لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷ تهران ۱۹:۱۶

دونالد ترامپ می‌گوید اطمینان می دهد که ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت


دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز جمعه در نشست خبری با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان گفت اطمینان می دهد که ایران به سلاح هسته‌ای دست نخواهد یافت.

آقای ترامپ با آدم کش خواندن رژیم تهران گفته است باید اطمینان حاصل کنیم که این حکومت حتی نزدیک به سلاح هسته‌ای نخواهد شد .

خانم مرکل نیز در این نشست خبری تاکید کرد دیپلمات‌های آلمانی همچنان در تلاش اند واشیگتن را متقاعد کنند در برجام بماند . خانم مرکل گفت برجام موثر بوده و امکان نظارت بیشتر بر ایران را فراهم کرده اما کافی نیست و برنامه موشکی تهران و حضور نظامی‌اش در منطقه همچنان منبع نگرانی است.

تهران با انتقاد از تلاش های برخی قدرت های اروپایی برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران گفته است حاضر به اصلاح برجام نیست.

پیش از خانم مرکل، امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه که به واشینگتن سفر کرده بود درباره برجام با همتای آمریکایی خود گفتگو کرد اما در نهایت در جمع خبرنگاران گفت آمریکا احتمالا از توافق هسته ای خارج خواهد شد.رئیس جمهوری آمریکا گفته است اگر نقایص برجام برطرف نشود کشورش به احتمال زیاد از این توافق که وی همواره آن را توافقی بد خوانده است خارج خواهد شد ​

XS
SM
MD
LG