لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ تهران ۱۶:۴۹

در روزی چون امروز ۲۲ فروردين سال ۱۳۸۶


۲۲ فروردين سال ۱۳۸۶ خورشيدی – ۱۱ آوريل ۲۰۰۷ ميلادی

در ۲۲ فروردين سال ۱۳۵۸ خورشيدی در حدود دو ماه پس از انقلاب، ۱۱ تن ديگر از مقام های نظام پيشين ايران به دنبال يک محاکمه کوتاه در زندان قصر اعدام شد ند.


اسامی اعدام شدگان : سپهبد ناصر مقدم، مهندس عبدالله رياضی، عباسعلی خلعتبری، سرلشکر حسن پاکروان، منصور روحانی، سپهبد حجت کاشانی، سپهبد محمدتقی مجيدی، غلامرضا نيک پی، سرلشکر علی نشاط، سرتيپ حسينعلی بيات و سناتور محمدعلی علامه وحيدی .


در ۱۱ آوريل سال ۱۸۰۹ ميلادی مجمع الجزاير آلاند در دريای بالتيک به تصرف امپراتوری روسيه درآمد. اين مجمع الجزاير که سال ها مورد اختلاف و جنگ بين روسيه و فنلاند بود در سال ۱۹۱۷ به فنلاند پيوست.


در ۱۱ آوريل سال ۱۸۵۹ ميلادی « فرديناند کاره » شيميدان و صنعتگر فرانسوی، ماشين توليد سرمای مصنوعی را اختراع کرد. اين ماشين که با استفاده از گاز آمونياک سرمای مصنوعی توليد می کرد، پس از تکميل شدن به صورت يخچال درآمد.


در ۱۱ آوريل سال ۱۹۶۱ ميلادی محاکمه « آدولف آيشمن » در اسراييل آغاز شد. وی متهم بود که در کشتار يهوديان با آدولف هيتلر رهبر آلمان نازی همکاری کرده است. آيشمن در اول ژوئن سال ۱۹۶۲ به حکم دادگاه به دار آويخته شد.


در ۱۱ آوريل سال ۱۹۹۰ ميلادی ماموران گمرک انگليسی در شهر « ميدلزبرو » صدور استوانه فولادی بزرگی به مقصد عراق را متوقف کردند و اعلام داشتند که اين وسيله بخشی از يک سلاح است که صدام حسين قصد دارد از آن در ساختن يک توپ عظيم رزمی استفاده کند.


در ۱۱ آوريل سال ۱۹۹۶ ميلادی جنگنده های اسراييلی حملات هوايی گسترده ای را عليه هدف هايی در بيروت آغاز کردند و پس از ۱۴ سال بار ديگر پايتخت لبنان مورد حمله اسراييل قرارگرفت .


زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG