لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۲۲

تیم فوتبال پرسپولیس از سد تراکتور سازی تبریز گذشت


در نيمه نه چندان دلچسب نخست، تيم تراكتورسازى بازى بهترى نسبت به ميزبان خود ارائه داد، اما در فرصت هايى كه بدست آمد، مهاجمان اين تيم كارآيى لازم را نشان ندادند.
تيم فوتبال پرسپوليس تهران در چهاردهمين هفته ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، دو بر يك تيم تراكتورسازى تبريز را شكست داد.

در مسابقه اى كه سرخپوشان تهرانى در نيمه دوم بازى به مراتب بهترى نسبت به نيمه نخست ارائه دادند، پرسپولیس در دقيقه هاى ۶۷ و ۸۶ به ترتيب توسط مجتبى زارعى و هوار ملا محمد به گل رسيد.

تك گل تيم تراكتورسازى در دقيقه ۲+۹۰ توسط فرهاد خيرخواه به ثمر رسيد.

بر اساس گزارش خبرگزاري هاى ايران، در این مسابقه تعداد هواداران تيم تراكتورسازى در ورزشگاه آزادى نسبت به تیم پرسپولیس بیشتر بود؛ موضوعى كه در تاريخ فوتبال باشگاهى ايران بى سابقه است.

اين پيكار حدود ۳۰ هزار تماشاگر داشت.

خبرگزارى جمهوری اسلامی، ايرنا، گزارش داده است: «هنگامى كه بازيكنان پرسپوليس قبل از شروع مسابقه براى گرم كردن وارد زمين شدند، با هواداران تبريزى تيم تراكتورسازى مواجه و شوكه شدند.»

در نيمه نه چندان دلچسب نخست، تيم تراكتورسازى بازى بهترى نسبت به ميزبان خود ارائه داد، اما در فرصت هايى كه بدست آمد، مهاجمان اين تيم كارآيى لازم را نشان ندادند.

پرسپوليس در نيمه دوم با فرستادن هادى نوروزى به جاى برازيليا و حسين بادامكى به جاى ميثم بائو، چهره مطلوبترى به خود گرفت و پس از اين كه يك ضربه كرنر با شليك زارعى به گل نخست بدل شد، در دقيقه هاى پايانى و در پى يك ضد حمله و شليك قوسدار ملا محمد به پشت حسن رودباريان، دروازه بان تراكتورسازى، به گل دوم رسيد تا ترديدناپذير نشان دهد.

پرسپوليس با اين پيروزى ۲۳ امتيازى شد و به دليل تفاضل گل پايين تر نسبت به پيكان، تا رده چهارم خود را بالا كشيد.

بر اساس گزارش خبرگزاري هاى ايران، در مسابقه ورزشگاه آزادی تعداد هواداران تيم تراكتورسازى نسبت به تیم پرسپولیس بیشتر بود؛ موضوعى كه در تاريخ فوتبال باشگاهى ايران بى سابقه است.
بازيكنان تيم پرسپوليس: ميثاق معمارزاده، مجتبى شيرى،‌ سپهر حيدرى، عليرضا محمد، نبى‌اله باقر‌ى ‌ها، هوار ملا محمد، تياگو، عادل كلاه كج (از دقيقه ۶۶ مهدى شيرى)، وسلى برازيليا (از دقيقه ۵۴ هادى نوروزى) و ميثم بائو (از دقيقه ۴۶ حسين بادامكى).

سپاهان؛ پيشتاز يك روزه يا ...؟

حدود ۱۵۰۰ تماشاگر در ورزشگاه اكباتان تهران شاهد پيروزى يك بر صفر سپاهان اصفهان بر راه آهن بودند. اين پيروزى با تك گل جواد ماهرى در دقيقه ۱۲ بدست آمد تا سپاهان ۲۵ امتيازى شود و دست كم براى يك روز پيشتاز ليگ برتر ايران باقى بماند.

مسابقه استقلال و ذوب آهن در بعد از ظهر سه شنبه مى تواند اين موازنه را برهم بزند. راه آهن ۱۴ امتيازى باقى ماند.

تيم استيل آذين يك بار ديگر بازى باخته را جبران كرد و باز هم به تساوى دو بر دو رسيد.

تیم ابومسلم در مشهد ثانيه هايى بيشتر با پيروزى فاصله نداشت كه استيل آذين در غياب على كريمى و حسين كعبى محروم و فريدون زندى، امير شاهپورزاده و ابراهيم اسدى مصدوم با گل ليكچرار بازى دو بر يك باخته را بازيافت.

على آذرى در دقيقه ۱۸ با يك ضربه كاشته به استيل آذين برترى داد، اما محمدرضا خرسندنيا در دقيقه ۲+۴۵ نيمه نخست را برابر كرد و وقتى سعيد خانى در دقيقه ۴۹ از نقطه پنالتى به تيمش برترى داد، ابومسلم در آستانه نخستين پيروزى فصل قرار گرفت كه گل دقيقه ۲+۹۰ ليكچرا در واپسين ثانيه هاى نيمه دوم تساوى و يك امتياز را آن استيل آذين تهران كرد.

استيل آذين در اين بازى هم صاحب يك ضربه پنالتى در نيمه اول شد كه محمدرضا مهدوى در غياب كريمى آن را زد و توسط دروازه بان ابومسلم مهار شد.

اين بازى تنها حدود دو هزار تماشاگر داشت. استيل آذين با اين تساوى ۲۱ امتيازى شد.

پرگل ترين مسابقه روز نخست هفته چهاردهم در كرمان بود و تيم مس اين شهر سه بر دو بر سايپاى كرج پيروز شد.

در حضور حدود ۱۵۰۰ تماشاگر، مجتبى انصافى در دقيقه چهار، پائولو روبرتو داسيلوا در دقيقه ۶۰ و مهدى رجب زاده در دقيقه ۸۶ از نقطه پنالتى براى مس كرمان گل زدند و كريم انصارى فرد در دقيقه ۱۰ و امين منوچهرى در دقيقه ۷۱ دو بار بازى را براى سايپا به تساوى كشانده بودند.

مجتبى انصارى در دقيقه ۷۳ با دريافت دومين كارت زرد اخراج شد، اما مس ده نفرى هم توانست به گل پيروزى بخش دست يابد. مس با اين پيروزى ۱۹ امتيازى شد.
XS
SM
MD
LG