لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۰:۲۰


روزنامه اعتماد، خبر داده که روز سه شنبه نزديک به ۲۰۰ نفر از دانشجويان دانشگاه رازی در اعتراض به تجاوز معاون حراست دانشگاه رازی کرمانشاه به يکی از دانشجويان دختر، دست به تجمع اعتراض آميز زدند.


به نوشته اين روزنامه، اين دانشجوی دختر پرونده ای در حراست داشته که اين موضوع باعث می شود از سوی معاون حراست تحت فشار و تجاوز قرار گيرد.


اعتماد نوشته که به دنبال اين تجمع، ریيس حراست دانشگاه رازی کرمانشاه در جمع دانشجويان حاضر شد و اعلام کرد شخص خاطی از دانشگاه اخراج شده و پرونده وی هم اکنون در دادگاه استان در حال بررسی است.


اعتماد، در عين حال از دستگيری اين دختر دانشجو و تحت فشار گرفتن وی خبر داده و به نقل از منابع دانشجویی نوشته که مسوولان می کوشند با تحت فشار گذاشتن اين دانشجو از عواقب سنگين اين عمل ننگين معاون حراست دانشگاه بکاهند .


روزنامه همشهری، انتقاد شديد نماينده مردم دامغان از قوای سه گانه را مورد توجه قرار داده و به نقل از وی نوشته که« چه کسی يا چه کسانی بايد با استراتژی استحاله انقلاب اسلامی از طريق به کارگيری تاکتيک های ماکياوليستی در اقتصاد و سياست مقابله کند.»


به نوشته اين روزنامه ، حسن سبحانی در نطق پيش از دستور خود نسبت به نقض صريح قانون اساسی توسط دولت، مجلس و قوه قضائيه اعتراض کرده و با اشاره به ناديده گرفتن فقر، فساد اقتصادی از سوی دولت و ساير قوا از تصميات دولت با عنوان«حرکات توپخانه ای» نامبرده و آن را بستر سازی برای استحاله نظام جمهوری اسلامی ناميده است.


به نوشته همشهری، آقای سبحانی همچنين گفته است: «هنگامی که هيات رئيسه مجلس چگونگی و محدوده زمانی طرح سوال نمايندگان از ریيس جمهوری و وزرا را از ۱۰ روز به بيش از يک سال معطل مي کند و در پيشگاه نمايندگان ملت نافذيت حقوق نظارتی آنها را به سکوت گورستان ها شبيه سازی مي کند، چه کسانی پاسخگو هستند.»هنگامی که هيات رئيسه مجلس چگونگی و محدوده زمانی طرح سوال نمايندگان از ریيس جمهوری و وزرا را از ۱۰ روز به بيش از يک سال معطل مي کند و در پيشگاه نمايندگان ملت نافذيت حقوق نظارتی آنها را به سکوت گورستان ها شبيه سازی مي کند، چه کسانی پاسخگو هستند؟
نمانیده دامغان در مجلس

روزنامه اعتماد ملی، از تذکر ۱۵ نفر از نمايندگان مجلس‏ هفتم به وزير فرهنگ و ارشاد خبر داده و نوشته که تذکر دهندگان خواستار رفع هرگونه فشار، تهديد و تحديد و تنگناهای ايجاد شده عليه برخی از مطبوعات، نشريات مکتوب و الکترونيکی شده‏اند.


به نوشته اين روزنامه، طی اين تذکر مکتوب که روز سه شنبه در مجلس قرائت شد، ۱۵ نماينده مجلس خطاب به صفار هرندی نوشته اند: «براساس مدارک و شواهد موجود وزارت ارشاد به بهانه‏های واهی و از طريق اعمال تحميل و تهديد و تذکرات مکتوب و شفاهی، بعضی از مطبوعات و نشريات و خبرگزاری‏ها را تحت فشار تنگنا قرار داده، و آنان را به روش‏های مختلف به سانسور و عدم انعکاس پاره‏ای از وقايع و رويدادها وادار و يا از برخی امکانات و تسهيلات محروم می‏نمايد که از اين ميان می‏توان به محدوديت‏های اعمال شده عليه خبرگزاری ايلنا اشاره کرد.»


نمايندگان در تذکر خود به وزیر ارشاد با اشاره به موادی از قانون اساسی مبنی بر آزادی مطبوعات و ممنوعيت اعمال فشار از سوی هر مقامی، خواستار رفع هرگونه فشار و تنگا از مطبوعات و خبرگزاری ها شده اند .


روزنامه همبستگی، خبر داده که روز سه شنبه برای خنثی کردن اعتصاب معلمان، تدابير امنيتی در اطراف بهارستان حاکم بود و نيروی انتظامی از صبح ديروز علاوه بر تدابير شديد امنيتی، به حصار بندی در مقابل درب شمالی مجلس نيز پرداخت.


به نوشته اين روزنامه، نيروهای امنيتی به هيچ کس اجازه تجمع در مقابل مجلس را ندادند و آمد و شد افراد در اطراف مجلس با محدوديت انجام می شد .


روزنامه کيهان خبر داده که در ۲۴ ساعت گذشته دو سانحه اتوبوسی در گردنه حيران ۲۳کشته و مجروح برجای گذاشته است.


به نوشته اين روزنامه، در دو تصادف جداگانه در گردنه حيران آستارا و محور رودبار شش نفر کشته و ۱۷ نفر مجروح شدند.


کيهان در عين حال خبر داده که ماموران امدادی با يک ساعت تاخير به محل حادثه رسيده اند و در اين فاصله چند مجروح نيز جان خود را از دست دادند .


XS
SM
MD
LG