لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۰:۲۴

ارتش سوریه وارد شهر میادین شد


نیروهای ارتش سوریه در روزهای اخیر با حمایت هوایی جنگنده‌های روسی و توپ و موشک‌باران این نواحی در حال پیشروی به سوی شهر میادین بوده‌اند.

یک گروه از فعالین مخالف حکومت روز جمعه اعلام کرد نیروهای ارتش سوریه وارد شهر میادین شده‌اند که یکی از آخرین پایگاه‌های گروه «خلافت اسلامی» در شرق این کشور است.

به گزارش خبرگزای آسوشیتدپرس، گروه دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مرکز آن در بریتانیاست و اخبار مربوط به جنگ را جمع‌آوری و منتشر می‌کند گفت نیروهای ارتش سوریه و شبه نظامیان متحد آن بخش‌های غربی شهر میادین از جمله سیلوهای گندم و بازار دام این شهر را تصرف کرده‌اند.

نیروهای ارتش سوریه در روزهای اخیر با حمایت هوایی جنگنده‌های روسی و توپ و موشک‌باران این نواحی در حال پیشروی به سوی شهر میادین بوده‌اند.

عمر ابولیلا از یک گروه مدنی در منطقه به نام دیرالزور ۲۴ گفت نمی‌تواند این خبر را تایید یا تکذیب کند ولی افزود با توجه به پیشروی‌های ارتش سوریه در طول روز جمعه احتمال دارد که آنها وارد میادین شده باشند.

بر اثر بمباران هوایی میادین و مناطق اطراف آن که یکی از آخرین پایگاه‌های گروه «خلافت اسلامی» در سوریه است ده‌ها هزار نفر از مردم کشته و زخمی شده‌اند.

فعالان مخالف حکومت سوریه می‌گویند بر اثر اصابت یک موشک به نقطه‌ای در بخش شرقی تحت محاصره شهر دیرالزور ۱۵ غیرنظامی از جمله چند کودک کشته شده‌اند. این منطقه در کنترل نیروهای دولتی و در محاصره پیکارجویان «خلافت اسلامی» است.

گروه مدنی دیده‌بان دیرالزور۲۴ می‌گوید این موشک غروب روز پنجشنبه به حوالی یک مدرسه در محله قوصور اصابت کرده است.

این گروه روز جمعه در بیانیه خود گفت سه کودک و سه زن بر اثر انفجار این موشک کشته شده‌اند و گروه «خلافت اسلامی» را مسئول این حمله دانست. در این بیانیه گفته می‌شود که بر اثر اصابت این موشک مدرسه و یک ساختمان مسکونی در جوار آن ویران شده‌اند.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز این حادثه را گزارش داده و تعداد تلفات آن را ۱۳ نفر اعلام کرده است.

نیروهای ارتش سوریه ماه گذشته محاصره سه ساله بخش شرقی شهر دیرالزور را شکستند و از آن زمان تاکنون عملیات آنها برای آزاد کردن سایر محلات این شهر که در تصرف گروه «خلافت اسلامی» است ادامه داشته است.

XS
SM
MD
LG