لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ تهران ۰۹:۳۹

روزنامه جمهوری اسلامی به نقل از یکی از فرماندهان نیروی انتظامی خبر داده که از این پس خودروی افرادی که این نیرو آن ها را بد پوشش می نامد ، به مدت 2 ماه توقیف می شود.


اين روزنامه ، به نقل از احمد رضا رادان ، نوشته « خودروهايی که سرنشينان آنها بد پوشش بوده ، و خودروهايی که سرنشينان آنها برای نواميس مردم مزاحمت فراهم کنند علاوه بر توقيف ۲ ماهه خودرو، افراد نيز به مرجع قضايی معرفی می شوند. »


روزنامه جمهوری اسلامی همچنين درباره تداوم طرح امنيت اجتماعی نيز به نقل از فرمانده نيروی انتظامی تهران نوشته « تا زمانی که نگرانی ها در زمينه مصاديق مرتفع نشود اجرای طرح استمرار می يابد. »


بيکاری و تورم؛چالش های اصلی


روزنامه اعتماد ملی ، در شماره روز سه شنبه خود تازه ترين گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی در مورد بيکاری و تورم را مورد توجه قرار داده ، و به نقل از اين مرکز بيکاری و تورم را اصلی ترين چالش اقتصاد ايران عنوان کرده است.


اين روزنامه با اشاره به اين که بسياری از مسوولا‌ن اقتصادی با ارائه آمار و ارقام ناشناخته ، سعی دارند وضع اقتصادی ايران را متعادل نشان دهند ، تاکيد کرده « تورم ، بيکاری و گريز ازبرنامه‌های ۵ ساله توسعه ، اصلی‌ترين چالش‌های اقتصادی کشور به شمار می روند. »


اعتماد ملی همچنين به گزارش بانک مرکزی به عنوان شاهدی بر صحت گزارش مرکز پژوهش های مجلس اشاره کرده ، و نوشته است : پيش از اين بانک مرکزی نيز با ارائه گزارشی رشد تورم در خرداد ۸۷ را نسبت به خرداد ماه سال گذشته ۲۶.۴ درصد اعلا‌م کرده ، و به نظر می‌رسد بايد پذيرفت اقتصاد ايرانی در جدال با تورم روزگار سپری می‌کند.


کشته شدن ۴ نفر از طايفه ريگی


روزنامه کيهان در خبر کوتاهی به نقل از فرمانده نيروی انتظامی زاهدان از کشته شدن ۴ نفر از اعضای « طايفه ريگی » طی يک درگيری در زاهدان خبرداده ، و نوشته نيروی انتظامی به دنبال رديابی قاتلان است.


اين روزنامه به نقل از فرمانده نیروی انتظامی شهر زاهدان در اين باره نوشته « دو طايفه از تيره ريگی در منزلی در محل تقاطع خيابان پاستور و آرش مشغول حل اختلافات گذشته خود بودند که پس از خروج از منزل ، سه نفر طی تيراندازی گروهی به ضرب گلوله کشته و دو نفر هم مجروح شدند که يک نفر از مجروحان در بيمارستان فوت کرد. »
کيهان هر چند از شناسايی و دستگيری کسی از ضاربان در اين درگيری خبری نداده ، اما از قول فرمانده نيروی انتظامی زاهدان نوشته « هويت ساير افراد نيز برای پليس شناخته شده است ، و تلاش برای دستگيری آنان ادامه دارد. »


احضار يک عضو تحکيم وحدت به دادگاه انقلاب


روزنامه اعتماد علاوه بر انتشار خبر بازداشت دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت ، از احضار يکی ديگر از اعضای اين تشکل به صورت تلفنی به دادگاه انقلاب خبر داده است .
این روزنامه نوشته در پی بازداشت بهاره هدایت و محمد هاشمی دو عضو شورای مرکزی دفتر تحکيم وحدت ، « علی عزيزی » ديگر عضو اين تشکل نیز به صورت تلفنی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب احضار شده است.


علی عزيزی ۱۳ آبان سال گذشته نیز به دنبال برگزاری چندين تجمع دانشجويی دستگير شد. پرونده اين فعال دانشجويی از سوی دادستانی به شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب ارجاع شده بود و جلسه دادگاه وی نيز چند هفته قبل برگزار شد.


اعتماد همچنين از احضار تعدادی از دانشجويان دانشگاه تبريز به کميته انضباطی خبرداده ، و نوشه « کميته انضباطی دانشگاه تبريز نيز پس از پايان امتحانات پايان ترم برای ۳۷ نفر از دانشجويان احکام انضباطی صادر کرد. »
براساس اين احکام « نادر مهد قره باغ » دانشجوی مهندسی برق دانشگاه تبريز به يک ترم محروميت از تحصيل و ديگر دانشجويان به محروميت از تسهيلات رفاهی و خوابگاه و نيز توبيخ کتبی با درج در پرونده محکوم شده اند.


اشتباه کنيد يارانه نمی گيريد


روزنامه آفتاب يزد از قول رييس مرکز آمار ايران نوشته که اگر خانواده ها در دادن آمار اعضای خود به ماموران آمارگير اشتباه کنند ، يارانه ای که قرار است در طرح تحول اقتصادی دولت دريافت کنند را از دست می دهند.


اين روزنامه به نقل از محمد مدد نوشته « سرپرستان خانوارها با دقت فرم‌های مربوطه را پر کنند چرا که در صورت مخدوش و يا تکراری بودن فرم‌ها ، افراد از طرح اعطای يارانه نقدی حذف می‌شوند. »


آفتاب يزد از قول رييس مرکز آمار همچنين خبر داده که اطلاعات اظهار شده از سوی افراد ، بعد از تحويل به مرکز با چندين دستگاه‌ ديگر چک شده و در صورت وجود اختلاف،وفرد خاطی از طرح اعطای يارانه نقدی حذف شده و حسابی برای او باز نمی‌شود.


XS
SM
MD
LG