لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۷ آذر ۱۴۰۰ تهران ۱۹:۱۳

مراسم «ستاد مردمی حامیان دولت» در شیرودی لغو شد


حسن روحانی در انتخابات ریاست‌جمهوری سال گذشته با اکثریت آرا بر رقبای اصولگرای خود پیروز شد
«ستاد مردمی حامیان دولت»، گروهی که بنا داشت در سالگرد انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۱۳۹۲، مراسمی را در روز ۲۴ خرداد در ورزشگاه شیرودی تهران برگزار کند، در اطلاعیه‌ای از لغو آن خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران، ایرنا، این گروه در اطلاعیه‌ای گفته است «مراسم گردهمایی شنبه ۲۴ خرداد ماه در ورزشگاه شیرودی لغو می‌شود و امید است با تجمیع هر دو برنامه اعلام شده قبلی و حضور یکپارچه تمامی حامیان دولت تدبیر و امید در مراسم ۲۲ خرداد در وزارت کشور، شاهد حضور حماسی در بزرگداشت این روز تاریخی باشیم.»

دولت «تدبیر و امید» اصطلاحی است که در مورد دولت یازدهم ایران به ریاست حسن روحانی از آن استفاده می‌شود.

آقای روحانی، تنها نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری ایران که از حمایت گروه‌های اصلاح‌طلب و برخی معترضان دولت برخوردار بود، سال گذشته با به دست آوردن اکثریت مطلق آرا بر طیفی از نامزدهای اصول‌گرا پیروز شد.

پیشتر برخی رسانه‌های ایران از برگزاری مراسم حمایتی در ۲۴ خرداد خبر داده بودند.

روزنامه اعتماد از آن به عنوان «فرصتی برای هواداران روحانی» در «شرایطی که ۱۲ ماه گذشته در مقابل همايش‌ها و تجمعات متعدد منتقدان روحانی چندان عرصه‌ای برای نشان دادن خود پيدا نكرده‌اند» نام برده بود.

از سوی دیگر روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، حضور اکبر هاشمی رفسنجانی، دبیر آن مجمع و نیز از مهم‌ترین حامیان آقای روحانی در جریان انتخابات، را در همایشی که قرار بود در ورزشگاه شیرودی برگزار شود، رد کرده بود.

البته خبرهایی نیز در مورد برگزاری همایشی دیگر در تالار وزارت کشور در روز ۲۲ خرداد منتشر شده بود. روزنامه اعتماد گفته بود این مراسم که نام آن «انتظار و امید» است از سوی «جبهه اعتدال‌گرایان و جبهه اصلاح‌طلبان» برگزار می‌شود.

در اطلاعیه که در مورد مراسم شیرودی منتشر شده آمده اس «با توجه به حضور رئیس‌جمهور مجبوب جناب آقای دکتر روحانی در مراسم همایش انتظار و امید در تالار وزارت کشور در روز پنج شنبه ۲۲ خرداد ماه، مراسم گردهمایی ۲۴ خرداد در ورزشگاه شیرودی لغو شد.»

زیر ذره‌بین

XS
SM
MD
LG