرلو و ساير بازداشت شدگان که از آن ها با حروف اختصاری نامبرده ، به عنوان يک باند نامبرده ، و غير از اتهام کپی برداری و پنهان کردن اسناد سری قضائی در نقاط مختلف کشور ، آن ها را متهم به ربودن اسناد نظامی کرده است.


اين روزنامه ادعا کرده « بخش قابل توجهی از اسناد نظامی ، شامل خريدهای نظامی ، نقشه پادگان ها ، گردش کار نيروهای نظامی ، مراکز حساس و استراتژيک ، موقعيت نيروگاه ها نيز از جمله اسنادی است که اين باند به بهانه تحقيق و تفحص از سازمان بازرسی کل کشور خارج کرده ، و در چند نقطه جداگانه در کشور پنهان کرده بودند. »


کیهان همچنين خواستار برکناری رئیس سازمان بازرسی کل کشور ، و برخورد بدون کمترين تسامح در مورد این پرونده شده ، و عباس پاليزدار و ساير متهمان بازداشت شده را به تلاش برای تحويل اسناد سری به « کانون های غير خودی و احتمالا بيرونی » متهم کرده است.


اخبار متناقض از توقیف تهران امروز


روزنامه کارگزاران ، لغو امتياز روزنامه تهران امروز ، و اخبار متناقض در اين خصوص را مورد توجه قرار داده ، و نوشته « در ساعات پايانی شب گذشته خبری مبنی بر توقيف روزنامه تهران امروز ، با حکم هيات نظارت بر مطبوعات روی خروجی خبرگزاری دولتی برنا قرار گرفت. »


اين روزنامه نوشته « اين خبر به فاصله زمانی کوتاهی از روی سايت خبرگزاری برنا برداشته شد ، اما در گفت‌وگوی خبرنگار کارگزاران با منابع آگاه در روزنامه تهران امروز اين خبر قويا تکذيب شده است.»


روزنامه کارگزاران همچنين نوشته که به رغم اين تکذيب « خبرگزاری فارس نيز در ساعت ۲۲ و ۳۵ دقيقه شب گذشته در خروجی خود از لغو امتياز تهران امروز داده است. »


به نوشته اين روزنامه تا ساعات پايانی شب گذشته غير از خبر دو رسانه نزديک به دولت ، مسوولان روزنامه تهران امروز هيچ حکمی در خصوص توقيف به طور رسمی دريافت نکرده اند.


حمله مشاور احمدی نژاد به شهردار تهران


روزنامه ايران ، ارگان رسمی دولت ، در يادداشتی از لغو امتياز روزنامه تهران امروز ابراز خشنودی کرده است.


علی اکبرجوانفکر ، مشاور مطبوعاتی احمدی نژاد ، در اين يادداشت با ابراز تاسف از انتشار يک ويژه نامه انتقادی از سوی روزنامه تهران امروز ، محمد باقر قاليباف شهردار تهران را مورد حمله قرار داده است.


ارگان مطبوعاتی دولت نوشته « قاليباف شهردار تهران ، صحنه گردان روزنامه تهران امروز است.و به سختی می توان باور کرد که با نظارت و تدبير ايشان ، اين گونه مطالب سخيف همراه با دروغ پردازی ، تهمت و ترويج شايعه ، تشويش و تخريب اذهان عمومی عليه دولت پرکار و خدوم به دست نشر سپرده شده باشد. »


روزنامه دولتی ايران ، همچنين شهردار تهران را به « هدايت و مديريت تبليغات توهين آميز ، و تمسخر و تخريب دولت نهم » متهم متهم کرده است.


خودکشی یک دانشجوی دختر


روزنامه اعتماد ، از خودکشی يکی از دانشجوي اندختر دانشگاه آزاد لاهيجان در روز شنبه خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه « اين دانشجوی دختر که به دليل نامشخصی به اتاق حراست دانشکده فنی اين دانشگاه مراجعه کرده بود ، بعد از دقايقی خود را از پنجره اتاق ، واقع در طبقه چهارم ، به پايين انداخت و به زندگی خود پايان داد. »


اعتماد نوشته هنوز از دليل احضار اين دختر دانشجو به حراست خبر موثقی در دست نيست ، اما يکی از دانشجويان دانشگاه آزاد لاهيجان ، به اين روزنامه گفته « ما هم اطلاعی از دليل حضور دوست مان در حراست نداريم ، فقط طبق اطلاعات ما ايشان امروز در سر جلسه امتحان هم حاضر نشده بود. »


اختلال در اولین روز از سهمیه بندی جدید بنزین


روزنامه سرمايه ، از ازدحام در جايگاه ها و اختلال ناشی از سهميه بندی جديد بنزين خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه ، دور جديد سهميه بندی بنزين با سردرگمی و بی اطلاعی مردم در ارتباط با نحوه اجرای سهميه بندی آغاز شده ، و به گفته جايگاه داران ، ازدحام و نيز اختلال به وجود آمده از کارت های سوخت از عمده ترين مشکلات اولين شب دور جديد سهيمه بندی بنزين در کشور بوده است.


سرمایه «مشکلات عرضصه بنزين سوپر با کارت سوخت ، اعتراض رانندگان تاکسی به سهميه بندی های جديد ، مشکل نرم افزاری کارت های سوخت ، و بی اطلاعی و سردرگمی مردم در مورد ميزان سهمبه های جديد بنزين » را از مواردی برشمرده که روز اول تير جايگاه های بنزين را با ازدحام و نا آرامی مواجه کرده است.


بيژن حاج محمدرضا ، رئيس انجمن جايگاهداران بنزين ، به روزنامه سرمایه گفته است : من به روند فعلی چندان خوش بين نيستم و تصور می کنم ، روند فعلی پيامدهای ديگری از گران شدن بنزين را در پی داشته باشد.


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG