لینک‌های قابلیت دسترسی

چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ تهران ۰۲:۱۸

روزنامه اعتماد ملی، خبر از بازجويی چند روزنامه نگار «اصولگرا» اما منتقد دولت داده است.


به نوشته اين روزنامه، برخی مديران رسانه های اصولگرا و روزنامه نگاران اين طيف که از منتقدان بعضی برنامه ها و سياست های دولت و آقای احمدي نژاد هستند، شنبه گذشته به دادسرای انقلاب احضار شده، و مورد بازجويی قرار گرفته اند.


اين روزنامه از قول يک منبع آگاه نوشته که «دو نفر از احضارشدگان پس از ساعت ها بازجويی، بازداشت شدند، اما در پی فشارهای گسترده برخی نمايندگان مجلس، موقتا آزاد شده اند.»


اعتماد ملی، نام اين روزنامه نگاران را منتشر نکرده، اما احضار و بازجويی از اين روزنامه نگاران را به عنوان پروژه «خاموش کردن اصولگرايان منتقد دولت» ناميده و تاکيد کرده که اين پروژه وارد مرحله جديدی شده است .


ناپدید شدن یک مقام دفاعی ایران


روزنامه رسالت، از ناپديد شدن يکی از مقامات وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح جمهوری اسلامی ايران در استانبول خبر داده است.


اين روزنامه به نقل از روزنامه الوطن نوشته که «کارشناسان اطلاعاتی ايران و ترکيه هم اکنون در حال تحقيقات مشترک درباره ناپديد شدن عليرضا عسگری، از مقامات دفاعی جمهوری اسلامی هستند که گفته مي شود مسئوليت های سری مهمی را در اين وزارتخانه برعهده داشته است.»


رسالت نوشته است: عسگری ۶۳ ساله،هجدهم بهمن ماه سال جاری، دمشق را به مقصد استانبول ترک کرده اما تاکنون از او خبری در دست نيست. مقامات حکومتی در ايران تاکنون در اين مورد سکوت کرده اند .


توطئه علیه ایران


روزنامه کيهان، با اختصاص عنوان اصلی و سرمقاله خود به اجلاس هفت کشور اسلامی در اسلام آباد که بدون دعوت از جمهوری اسلامی برگزار شده، ادعا کرده که اين اجلاس با هدف توطئه عليه حکومت ايران برگزار شده است.


اين روزنامه با اشاره به درگيری های مسلحانه در شرق، غرب و جنوب غربی کشور در ماه های اخير، آنها را به اجلاس وزرای خارجه هفت کشور که يکشنبه گذشته در پاکستان برگزار شد ربط داده است.


روزنامه کيهان، اين اجلاس را برنامه ريزی برای ايجاد خاورميانه جديد دانسته و سران کشوراهای اسلامی را تهديد کرده که به سرنوشت صدام دچار خواهند شد .


روزنامه سرمايه، ازمذاکره ايران و امريکا خبر داده، و به نقل از علی لاريجانی در خصوص احتمال حضور ايران در اجلاس همسايگان عراق، نوشته است «اگر به مصلحت باشد برای حل مساله عراق آنچه بتوانيم ، انجام مي دهيم.» اين اجلاس قرار است در بغداد و با حضور اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل و همسايگان عراق در اوایل ماه آوریل در بغداد برگزار شود .


«کاری نکنید مردم به ما فحش دهند»


روزنامه اعتماد، به نقل از دادستان کل کشور نوشته است: «کاری نکنيد که مردم برای تهيه ميوه شب عيد به ما فحش بدهند.»


به نوشته اين روزنامه، دری نجف آبادی همچنين با انتقاد از برخورد نيروی انتظامی در مناطق مرزی به بهانه قاچاق کالا و سوخت، از اين نيرو خواست تا مبارزه با قاچاق کالا را به نحوی انجام دهد که مردم به مقام ها و نظام اسلامی فحش ندهند، چرا که اين امر به صلاح کشور نيست.


دادستان کل کشور تاکيد کرده که «برای ما ۱۰۰ صفحه کيفی از هزار صفحه کمی با ارزش تر است، پرونده ها طوری تنظيم شود که فرد خاطی نتواند از آن فرار کند و مانند پرونده شهرام جزايری نشود که در دنيا به دليل يک سهل انگاری و ضعف تابلو شويم.»


روزنامه خراسان، نوشته که «وزير بازرگانی حاضر نيست درباره گرانی کالاها سخن بگويد.»


به نوشته اين روزنامه، مسعود ميرکاظمی، وزير بازرگانی در جريان همايش روز ملی حمايت از مصرف کننده درباره وضعيت گرانی ها در شب عيد به اين روزنامه گفته است: « در مورد گرانی ها صحبتی نمی کنم.» وزير بازرگانی به خبرنگاران پيشنهاد کرده که به جای وی با اصناف صحبت کنند .


طرح مجلس برای تغییر ساعت


روزنامه آفتاب يزد، در تيتر اول شماره امروزش خبر داده که به دنبال پافشاری دولت برای ثابت ماندن ساعت رسمی کشور در سال آينده، گروهی از نمايندگان مجلس قصد دارند با ارائه طرحی از اين اقدام زيان بار جلوگيری کنند.


به نوشته اين روزنامه، محمد خوش چهره، عضو فراکسيون اکثريت مجلس گفته است: «اگر در مورد تغيير ساعت دولت پای ميز مشترک با نمايندگان ننشيند، مجلس برای اين موضوع طرح تهيه می کند.»


پيش از اين نيز مرکز پژوهش های مجلس با ارائه تحقيقی با اشاره به ثابت نگه داشتن ساعت رسمی کشور در سال گذشته، آن را سبب ضررهای ميلياردی در بخش انرژی و برق دانست، و از دولت خواسته بود که برای سال ۸۶ تغيير ساعت رسمی را در دستور کار خود قرار دهد .


تلفات رانندگی معادل تلفات زلزله بم


روزنامه همشهری، در گزارشی از تلفات حوادث رانندگی نوشته که «تلفات سالانه حوادث رانندگی در کشور برابر با زلزله بم است.»


به نوشته اين روزنامه، فرمانده نيروی انتظامی گفته است: با رقم ۲۷ هزار کشته و ۲۷۰ هزار مجروح بر اثر تصادف رانندگی، ساليانه شاهد وقوع حادثه‏ای مانند بم در کشور هستيم.


همشهری در عين حال از قول سردار احمدی مقدم، در مورد بحران ترافيک در شهرهای بزرگ کشور و از جمله تهران نوشته است: «در حال حاضر در بحث ترافيک به بن‏بست رسيده‏ايم و بايد برای حل اين مشکل، فکر و چاره‏ای نو انديشيده شود.»


XS
SM
MD
LG