لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۱:۰۱

روزنامه کيهان ، با انتشار گفت و گويی از فرمانده نيروی زمينی سپاه پاسداران از اجرای طرح موزاييک های دفاعی در کشور خبر داده ، و نوشته « بر اساس طرح موزائيک های دفاعی سپاه پاسداران ، سرعت عمل و ابتکار نيروهای سپاه و بسيج بالا می رود. »


اين روزنامه ، به نقل از محمد جعفر اسدی نوشته که بر اساس سازماندهی جديد ، و تغييراتی که در نحوه چينش سپاه صورت گرفته ، کشور به موزائيک های دفاعی تقسيم شده تا هرگاه و در هر کجای کشور اتفاق و يا تهديدی صورت بگيرد ، از امکانات و نيروهای همان منطقه برای مقابله استفاده شود ، و بدین ترتیب سرعت عمل و نحوه فعاليت نيروها ارتقاء خوبی خواهد يافت.


به گزارش کيهان فرمانده نيروی زمينی سپاه درباره دليل اين نوع آرايش دفاعی نيز گفته « اگر می خواهيم از تعرض دشمنان اسلام در امان بمانيم بايد هميشه برای مقابله با هر تهديدی آماده کامل باشيم. »


رتبه بندی تجار و بازرگانان


روزنامه کارگزاران ، در گزارشی از رتبه بندی تجار و بازرگانان ايرانی خبر داده و نوشته « سيل خبرهای جديد به صورت مدام به سوی فعالان اقتصادی سرازير می‌شود، و رده‌بندی تجار و بازرگانان تازه‌ترين اتفاقی به شمار می‌آيد که ذهن فعالان بخش خصوصی را به خود مشغول ساخته است. »


اين روزنامه درباره چگونگی رتبه بندی در اين طرح از سوی دولت نوشته است : معاون وزير بازرگانی از بررسی طرحی خبر داده که در صورت تاييد نهايی و موافقت دولت ، تجار و بازرگانان رتبه‌بندی و براساس معيارهايی ، کارت‌های طلايی ، نقره‌ای و برنز دريافت خواهند کرد.


روزنامه کارگزارن همچنين از قول مهدی غضنفری نوشته « رتبه‌بندی امروز در بسياری از کشورهای دنيا رايج است و در ايران نيز از نهادهای اقتصادی ، فرهنگی و ورزشی تا ساير مجامع فنی و مهندسی اين اقدام برای ارائه تسهيلات صورت می‌گيرد.»


خبرگزاری ها و قانون مطبوعات


روزنامه اعتماد ، در شماره امروز خود ازقول رييس شعبه ۱۰۸۳ دادگاه ويژه مطبوعات و رسانه ها نوشته « خبرگزاری ها و سايت های خبری به دليل اينکه از هيات نظارت بر مطبوعات مجوز نمی گيرند ، مشمول قانون مطبوعات نيستند. »


اين روزنامه به نقل از حسين حسينيان افزوده که نشريات الکترونيک بايد منظم و با نام ثابت ، تاريخ و شماره منتشر شوند.


این مقام قضایی همچنين گفته است : نشريه الکترونيکی بايد طبق ماده يک قانون مطبوعات ، تعريف نشريه در مورد آن صادق بوده و در ضمن از هيات نظارت بر مطبوعات پروانه انتشار دريافت کرده باشد ، که در اين صورت مشمول قانون مطبوعات خواهد بود.


روزنامه اعتماد از قول قاضی دادگاه ويژه مطبوعات نوشته « تنها در صورت وجود اين شرط ، رسيدگی به اتهامات مديرمسوول ، طبق اصل ۱۶۸ قانون اساسی به صورت علنی و با حضور اعضای هيات منصفه برگزار شده و قانون مطبوعات بر آن حاکم است. »


بی اطلاعی رئيس پژوهش های مجلس از نرخ تورم


روزنامه جام جم ، با اشاره به انتخاب مجدد « احمد توکلی » به رياست مرکز پژوهش های مجلس ، چهره جديدی از او ترسيم کرده ، و به نقل از وی نوشته « برخی رسانه‌ها برای بازار گرمی درخصوص تورم اغراق می‌کنند و اين امر کار خوبی نيست و به ضرر مردم و اقتصاد کشور است. »


به گزارش اين روزنامه ، احمد توکلی با اشاره به اين که مسولان بايد نسبت به تورم روانی جامعه حساس باشند ، در خصوص ميزان تورم فعلی در کشور گفته است « اطلاعی از ميزان‌ تورم ندارم ، ولی اگر هم داشته باشم آن را بيان نمی‌کنم. »


ابراز بی اطلاعی رئيس مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی ، از نرخ تورم در حالی صورت می گيرد که طی ۲ سال گذشته وی به رغم وابستگی به جناح حاکم بر کشور ، يکی از منتقدان سياست های اقتصادی دولت نهم بوده است.


مخالفت با تدريس چکناواريان


روزنامه جمهوری اسلامی در خبری از تاسيس و راه اندازی دانشکده موسيقی کيش به مديريت "لوريس چکناواريان" انتقاد کرده است.


اين روزنامه نوشته « زمانی که اعتراض کرديم چرا کسی را که از دست زن شاه جايزه گرفته ، رهبر ارکستر مراسم رسمی جمهوری اسلامی کرده ايد به ما گفتند سختگير هستيد ، و حالا خبر آمده است که قرار است دانشکده موسيقی دانشگاه تهران در دانشگاه بين المللی کيش با مديريت لوريس چکناواريان از مهرماه امسال دانشجو بپذيرد. »


روزنامه جمهوری اسلامی ضمن ابراز نگرانی از تاسیس جنین دانشکده ای در ادامه نوشته « پيدا کنيد جواب اين سئوال را که اصولا چه ضرورتی دارد دانشگاه تهران در کيش دانشکده موسيقی تاسيس کند ، آنهم با نگاه بين المللی و در دوران حاکميت اصولگراها؟ »


XS
SM
MD
LG