لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۲۷ دی ۱۴۰۰ تهران ۰۴:۲۲

حمله جنگنده های پاکستان به مواضع القاعده


شمال غرب پاکستان در هفته های اخیر صحنه عمليات شدیدی علیه شبه نظامیان القاعده بوده است. (عکس از AFP)
مقام های نظامی پاکستان اعلام کردند که جنگنده های ارتش پاکستان در جريان بمباران مناطقی در شمال غرب این کشور دست کم ۳۰ نفر از اعضای طالبان را کشتند و مهمات آنان را منهدم کردند.

نصير علی، يک سخنگوی ارتش پاکستان روز شنبه نهم شهريور ماه با اعلام اين خبر گفت که همچنین نيروهای زمینی ارتش پاکستان به منظور بيرون کشيدن شورشيان طالبان از پناه گاه هايشان در این منطقه دست به عملیات زده اند.

به گفته او این عملیات در محلی به نام دره سوات انجام شده است. این منطقه در هفته های اخیر صحنه عمليات شدیدی علیه شبه نظامیان القاعده و شورشیان مرتبط با طالبان بوده است.

به گزارش «آسوشیتدپرس»، مسلم خان، سخنگوی طالبان هم در مقابل اعلام کرده است که هشت نفر از جنگجويان اين گروه و يک نيروی نظامی محلی در اين درگيری ها کشته شده اند.

دولت پاکستان سريعا در حال افزايش عمليات نظامی عليه شورشيان القاعده و طالبان به خصوص در استان تريبال واقع در مرز افغانستان است. شايع است که اين منطقه محل اختفای اسامه بن لادن، رهبر گروه تروريستی القاعده است.

شورشيان در مقابل تهديد کرده اند که اگر اين حملات خاتمه نيابد، دست به انجام عمليات انتحاری می زنند. آنان در روزهای گذشته سه حمله مرگبار در پاکستان انجام داده اند که در يکی از آن ها ۶۷ نفر کشته شدند.

پيش از اين آصف علی زرداری، که از سوی حزب مردم پاکستان به عنوان نامزد انتخابات رياست جمهوری معرفی شده است اعلام کرده بود که جهان و پاکستان در مبارزه با گروه طالبان و تروريست ها در حال شکست است.

او گفته بود که نيروهای طالبان کاملا از موقعيت برتری در جنگ برخوردارند.

آصف علی زرداری، همسر بی نظير بوتو، نخست وزير اسبق پاکستان است که زمستان سال قبل ترور شد. او که قرار است در انتخابات رياست جمهوری پاکستان در روز ۱۶ شهريورماه شرکت کند اکنون تحت تدابیر شديد امنيتی به سر می برد.

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG