لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۰۴:۲۶

بررسی روزنامه های صبح سه شنبه ايران


روزنامه کيهان ، از هشدار نماينده ولی فقيه در سپاه استان هرمزگان به اهل سنت اين منطقه خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه حجت الاسلام علی محمدی گفته « در برخی مجالس و محافل مذهبی و عرفانی با عنوان اهل سنت ، حرف های ضدقرآن زده می شود که به هيچ وجه شان اهل بيت نيست. »


وی همچنين برخی از سخنرانی های اهل سنت استان هرمزگان را « شيطانی » خوانده و گفته«سخنانی که خارج از احکام و دستورات خدا ، قرآن و اهل بيت باشد و در ذهن مخاطب شبهه ايجاد کنند ،اين سخنان حرف های شيطانی است. »


کيهان به نقل از نماينده ولی فقيه در سپاه پاسداران هرمزگان نوشته « انسان نبايد هر خبر تاييد نشده و بدون حساب و کتاب را بيان و گوش کند. »


«با مردم اسرائیل دوست نیستیم»


روزنامه جام جم ، اظهارات رييس مجلس هشتم را در واکنش به سخنان برخی از مسولان دولت نهم درباره دوستی با مردم اسراييل و امريکا را مورد توجه قرار داده است.


اين روزنامه از قول علی لاريجانی درباره اظهار دوستی اسفندياررحيم مشايی با مردم اسرائیل، نوشته « اين زبان جمهوری اسلامی نيست ، من در مجلس نيز بر اين موضوع تاکيد کردم.اين‌که ما با مردم اسرائيل دوست هستيم ؛ چنين چيزی نيست. »


به گزارش جام جم ، رئيس مجلس شورای اسلامی با اشاره اين که چنين موضعی در قبال مردم آمريکا نيز بايد حفظ شود ، گفته « سفرايی که در کشور‌های عربی هستند ، حتما متلک‌‌های بعضی از روشنفکران ضدايران را شنيدند که هميشه می‌گويند اين شيعيان به نوعی با اسرائيلی‌ها ارتباط دارند ، پس چرا ما بايد حرفی بزنيم که ذهن آنها را تقويت کنيم. »


تشکيل بسج مداحان


روزنامه اعتماد ، از تشکيل بسيج مداحان درکنار ساير شاخه های اين نيروی نظامی خبرداده ، واز قول معاون هماهنگ کننده بسيج نوشته « همان گونه که هر حوزه پايگاه بسيج مثل گردان های عاشورا ، الزهرا و امام حسين يک روحانی دارد ، بايد يک مداح نيز داشته باشد تا روح حماسی ، جهادی و عاطفی در آن زنده نگه داشته شود. »


اين روزنامه همچنين از قول محمد فرهادی از راه اندازی سايت ويژه ای برای بسيج مداحان خبرداده ، و نوشته « در اين سايت علاوه بر مسائل مربوط به شعر و مرثيه سرايی ، مسائل سياسی روز نيز تحليل می شود. »


برکناری سردبير ايرنا


روزنامه جمهوری اسلامی ، از برکناری سردبير خبرگزاری جمهوری اسلامی، ايرنا ، به دليل انتشار خبر يک توافق اقتصادی ميان شرکت خودروسازی سايپا و يک شرکت مالزيايی را مورد توجه قرار داده است.


اين روزنامه با اشاره به برخی از جزييات اين برکناری ،نوشته « پس از انتشار انتقاد نماينده بروجرد از معامله دو شرکت خودروسازی سايپا و پروتون ، حکم برکناری دکتر گودرزی سردبير ايرنا ، توسط قائم مقام معاون خبرگزاری جمهوری اسلامی ، صادر شد. »


روزنامه جمهوری اسلامی در ستون « جهت اطلاع » عزل سردبير ايرنا به خاطر خبر انتقادی از قرارداد سايپا با پروتون را موجب نگرانی عنوان کرده است.


قطع برق و رشد ۲۰ درصدی کشته ها


روزنامه سرمايه ، از افزايش ۲۰ درصدی کشته ها و مجروحان تصادفات رانندگی به علت قطعی برق در استان تهران خبرداد.


اين روزنامه از قول رييس پليس راهنمايی و رانندگی تهران نوشته « آمارها نشان می دهد به دليل قطعی برق طی هفته های گذشته ناهنجاری های ترافيکی و بار ترافيکی حدود ۳۰ درصد ، کشته ها و مجروحان تصادفات ۲۰ درصد ، و تصادفات خسارتی ۳۶ درصد در پايتخت افزايش داشته است. »


روزنامه سرمايه از قول سرهنگ هادی هاشمی نوشته « ۸۰ درصد از تقاطع ها به وسيله چراغ های راهنمايی و رانندگی مديريت می شوند ، و در زمان قطعی برق در اين مکان ها با مشکل جدی ترافيک و تصادفات مواجه شده ايم. »


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG