لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۳۸

بررسی روزنامه های صبح دوشنبه ايران


روزنامه سرمايه، به نقل از معاون وزير خارجه جمهوری اسلامی نوشت «خودمان را برای جنگ هم آماده کردیم.»

روزنامه سرمايه، به نقل از معاون وزير خارجه جمهوری اسلامی نوشت «خودمان را برای جنگ هم آماده کردیم.»


به نوشته اين روزنامه، منوچهر محمدی، معاون وزارت حارجه در حاشيه همايشی با عنوان «خليج فارس و توان هسته ای صلح آميز ايران» درخصوص احتمال صدور قطعنامه دوم شورای امنيت عليه ايران در مورد بر عليه جمهوری اسلامی گفت :«چنانچه قطعنامه دوم نيز صادر شود هيچ عکس العملی نشان نمی دهيم و ايران فعاليت هسته ای خود را ادامه خواهد داد.»


وی تاکيد کرد که «ما خودمان را برای هرگونه شرايطی آماده کرده ايم؛ حتی اگر جنگ پيش آيد.»


«نمايشگاه سرگردان»


روزنامه اعتماد ملی، در سر مقاله امروز خود با عنوان«نمايشگاه سرگردان»، خبر داد که نمايشگاه بين المللی کتاب در ارديبهشت سال آينده در دو مکان مجزا برپا خواهد شد. به نوشته اين روزنامه بنا بر تصميم شورای برگزاری، نمايشگاه بين المللی کتب داخلی در محل مصلای تهران و نمايشگاه کتب خارجی در محل دائمی نمايشگاه ها برگزار خواهد شد.


اين روزنامه با اشاره به طرح مساله جابه جايی نمايشگاه بين المللی کتاب تهران از زمان شهرداری محمود احمود احمدی نژاد، نوشت حال که مسوولان ديروز شهرداری تهران بر کرسی های دولت تکيه زده اند، از سال گذشته همت خود را بر اجرايی کردن طرح سابق جزم کردند.


اعتماد ملی، با انتقاد از دو پاره شدن نمايشگاه کتاب نوشت اين تصميم جديد نه تنها مشکلات مد نظر موافقان جابه جايی را حل نمی کند چرا که با تشکيل نمايشگاه کتاب در نمايشگاه دائمی و مصلای تهران، مردم بايد با دو منطقه کور ترافيکی روبه رو شوند.


«نفوذ تحجر در ساختار آموزش کشور »


آیت الله صانعی:«امروز در مملکتی که بايد همه آمورش مطابق با موازين اسلامی باشد شاهد طرح سوالات توهين آميز نسبت به پيامبر اسلام آن هم در دولتی که مدعی قدسی بودن است،هستيم.»اعتماد

روزنامه اعتماد، هشدار آيت الله صانعی درباره نفوذ تحجر در ساختار آموزش کشور را مورد توجه قرار داده است.


اين روزنامه به نقل از بيانيه اين مرجع تقليد مستقر در قم نوشت«امروز در مملکتی که بايد همه آمورش مطابق با موازين اسلامی باشد شاهد طرح سوالات توهين آميز نسبت به پيامبر اسلام آن هم در دولتی که مدعی قدسی بودن است،هستيم.»


آقای صانعی در ادامه بيانيه خود با هشدار نسبت به نفوذ تحجر در سيستم آموزشی کشور خواستار مجازات دولتمردانی که در اين توهين نقش داشته اند، شده است. اين مرجع تقليد همچنين مسئولان حکومتی را به خاطر عدم برخورد با وزير آموزش و پرورش مورد نکوهش قرار داده است.


«افزایش قیمت بلیط هواپیما»


روزنامه همشهری، از احتمال دو برابرشدن بليت هواپيما در سال اينده خبر داد. به نوشته اين روزنامه، علت اين گرانی به خاطر آن است که با تصويب کميسيون تلفيق بودجه، يارانه سوخت هواپيما از سال آينده حذف خواهد شد.


روزنامه همشهری، از احتمال دو برابرشدن بليت هواپيما در سال اينده خبر داد. به نوشته اين روزنامه، علت اين گرانی به خاطر آن است که با تصويب کميسيون تلفيق بودجه، يارانه سوخت هواپيما از سال آينده حذف خواهد شد.

به گفته محمد مهدی مفتح مخبر کميسيون تلفيق مجلس نوشت، يارانه سوخت هواپيما در سال آينده حذف می شود، تا از اين محل ۵۰ ميليارد رتومان درآمد حاصل شود.همشهری تاکيد کرد که اين مصوبه کميسيون تلفيق در صورت تصويب نهايی در صحن مجلس، موجب افزايش تقريبا دوبرابری قيمت بليت هواپيما در سال آينده خواهد شد.


بیکاری ۷۰۵ هزار فارغ التحصيل دانشگاهی


روزنامه کارگزاران خبر داد که ۷۰۵ هزار فارغ التحصيل دانشگاهی در کشور بيکارند.


به نوشته اين روزنامه در حالی که سالانه بيش از ۳۵۰ هزار نفر از دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی فارغ التحصيل می شوند، بيش از نيمی از اين افراد موفق به يافتن شغل متناسب با رشته تحصيلی خود نمی شوند، و نتيجه اين امر ۷۰۵ هزار فارغ التحصيل بيکار است که سال های آينده بر آن افزوده می شود.


روزنامه حيات نو، به نقل از رييس کميسيون تلفيق مجلس از غير واقعی بودن ارقام لايحه دولتی بودجه کل کشور خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه، رضا عبدالهی همچنين گفت که غيرواقعی بودن بعضی از ارقام هزينه ای و درآمدی لايحه بودجه اين ارقام نگران کننده است.


رييس کميسيون تلفيق مجلس که کار بررسی لايحه دولتی بودجه کل کشور را بر عهده دارد در عين حال خبر داده که اگر قيمت هر بشکه نفت در سال آينده از ۴۳ دلار کمتر شود ديگر هيچ پولی به حساب ذخيره ارزی وارد نمی شود.


«جاسوسی روزنامه نگاران»


روزنامه کيهان، در ادامه اتهاماتی که در هفته های اخير به روزنامه نگاران کشور وارد کرده است، در شماره امروز خود روزنامه نگاران را جاسوس دانسته است.


اين روزنامه با اشاره به دفاع مجله زنان از سه تن از همکارانش که چند هفته پيش و در حال عزيمت به هند در فرودگاه امام تهران بازداشت شدند، مدعی شد که روزنامه نگاران جاسوس هستند، تبادل آزاد اطلاعات به معنای جاسوسی، دانش و تجربه به معنای براندازی، و کسب مهارت شغلی در دوره های روزنامه نگاری به معنای کسب مهارت امنيتی برای براندازی نرم حکومت اسلامی است.


XS
SM
MD
LG