لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ تهران ۱۵:۴۳

شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا از نیم میلیون نفر گذشت؛ بیشترین تعداد قربانیان در یک روز


کادر درمانی در شهر نیویورک

بیش از دو هزار نفر جمعه ۲۲ فروردین بر اثر ابتلا به ویروس کرونا،‌کووید ۱۹، در آمریکا جان خود را از دست دادند. این مرگبارترین روز از زمان شیوع این ویروس در ایالات متحده بوده است. همچنین شمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در این کشور از نیم میلیون نفر گذشت.

هم اکنون ایتالیا با ۱۸ هزار و ۸۴۹ نفر بیشترین شمار قربانیان ویروس کرونا را در جهان داشته است. آمریکا نیز با ۱۸ هزار و ۵۴۵ فوتی دومین کشور از نظر آمار قربانیان است.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در روز جمعه در آمریکا به دو هزار و ۵۶ نفر رسید. شمار قربانیان در چهارشنبه یک هزار و ۹۳۶ نفر اعلام شده بود.

تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در آمریکا تا روز جمعه ۵۰۱ هزار نفر اعلام شد.

در حالی روز جمعه شمار قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به بیشترین تعداد در روز رسیده است که در همین روز فرماندار نیویورک اعلام کرد٬ شمار بیماران مبتلا به ویروس کرونا بستری در بخش مراقبت‌های ویژه در این ایالت کاهش یافته است.

اندرو کومو گفته است، شمار بیماران کرونایی بستری در بخش مراقبت ویژه جمعه نسبت به روز پنجشنبه ۱۷ نفر کمتر بود و این نخستین بار است که شمار بیماران در بخش مراقبت‌های ویژه کاهش می باید.

وی از این موضوع به عنوان روزنه امیدی برای عبور از نقطه اوج شیوع ویروس کرونا یاد کرده است.

روز گذشته نیز فرماندار نیویورک خبر داده بود که شمار مبتلایان جدیدی ویروس کرونا که در بیمارستان بستری شدند، افزایش نداشته و ثابت بوده است.

اندرو کومو روز جمعه بار دیگر تاکید کرده است که همکاری مردم در اجرای فاصله گذاری اجتماعی نتیجه داده است.

نیویورک تاکنون یکی از کانون های اصلی شیوع ویروس کرونا در آمریکا بوده است و بیش از هفت هزار و ۸۴۴ نفر در این ایالت بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده‌اند.

اندرو کومو گفته است، آنچه که ما انجام می‌دهیم می‌تواند بر مرگ و زندگی صدها نفر اثر بگذارد.

بازگشایی اقتصاد آمریکا

در همین حال، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا هم روز جمعه در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید گفت، تیمی را مامور بررسی بازگشایی اقتصاد و کسب و کار خواهد مرد.

وی تاکید تصمیم در خصوص بازگشایی اقتصاد آمریکا مهم‌ترین تصمیم او در دوران ریاست جمهوریش خواهد بود.

محدودیتها اعلام شده از جمله فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن شهروندان قرار است تا پایان ماه آوریل برقرار باشند. این مقررات پیامدهای اقتصادی سنگین برای آمریکا در پی داشته است. در سه هفته گذشته بیش از ۱۷ میلیون آمریکا برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کرده‌اند.

دونالد ترامپ روز جمعه گفت: من می‌بایست تصمیم بگیرم و به امید خدا این تصمیم درستی است. این بزرگترین تصمیمی است که تاکنون من گرفته‌ام.

رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که او تصمیم گیرنده نهایی در این زمینه است، اما به توصیه این گروه مشورتی توجه خواهد کرد.

دونالد ترامپ در ادامه گفت ، برخلاف پیش بینی های قبلی که شمار قربانیان به ویروس کرونا را حدود ۱۰۰ هزار نفر برآورد می کرد، اکنون به نظر می رسد که شمار تلفات این ویروس کمتر خواهد بود.

در همین حال، مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری آمریکا هم گفته است، به زودی تست تشخیص پادتن ویروس کرونا که می‌تواند ابتلای افراد به این ویروس جدید را مشخص کند، در دسترس قرار خواهد گرفت.

مایک پنس اضافه کرده است، دو میلیون و ۱۰۰ هزار تست کرونا در آمریکا انجام شده است.

معاون اول رئیس جمهوری آمریکا همچنین بر ضرورت اجرای مقررات از جمله فاصله گذاری اجتماعی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

رویترز می‌گوید، آمار دولت آمریکا نشان می‌دهد که اگر در برداشته شدن محدودیت تعجیل شود احتمال افزایش تلفات در تابستان وجود دارد.

  • 16x9 Image

    رادیو فردا

    رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند.

XS
SM
MD
LG