لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۰۷

روزنامه اعتماد ، خبر داده که محمد و بهنود دو پسر نوجوان که يک ماه پيش حکم قصاص آنها از سوی رئيس قوه قضائيه متوقف شده بود ، يک بار ديگر در ليست اعداميان قرار گرفته اند.


به نوشته اين روزنامه محمد فدايی و بهنود شجاعی دو پسر نوجوانی که متهم هستند در ۱۷سالگی و در دو نزاع جداگانه مرتکب قتل شده اند در حالی در فهرست اعداميان سحرگاه چهارشنبه قرار گرفته اند که تاکنون دو بار پای چوبه دار رفته اند ، اما هر بار به دستور رئيس قوه قضائيه حکم اعدام آنها متوقف شد تا اين دو تلاش خود را برای جلب رضايت اوليای دم از سر بگيرند.


اعتماد از قول عبدالصمد خرمشاهی وکيل مدافع محمد فدايی ، نوشته « متاسفانه قرار است محمد روز چهارشنبه اعدام شود ، اين در حالی است که وکلای قبلی محمد در جلسه محاکمه قلابی بودند و مدارک محکمی در اين خصوص وجود دارد و وکلای قلابی در دادگاه محکوم شدند. »


اين روزنامه ، همچنين شمار اعداميان روز چهارشنبه آينده را ۶ نفر اعلام کرده ، و از درخواست خانواده بهنود شجايی ديگر نوجوان محکوم به اعدام برای دادن فرصت بيشتری برای کسب رضايت اوليا دم خبر داده است.


120 هزار مامور برای بازرسی اماکن صنفی


روزنامه کيهان ، به نقل از فرمانده اماکن عمومی نيروی انتظامی ، از حضور ۱۲۰ هزار مامور انتظامی در حوزه اصناف خبر داده و نوشته « در چهار ماهه ابتدای امسال ، ۳۳ درصد به ميزان بازديد از اماکن افزوده شده است. »


به نوشته اين روزنامه محمد علی نجفی همچنين گفته از ۸۵۰ هزار واحد صنفی را تحت عنوان طرح امنيت اجتماعی بازرسی شده و برای ۷۳۱ واحد صنفی نيز پرونده قضايی تشکيل شده،و با يک هزار بنگاه مشاور املاک نيز برخورد شده است.


کيهان از قول اين فرمانده انتظامی نوشته که از سه ميليون و دويست هزار واحد صنفی در کشور ، يک ميليون واحد صنفی غيرمجاز است و بايد در سالجاری با آنان برخورد شود.


«بالاترین کسر بودجه در تاریخ وزارتخانه ها»


روزنامه سرمايه ، کسر بودجه ۶۷۰۰ ميليارد تومانی وزارت آموزش و پرورش را مورد توجه قرار داده و آن را « بالاترين کسری بودجه در تاريخ وزارتخانه های ايران » توصيف کرده است.


به نوشته اين روزنامه « هنوز نيمه اول سال به پايان نرسيده که بزرگ ترين عدد کسر بودجه سال جاری دولت به نام آموزش و پرورش رقم خورده ، و بنا بر گزارش های رسيده بودجه آموزش و پرورش به ميزان ۱۲.۴ درصد کل هزينه های جاری دولت دچار کسری شده است. »


سرمايه نوشته « اين ميزان کسر بودجه برای آموزش و پرورش که بيش از ۸۰ درصد بودجه ۸۳۰۰ ميليارد تومانی فعلی اين وزارتخانه است ، تعجب کارشناسان را برانگيخته است. »


هشدار به دولت در خصوص برقراری رابطه با امریکا


روزنامه جمهوری اسلامی ، در سرمقاله روز دوشنبه خود با عنوان « توهم دوستی با شيطان بزرگ » به برخی از مقامات دولتی در خصوص برقرار رابطه مستقيم با امريکا هشدار داده ،و نوشته « کسانی که فکر می کنند بوش و ساير حاکمان کاخ سفيد دست از خصومت با ملت ايران برداشته اند و آماده نشان دادن انعطاف هستند دچار توهم شده اند. »


اين روزنامه نوشته « اين روزها مطالبی از بعضی دست اندرکاران شنيده می شود که نشان مي دهد زمزمه رسانه های خارجی در مورد از سرگيری رابطه ميان ايران و آمريکا قند در دل آنها آب کرده است. »


روزنامه جمهوری اسلامی همچنين با اشاره به اظهارات اخير ۳ مقام دولتی ایران در حمايت از برقراری رابطه با امريکا ، روش مقامات دولت احمدی نژاد و عجله آنها برای برقرار رابطه با امريکا را مورد نکوهش قرار داده و نوشته است : اظهارنظرهائی که در روزهای اخير درباره مذاکره و رابطه با آمريکا صورت گرفته و می گيرد نه تنها از نظر قانونی غيرموجه است بلکه اصولا به زيان اقتدار نظام جمهوری اسلامی است.


معاون احمدی نژاد اظهاراتش را پس گرفت


روزنامه جام جم ، خبر داده که معاون رئيس جمهوری اسلامی اظهارات روز شنبه خود در مورد ابراز دوستی به مردم اسرائيل و امريکا را پس گرفته است.


به نوشته اين روزنامه ، اسفنديار رحيم مشايی گفته است « به‌جای اين‌که از قول من بنويسند که عنوان کردم ، ما با کسی دشمنی نداريم ، گفته‌اند که بنده گفته‌ام ، ما با ملت اسراييل دوست هستيم که من اصلا چنين حرفی را نزده‌ام. »


نامه انتقال پرونده مرگ دکتر زهرا به تهران


روزنامه سرمايه ، از اعتراض پدر دکتر زهرا بنی يعقوب به تبرئه متهمان مرگ اين دکتر جوان در بازداشتگاه امر به معروف همدان خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه ، ابوالقاسم بنی يعقوب ضمن ارائه لايحه اعتراضی وکلای مدافع پرونده مرگ فرزندش به مختومه شدن اين پرونده ، با ارائه نامه شعبه بيستم ديوان عالی کشور به دادستان عمومی و انقلاب دادگاه همدان ، خواستار انتقال پرونده دخترش به تهران و رسيدگی به آن در پایتخت شده است.


سرمايه از قول آقای بنی يعقوب نوشته « در نامه دیوان عالی که شخصاً به دادستان همدان تحويل داده ام ، آمده است که بنابر نظر رياست قوه قضائيه و حکم شعبه بيستم ديوان عالی کشور ، دادگستری همدان ملزم به انتقال اين پرونده به حوزه قضايی دادسرای عمومی و انقلاب تهران است. »


XS
SM
MD
LG