لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷ تهران ۱۳:۲۶

اسحاق جهانگیری می گوید وضعیت اقتصادی ایران آنقدر که مردم فکر می‌کنند، بد نیست


اسحق جهانگیری، معاون اول رئیس جمهور، در مصاحبه با روزنامهٔ بریتانیایی فاینانشال تایمز در مورد وضعیت اقتصادی ایران گفت: «وضعیت آنقدر که مردم فکر می کنند بدنیست، ولی تبلیغات گروه های تندرو باعث افزایش چنین احساسی شده است».

در جریان اعتراض‌های سراسری اخیر علاوه بر شعارهایی علیه اصل نظام جمهوری اسلامی، شعارهایی نیز درباره وضعیت نامناسب اقتصادی سر داده شد.

آقای جهانگیری که از اصلاح‌طلبان کابینه حسن روحانی است، گفت: «مخالفان دولت فضایی بوجود آورده اند تا مردم را نسبت به اصلاحات بدبین کنند. غافل از این‌که چنین کاری می تواند کل نظام را مختل کند».

اسحاق جهانگیری در پاسخ به این سوال که آیا درست است که از زمان مناظره‌های انتخابات ریاست جمهوری تابحال با آیت الله خامنه ای ملاقات نداشته است گفت: «من با رهبر روابط بسیار خوبی دارم ولی شاید در مناظره‌ها قدری تندروی کرده باشم. اما امیدوارم بزودی او را مقالات کنم».

او در مورد فساد مالی گفت :«واقعیت این است که فساد مالی بالاست و واقعیت بدتر این است که چون ما نتوانسته ایم اقتصادمان را باز کنیم و زودتر به شفافیت بپردازیم فساد مالی تا حدی در ایران سیستماتیک شده است».

XS
SM
MD
LG