لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۱۷:۵۳

روزنامه کارگزاران ، با انتشار بخش هايی از اظهار نظر سخنگوی دولت ، از عقب نشينی دولت در تصويب لايحه حمايت از خانواده خبر داه است.


به نوشته اين روزنامه ، غلامحسين الهام ضمن دفاع از تغييرات اعمال‌شده در لايحه حمايت از خانواده توسط دولت ، آمادگی دولت را برای مسترد کردن لايحه ، و ارائه اصل لايحه پيشنهادی قوه قضائيه به مجلس اعلام کرد.


به گزارش کارگزاران سخنگوی دولت گفته « دولت تنها دو ماده به لايحه پيشنهادی حمايت از خانواده قوه قضائيه افزوده که اين نقطه هجوم و فشار گسترده به دولت شده است. »


اين روزنامه همچنين نوشته « اگرچه الهام نسبت به مواضع مسوولان دستگاه قضا نسبت به اقدام دولت در افزودن اين مواد معترض است ، اما بايد گفت اين برای اولين‌بار است که دولت در لوايح قضايی دخالت کرده و موادی را به آن اضافه می‌کند.»


لايحه حمايت از خانواده که فعالان حقوق زنان در ايران آن را مجوز رسميت يافتن چند همسری می دانند ، از سوی دولت برای تصويب به مجلس شورای اسلامی ارائه شده بود ، اما هفته گذشته با اعتراض شديد فعالان زن مواجه و به طور موقت از دستور کار مجلس خارج شد.


نگرانی شاگرد مصباح یزدی از احتمال ترور احمدی نژاد


روزنامه اعتماد ، از هشدار يکی از شاگردان مصباح يزدی به دولت خبرداده ، و نوشته « شاگرد مصباح يزدی در مقاله ای نسبت به خطر رشد نفوذی ها در کابينه احمدی نژاد و تکرار ماجرای کشميری و ترور رئيس جمهور هشدار داد. »


به نوشته اين روزنامه قاسم روانبخش طی مقاله هشدار آميز خود با اشاره به کشته شدن رجايی و باهنر نوشته « شايسته است درس عبرت بگيريم و دولتمردان دولت مکتبی و اصولگرای نهم توجه داشته باشند که پرونده نفوذ بسته نشده بلکه دشمنان بسيار پيچيده تر از گذشته عمل خواهند کرد. »


روزنامه اعتماد ، همچنين از قول اين روحانی نزديک به دولت نوشته « آنها از يک سو با طراحی ترور در عراق و ترکيه به دنبال تحقق خواسته های خويش اند ، و از سوی ديگر ممکن است با نفوذ دادن برخی عناصر که به ظاهر شعارهای داغ تر از رئيس جمهور می دهند ، زمينه ترور شخصيت ايشان را فراهم سازند. »


کمبود گاز و برق در زمستان


روزنامه سرمايه ، از قول يکی از نمايندگان مجلس از جدی بودن کمبود گاز و برق در زمستان امسال خبر داده ، و نوشته « نيروگاه های برق در پاييز و زمستان امسال روزانه ۱۵۰ ميليون متر مکعب کسری گاز خواهند داشت. »


اين روزنامه از قول يک عضو کمسيون انرژی مجلس نوشته « درصورت ادامه روند کنونی ، به طور قطع همزمان با ورود اولين جبهه های هوای سرد به کشور مشکل کمبود گاز به طور جدی نمود پيدا خواهد کرد ، و قطعی برق نيز به دليل کمبود گاز جدی تر خواهد شد. »


به گزارش سرمايه ، سيروس سازدار همچنين گفته « امسال نسبت به سال گذشته افزايش توليد گاز نداشتيم و انتظار معجزه هم نداريم. از طرف ديگر طبق قاعده ، مصرف نيز هر سال نسبت به سال گذشته افزايش پيدا می کند. به اين ترتيب مشکل گاز جدی تر از زمستان گذشته خواهد بود و از ابتدای فصل سرما با مشکلات جدی روبه رو می شويم. »


اين نماينده مجلس استان های آذربايجان شرقی ، آذربايجان غربی ، اردبيل ، کردستان ، مازندران ، گيلان ، و تهران در زمستان ۸۷ با کمبود جدی گاز و برق مواجه خواهند بود.


بررسی مدرک وزير کشور


روزنامه جمهوری اسلامی ، خبر داده که روز يک شنبه وزير کشور برای بررسی صحت يا جعل مدرک دکترای خود در مجلس شورای اسلامی حاضر خواهد شد.


به نوشته اين روزنامه علی کردان وزير کشور يکشنبه باحضور در کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در خصوص مدرک تحصيلی خود به نمايندگان پاسخ می دهد ، و همزمان به سوال دونماينده در خصوص رتبه علمی اش و اينکه وی با چه مدرکی دانشيار دانشگاه آزاد اسلامی شده نيز بايد پاسخ گويد.


روزنامه جمهوری اسلامی در عين حال به نقل از عبدلله جاسبی رييس دانشگاه آزاد تاکيد کرده « علی کردان از دانشگاه آزاد اسلامی هيچ گونه مدرک رسمی دريافت نکرده و هر چه پشت تريبون گفته شده دروغ است. »


مخالفت ایران با انتقال سوخت از خزر


روزنامه جام جم ، مخالفت ايران با احداث خطوط انتقال سوخت در دريای خزر از سوی جمهوری آذربايجان را مورد توجه قرار داده است.


به گزارش اين روزنامه « معاون وزير امور خارجه از مخالفت ايران با احداث خطوط انتقال سوخت در اعماق دريای خزر خبر داده و گفته « برای انتقال سوخت از دريای خزر می‌توان از خاک ايران و روسيه استفاده کرد.»


به نوشته جام جم ، مسولان روسيه نيز با احداث خط لوله انتقال سوخت در اعماق دريای خزر مخالفت کرده و پيشنهاد انتقال از راه ايران و روسيه را داده اند.


XS
SM
MD
LG