لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۷:۴۹

دونالد ترامپ رئیس سابق اف‌بی‌آی را «دروغ‌گو و نفرت‌انگیز» خواند


دونالد ترامپ در واکنش به کتاب خاطرات جیمز کومی رئیس سابق پلیس فدرال آمریکا و انتقادات و اتهامات او علیه رئیس‌جمهور ایالات متحده، او را شخصی «ضعیف، دروغ‌گو و نفرت‌انگیز» خواند.

آقای ترامپ روز جمعه ۲۴ فروردین در توئیتر نوشت که «اخراج جیمز کومی باعث افتخار بسیار است» و او رئیس بسیار بدی برای اف‌بی‌آی بوده است.

ترامپ بهار سال گذشته جیمز کومی را اخراج کرد و از آن زمان انتقادات علنی بسیاری از او کرده اما هیچ کدام این انتقادها به این شدت نبوده است.

جیمز کومی درگیر تحقیقات پیرامون مداخله روسیه در انتخابات اخیر ریاست جمهوری آمریکا و تبانی احتمالی میان کمپین انتخاباتی ترامپ و روسیه بود و اخراج او باعث شد که وزارت دادگستری رابرت مالر را به عنوان مستشار ویژه انتخاب کند تا تحقیقات درباره این پرونده را به سرانجام برساند.

آقای ترامپ هر گونه تبانی میان کمپین خود و کرملین را رد کرده و تأکید می‌کند که جیمز کومی را به خاطر «بی‌کفایتی‌اش» در خصوص انجام تحقیقات از پرونده ایمیل‌های هیلاری کلینتون برکنار کرده‌است. خانم کلینتون رقیب انتخاباتی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست‌جمهوری بود و پرونده‌ای در مورد اتهام استفاده او از ایمیل کاری برای موارد شخصی هم‌چنان مفتوح است.

رئیس‌جمهور آمریکا در توئیت‌های روز جمعه خود جیمز کومی را «خبرچین» نامیده و او را متهم کرده که به کنگره دروغ می‌گوید، امری که اشاره به تابستان گذشته و زمانی دارد که کومی برای ادای شهادت در سنا حاضر شد و گفت که باید مکالمات خود با دونالد ترامپ را به طور عمومی منتشر کند.

آقای کومی در کتاب خاطرات خود که هفته آینده منتشر خواهد شد ضمن وارد آوردن اتهامات اخلاقی به دونالد ترامپ گفته که او دغدغه‌ای نسبت به مداخله روسیه در انتخابات آمریکا و ضربه زدن به دموکراسی در کشورش ندارد و از او خواسته که صرفاً به وفادار باشد.

دونالد ترامپ پیش از عنوان کرده که هیچ‌گاه از جیمز کومی نخواسته به او ابراز وفاداری کند.

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری رویترز و رادیو فردا؛ س.ن./م.ا.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG