لینک‌های قابلیت دسترسی

سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۰۸

«ناتو با طرح های عمرانی به جنگ طالبان می رود»


ريچارد نيجوی سخنگوی ناتو در کابل گفت که هزينه اين پروژه به ده ها ميليون دلار می رسد؛ چيزی که به گفته او زمينه سربازگيری طالبان را کاهش خواهد داد.
مسولان نظامی پيمان آتلانتيک شمالی، ناتو، در افغانستان اعلام کرده اند که در تلاش اند با اجرای برنامه های وسيع بازسازی و طرح های همه جانبه امنيتی در فصل زمستان، زمينه فعاليت طالبان را در بهار آينده بيشتر محدود کنند.

يک سخنگوی ناتو روز چهارشنبه در کابل گفت که اين طرح ناتو شامل صد ها پروژه عمرانی است که در مناطق مختلف افغانستان عملياتی می شود.

ريچارد نيجوی سخنگوی ناتو در کابل گفت که هزينه اين پروژه به ده ها ميليون دلار می رسد؛ چيزی که به گفته او زمينه سربازگيری طالبان را کاهش خواهد داد.

آقای نيوجی گفت که کار هشتصد پروژه عمرانی را بيشتر تيم های باسازی استانی (P.R.T) به پيش می برند.

وی گفت: «تيم های بازسازی استانی مشغول کار در بيش از هشتصد پروژه عمرانی و بازسازی با هزينه بيشر از دويست و هشتاد ميليارد دلار آمريکايی هستند. اين پروژه ها برای تقويت برنامه های آموزشی ، کشاورزی ، و زيربناهای ملی طرح ريزی شده است. ما با اجرای اين پروژه ها و راه اندازی حملات نظامی در تلاش هستيم تا دامنه فعاليت شورشيان طالبان را محدودتر کنيم.»

سخنگوی ناتو در عين حال تصريح کرد که عمليات نظامی وسيعی را در جنوب افغانستان در يک هفته اخير به راه انداخته اند که به گفته او رضايت بخش بوده و دستاورد های چشم گيری را به همراه داشته است.

ريچارد نيوجی گفت که طرح ها و حملات نظامی اين پيمان در تابستان و پاييز سال جاری خورشيدی زمينه های وسيعی را برای برنامه های بازسازی در افغانستان مساعد ساخته است.

مقامات ناتو در سال جديد ميلادی تاکيد کرده اند که بيشتر برنامه های خود را برای اشتغال زايی و پروژه های زيرساختی و عمرانی اختصاص خواهند داد.
XS
SM
MD
LG