لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۲ مهر ۱۴۰۲ تهران ۰۴:۲۳

فرمانده نیروی زمینی ارتش: داعش از قصر شیرین و نفت‌شهر نیرو جذب کرده است


فرماندهان نظامی ایران در سال‌های اخیر بارها درباره نفوذ گروه حکومت اسلامی (داعش) به داخل ایران به ویژه از مرز عراق هشدار داده‌اند.

سرتیپ احمدرضا پوردستان، فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران گفته که گروه حکومت اسلامی (داعش) تعدادی از نیروهای خود را از قصر شیرین و نفت‌شهر جذب کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، آقای پوردستان، دوشنبه ۱۱ مرداد افزوده است: «دو نفر از تیم آنها که اخیراً به دست نیروهای ما در غرب هدف قرار گرفتند، از همین عناصر بودند که هم آموزش دیده بودند و هم جلیقه انتحاری داشتند».

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی، در فروردین ماه، بدون اشاره به جزئیات خبر داده بود «یک گروه» از نیروهای گروه حکومت اسلامی در اسفند ماه ۱۳۹۴ وارد ایران شده بودند اما دو نفر از آنها که «جلیقه انفجاری» داشتند، توسط نیروهای مسلح ایران کشته شدند.

فرمانده مرزبانی ایران هم در فروردین ماه سال جاری گفته بود که «سه گروه تروریستی» در سال گذشته و در مرزهای غربی و شرقی کشور «منهدم» و «اعضای» آنها از جمله «دو تبعه ایرانی و یک تبعه پاکستانی که حامل تجهیزات پیشرفته‌ای بودند»، دستگیر شدند.

قصر شیرین و نفت‌شهر هر دو در استان کرمانشاه و در مرز کشور عراق قرار دارند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ایران در سخنان ۱۱ مرداد خود هم گفته که «هنوز ردپای داعش در استان دیالی عراق دیده می‌شود» و افزوده است: «داعش به افغانستان و نزدیکی مرز پاکستان آمده و برای ضربه زدن به ما برنامه دارد».

فرماندهان نظامی ایران در سال‌های اخیر بارها درباره نفوذ گروه حکومت اسلامی (داعش) به داخل ایران به ویژه از مرز عراق هشدار داده‌اند.

داعش بخش‌های وسیعی از خاک عراق و سوریه را در کنترل خود دارد.

XS
SM
MD
LG