لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۲۴

سربازان اسراییلی، سه شبه نظامی حماس را کشتند


یکی از زنان شبه نظامی حماس در کمپی در نوار غزه

سربازان اسراييلی در يک درگيری خونين در مرز نوار غزه و جنوب اسراييل، سه تن از شبه نظاميان سازمان حماس را کشتند و يک نفر را نيز، به سختی مجروح کردند.


به گزارش خبرگزاری رويترز، اين خبر ابتدا از سوی شاخه نظامی حماس منتشر شد و سپس سخنگوی ارتش اسراييل نيز آن را تاييد کرد.


سخنگوی ارتش اسراييل گفت که سربازان اين کشور، به سوی چهار فلسطينی که در تلاش بودند تا مواد منفجره را در نزديکی سيم های خاردار مرزی کار بگذارند، آتش گشوده اند.


در حالی که سازمان حماس، قدرت را در تشکيلات خودگردان فلسطينی در اختيار دارد، شاخه نظامی اين سازمان، در پاسخ به کشته شدن نه فلسطينی به دست نيروهای اسراييلی در ابتدای هفته گذشته، به آتش بس پنج ماهه پايان داده است.


سازمان حماس پيش از اين توافق کرده بود که با برقراری آتش بس، پرتاب راکت به داخل خاک اسراييل را متوقف کند.


ابو عبيده، يکی از سخنگويان شاخه نظامی حماس، در ارتباط با درگيری روز شنبه گفت که چهار شبه نظامی اين سازمان، «در زمانی که دشمن صهيونيست به سوی آنها تيراندازی کرد، در حال انجام ماموريت جهادی خود بودند.»


وی گفت: «اشغال، نسبتی با آرامش ندارد و ما می گوييم که برای آزادی نيز، آرام بودن معنا ندارد. دشمن صهونيست برای جناياتش مجازات خواهد شد.»


ايهود المرت، روز چهارشنبه و در نشستی با مقام های ارشد امنيتی، تصميماتی در ارتباط با «حملات هدفمند» عليه فلسطينی ها، اتخاذ کرده است. به نوشته خبرگزاری رويترز، کسانی که به سوی اسراييل راکت شليک می کنند، هدف اين حملات خواهند بود.


اسماعيل هانيه، نخست وزير تشکيلات خودگردان فلسطينی، اعلام کرده است که اگر تحريم های بين المللی عليه دولت فلسطينی لغو نشود، اين دولت در يک يا دو ماه پيش رو، در استراتژی خود بازنگری خواهد کرد.


آقای هانيه هدايت دولت ائتلافی سازمان حماس و جنبش فتح به رهبری محمود عباس را در اختيار دارد.


صفحه ویژه جام جهانی ۲۰۱۸

XS
SM
MD
LG