لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۸:۳۷

بررسی روزنامه های صبح سه شنبه ايران


روزنامه جام جم ، از واردات غير قانونی سوخت به کشور از سوی دولت خبر داده، و نوشته در حالی که بودجه تعيين شده برای واردات سوخت ۳ ميليارد دلار بوده ،دولت اقدام به وارد کردن ۵ ميليارد دلار سوخت به کشور کرده است.


به نوشته اين روزنامه عباسعلی نورا عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفته است « روز دوشنبه اعضای اين کميسيون با مقامات دولتی در جلسه ای عملکرد هفت ماهه مالی دولت را مورد بررسی قرار داده اند. »


اين نماينده مجلس با اشاره به آمارهای بخش هزينه ای دولت در هفت ماهه اول امسال گفته « دولت حدود ۵ ميليارد دلار واردات سوخت در اين مدت داشته ، و اين در حالی است که مجلس مجوز واردات حدود ۳ ميليارد دلار سوخت در سال جاری را صادر کرده است. »


جام جم به نقل از عباسعلی نورا نوشته « مسئولان دولتی در جلسه کميسيون برنامه و بودجه مجلس توضيحی مبنی بر اين که رقم مازاد واردات سوخت از چه محلی پرداخت شده است ، ارائه نکردند و مقرر شد مسئولان دولتی در جلسات آتی در اين خصوص توضيح دهند. »


واکنش به تشکيل دادسرای ويژه جرايم اينترنتی


روزنامه اعتماد ، واکنش وکلا و حقوقدانان به تشکيل دادسرای ويژه جرائم اينترنتی از سوی دادستانی تهران را مورد توجه قرار داده ، و نوشته « حقوقدانان معتقدند تا تصويب نهايی قانون جرایم اینترنتی نمی توان دادسرای ويژه ای در اين خصوص تشکيل داد. »


کامبيز نوروزی وکيل و حقوقدان به اين روزنامه گفته است « در حال حاضر در قوانين ايران جرمی به عنوان جرم رايانه يی وجود ندارد و ما تعريف قانونی از چيزی به نام جرائم رايانه يی در اختيار نداريم. »


اين حقوقدان همچنين تاکيد کرده « چون مصاديق واژه جرم رايانه يی نامعين و مبهم است ، بنابراين نمی توانيم بگوييم چه نوع جرمی در اين نوع دادسرا رسيدگی خواهد شد و اين باعث اغتشاش فضا می شود. »


صالح نيکبخت وکيل دادگستری نيز با يادآوری اينکه « هيچ عملی جرم تلقی نمی شود مگر قبلاً قانونگذار آن را جرم تلقی کرده و برای آن مجازات مشخص و تعيين کرده باشد » به روزنامه اعتماد گفته « در مورد جرائم رايانه ای اگر چنانچه منظور جرائم خاص باشد که از طريق رايانه صورت گيرد ، بايد ابتدا اين جرائم احصا ، تصويب و برای آن مجازات تعيين شود. »


اتهام هماهنگی با اسرائيل به وزير سابق اطلاعات


روزنامه اعتماد ملی ، خبر داده که يکی از نزديکان محمود احمدی نژاد ، وزير سابق اطلاعات ايران را متهم کرده که در سخنانش به اسرائيل کد می دهد.


به نوشته اين روزنامه محمد علی رامين با اشاره به اظهارات علی يونسی در رابطه با « سود شديد اسرائيل از طرح مساله هولوکاست » ، گفته که اين اظهارات وزیر سابق اطلاعات « سخيف ، غيرعقلا‌يی ، غير واقعی و دور از بصيرت سياسی » است.


اعتماد ملی همچنين نوشته که محمد علی رامين با انتقاد شديد از اظهارات علی يونسی گفته « آيا وزير سابق اطلا‌عات با بيان اين مطالب می‌خواهد به اسرائيل ضربه بزند يا قصد ديگری دارد؟ »


به نوشته اين روزنامه ، وی در عين حال تاکيد کرده که « آقای يونسی بايد بداند که در زمان وزارت شان مصيبت‌های بزرگی بر نظام جمهوری اسلا‌می وارد شده و اسرار بسياری به دست دشمن افتاده است که اين اطلا‌عات از دست رفته ، بهترين و مناسب‌ترين ابزار برای تامين منافع مثلث شيطان بوده است. »


«اوباما کار ما را مشکل تر کرد»


روزنامه کيهان به نقل از قائم مقام وزارت خارجه ايران نوشته « با آمدن اوباما فقط شکل درگيری های ما با آمريکا عوض می شود نه اصل آن. »


به نوشته اين روزنامه ، حسین شيخ الاسلام در نشست « مذاکرات ديپلماتيک در ۳۰ سال انقلاب اسلامی » گفته « مشکل ايران با آمريکا را حل ناشدنی است ، وحالا که اوباما بر سر کار آمده کار ما مشکل تر شده است. »


کيهان همچنين از قول قائم مقام وزارت خارجه جمهوری اسلامی نوشته « که ما از توافق نامه امنيتی عراق زياد راضی نيستيم. »


«تک صدايی مضر است»


روزنامه جمهوری اسلامی از قول علی لاريجانی نوشته « وضعيت تورم در کشور مربوط به مجلس نيست بلکه زاييده رفتار دولت و قوه مجريه است . »


به نوشته اين روزنامه رئيس مجلس هشتم با تاکيد براينکه « سياست مجلس اين است که از طرح ها و لوايح تورم زا عبور کند » گفته است « بايد مشکلات و نارسايی های طرح تحول اقتصادی با استفاده از نظر کارشناسان و نمايندگان مجلس برطرف شود. »


روزنامه جمهوری اسلامی همچنين از قول رئيس مجلس هشتم نوشته « تک صدايی برای کشور را مضر است. »


XS
SM
MD
LG