لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۰:۱۶

پکن تحریم شرکتهای چینی توسط آمریکا را محکوم کرد


سخنگوی وزارت امور خارجه چين در يک کنفرانس خبری در پکن گفت: «ما اين تحريم ها را شديدا محکوم می کنيم و از دولت ايالات متحده می خواهيم تا اين عمل اشتباه خود را تصحيح کند.»
چين اعمال تحريم عليه سه شرکت چينی از سوی ايالات متحده را «به شدت» محکوم کرد. اين شرکت ها، همراه با ۲۴ شرکت ديگر، هفته گذشته، به اتهام صدور تکنولوژی و تجهيزات مرتبط با ساخت سلاح های کشتار جمعی به دو کشور ايران و کره شمالی تحريم شده اند.

وزارت امور خارجه چين ضمن محکوم کردن اين تحريم ها از دولت ايالات متحده خواست تا هر چه سريعتر اين تحريم ها را لغو کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه چين در يک کنفرانس خبری در پکن گفت: «ما اين تحريم ها را شديدا محکوم می کنيم و از دولت ايالات متحده می خواهيم تا اين عمل اشتباه خود را تصحيح کند.»

بر اساس قوانين ايالات متحده، دولت اين کشور از انجام معامله با شرکت ها، دولت ها و اشخاصی که سلاح های کشتار جمعی و يا تکنولوژی مرتبط با آن را به دو کشور ايران و کره شمالی منتقل می کنند ممنوع کرده است.

شرکت ملی واردات و صادرات الکترونيک چين، شرکت واردات و صادرات تکنولوژی هوايی اين کشور و شرکت لوازم شيميايی چين از جمله شرکت هايی هستند که به اتهام خريد و فروش تجهيزات غير قانونی به دو کشور ايران و کره شمالی مورد طرح تحريم دولت ايالات متحده قرار گرفته اند.

علاوه بر اين سه شرکت چينی، دولت آمريکا بيست و يک شرکت ديگر از کشورهای روسيه ، کره شمالی ، ايران ، سودان ، سوريه ، پاکستان ، مالزی و مکزيک را به اتهام صدور تجهيزات غير قانونی به ايران و کره شمالی تحريم کرده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه چين با رد هر گونه اتهام همکاری شرکت های چينی در صدور اين گونه تجهيزات و تکنولوژی به دو کشور کره شمالی و ايران اظهار داشت که چين با تکثير هر گونه سلاح کشتار جمعی مخالف است.

وی در ادامه با اشاره به قوانين داخلی آمريکا گفت: «بر اساس قوانين داخلی آمريکا ، دولت اين کشور نمی تواند بدون در دست داشتن مدرک کسی را تحريم کند.»

سخنگوی وزارت امور خارجه چين در پايان اظهاراتش ، اين تحريم ها را غير معقول توصيف کرد و از دولت ايالات متحده خواست تا اين تحريم ها را هر چه سريعتر لغو کند.
XS
SM
MD
LG