لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۵ بهمن ۱۳۹۹ تهران ۱۶:۵۵

بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ايران


روزنامه جمهوری اسلامی ، درسرمقاله دوشنبه خود ، اظهارات هوشنگ امير احمدی مبنی بر ملاقات با سران جمهوری اسلامی ايران از ابتدای انقلاب تاکنون را تکذيب کرده ، اما درعين حال به مقامات دولتی که با وی مذاکره کرده اند ، برای چندمین بار طی دو هفته اخیر هشدار داده است.


اين روزنامه با اشاره به اظهارات آقای امیر احمدی در مورد ملاقات هایی یا مقامات دولتی ، نوشته « ادعاهای پياپی و البته سراسر کذب او اين هدف کاملا حساب شده را تعقيب می کند که گويا دستگاه های اطلاعاتی آمريکا در ارکان نظام جمهوری اسلامی نفوذ داشته و دارند. »


سرمقاله نويس روزنامه جمهوری اسلامی ، در ادامه ضمن اشاره به بازداشت هاله اسفندياری در سال گذشته و مقايسه او با اميراحمدی ، از سياست دو پهلو مسولان دولت نهم در برخورد با چنين اشخاصی انتقاد و تاکید کرده « افرادی که در داخل کشور به اين فرد ميدان می دهند تا چنين هدفی را دنبال کند بايد تحت مراقبت باشند و پرونده آنها مورد بررسی قرار گيرد. »


اين روزنامه ، همزمان با اظهارات رئیس جمهوری اسلامی در خصوص استقبال از مذاکره با امریکا ، چنین مذاکره ای را از اختيارات رهبر دانسته ، و نوشته « جمهوری اسلامی ايران از ابتدا شرط هائی برای رابطه با آمريکا داشت که هنوز هم همان شرايط پا برجا هستند.هر دولتی بخواهد بدون در نظر گرفتن اين شرايط و از طريق روابط غير شفاف به آمريکا نزديک شود مرتکب دو خطا شده است اول آنکه از قلمرو اختيارات خود خارج شده و به عرصه ای وارد شده که در حوزه اختيارات رهبری است ، و ثانيا وارد معامله ای شده است که جز خسران چيزی در آن نيست. »


«از گروگان ها خبری نداريم»


روزنامه اعتماد ملی ، اظهار بی اطلاعی مسولان وزارت کشور از وضعيت ۱۶ مامور ربوده شده نيروی انتظامی را مورد توجه قرار داده است.


به نوشته این روزنامه « سفر اخير هيات ايرانی به پاکستان نیز ارتباطی با موضوع گروگان گرفته شدن ۱۶ مامور ايرانی نداشت ، بلکه در چارچوب روابط دو جانبه ايران و پاکستان بود. »


اين روزنامه از قول معاون امنيتی و انتظامی وزير کشور ، درباره کشته شدن تعدادی از اين گروگان ها که از سوی گروه مسلح جندالله در سيستان و بلوچستان ربوده شده اند ، نوشته است « من اين اخبار را نه تاييد می‌کنم و نه تکذيب. »


اعتماد ملی همچنين نوشته که عباس محتاج معاون امنيتی و انتظامی وزارت کشور ، در رابطه با پخش تصاويری از کشته شدن تعدادی از ماموران ربوده شده به خبرنگاران گفته « شما خودتان خبرنگاريد و می‌دانيد می‌توان اين عکس‌ها را جعل و مونتاژ کرد. »


جلسه برای کاهش صف های بنزین


روزنامه کارگزاران ، در شماره دوشنبه ، از جلسه مسولان برای رسيدگی به شلوغی پمپ بنزين ها و صف های کيلومتری خبرداده است.


اين روزنامه به نقل از محمد رويانيان نوشته « برای حل مشکل پمپ‌بنزين‌ها جلسه‌ای با معاون وزير نفت و کارشناسان ، نماينده وزارت نيرو ، راهنمايی و رانندگی تهران بزرگ فردا برگزار می‌شود تا به مشکلات موجود سريعا رسيدگی شود. »


صف های بلند و شلوغی پمپ بنزين ها از اوايل تيرماه آغاز شده و طی روزهای اخير نيز در تهران و برخی شهرستانها ادامه دارد ، اما روزنامه کارگزاران از قول اين مقام دولتی ابراز اميدواری کرده که « به زودی صف پمپ بنزين‌ها عادی شود. »


فرسودگی ساختمان مدارس کشور


روزنامه جام جم ، در گزارشی از فرسودگی مدارس کشور بويژه مدارس استيجاری خبرداده ، و از قول معاون عمرانی وزير آموزش و پرورش نوشته « بسياری از مدارس استيجاری در وضعيت تخريبی و نيازمند نوسازی هستند ، و اين مساله مشکل مدارس استيجاری را چند برابر کرده است ؛ چرا که بروز هر اتفاقی در اين مدارس ممکن است منجر به حادثه‌ای دردناک شود. »


به نوشته اين روزنامه حبیب الله بوربور با اشاره به اين که بيش از ۷۵۰۰ مدرسه استيجاری در کشور وجود دارد ، گفته « متاسفانه هم اکنون آموزش و پرورش به دليل کمبود اعتبارات نمی‌تواند در وضعيت مدارس استيجاری تغييری ايجاد کند،و حتی امکان نوسازی اين مدارس نيز وجود ندارد ، و مالکان نيز بيشترشان رغبتی به نوسازی اين مدارس ندارند. »


به نوشته جام جم ، معاون وزير آموزش و پرورش همچنين گفته « آموزش و پرورش به دليل نيازی که دارد نمی‌تواند اين مدارس را تخليه کند. »


«قاچاقچيان شيشه ۱۸ تا ۲۳ سال دارند»


روزنامه کيهان ، گفت و گويی با فرمانده مبارزه با مواد مخدر نيروی انتظامی را منتشر کرده که طی آن وی از کاهش سن قاچاقچیان مواد مخدر به 18 سال خبر داده ، و گفته « بيشتر توزيع کنندگان مواد مخدر شيميايی، از جمله شيشه در تهران جوانان ۱۸ تا ۲۳ ساله هستند. »


سرهنگ جواد کشفی به اين روزنامه گفته « بيشتر توزيع کنندگان مواد مخدر افيونی از جمله کراک را نيز جوانان ۲۰ تا ۲۵ ساله تشکيل می دهند. »


کيهان به نقل از اين مقام نيروی انتظامی ، همچنين از افزايش ۴۵۰ درصدی کشف مواد مخدر شيميايی نسبت به سال گذشته خبر داده ، و نوشته « بيش از ۷۴ کيلو و ۲۱۱ گرم کراک ، ۴۰ کيلو شيشه و يک ميليون و ۴۲۰ هزار عدد انواع قرص و آمپول روانگردان ، در چهارماهه نخست سال جاری ، در تهران کشف شده است. »


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG