لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۲:۳۵

روسیه پرواز هواپیماهای توپولف ۱۵۴ خود را متوقف کرد


شمع در برابر تصویر هواپیمای توپولف ۱۵۴ به یاد قربانیان سانحه سقوط این هواپیما در دریای سیاه

در پی سقوط هواپیمای روسی توپولوف ۱۵۴ در دریای سیاه که بیش از ۹۰ کشته بر جای گذاشت، روسیه تمام پروازهای این نوع هواپیما را به‌ طور موقت متوقف کرد.

خبرگزاری روسی اینترفکس روز سه‌شنبه، هفتم دی‌ماه، به نقل از منابع مطلع در این کشور گزارش داد که دولت روسیه پیش از هر چیز می‌خواهد علت سقوط این هواپیما را کشف کند و تا آن زمان هیچ یک از هواپیماهای نوع توپولف ۱۵۴ که در اختیار ناوگان هوایی این کشور است، پرواز نخواهد داشت.

|برای دریافت تازه‌ترین خبرها به تلگــــرام رادیو فردا بپیوندید|

روز یک‌شنبه هواپیمای نظامی توپولوف ۱۵۴ که از جنوب روسیه عازم کشور سوریه بود با ۹۲ سرنشین سقوط کرد و همه سرنشینان آن کشته شدند.

علت سقوط این حادثه هنوز مشخص نیست و دولت روسیه اعلام کرده که تمام احتمالات را در نظر دارد از جمله احتمال رخداد تروریستی.

در همین زمینه وزارت دفاع روسیه سه‌شنبه صبح خبر داد که جعبه سیاه این هواپیما پیدا شده است تا بدین ترتیب تحقیقات در رابطه با سقوط این هواپیما وارد فاز دیگری بشود.

هواپیمای توپولوف ۱۵۴ که اواسط دهه ۱۹۶۰ میلادی در اتحاد جماهیر شوروی طراحی شد، سوانح متعددی را دنیا رقم زده است که از جمله آنها می‌توان به سقوط هواپیمای حامل رئیس جمهور لهستان و شماری از دیگر مقامات این کشور در سال ۲۰۱۰ اشاره کرد.

این هواپیما در ایران نیز چندین بار دچار سانحه‌های مرگبار شده که نمونه آنها پرواز تهران ایروان در سال ۱۳۸۸ بود که به مرگ ۱۶۹ سرنشین این هواپیما منجر شد.

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG