لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ تهران ۲۰:۰۰
تیم ذوب آهن اصفهان روز چهار شنبه در چارچوب رقابت های حذفی مسابقات لیگ قهرمانان آسیا توانست با شکست یک بر صفر مقابل مس کرمان به دور بعد این رقابت ها صعود کند.

ايگور کاسترو برزيلی به عنوان بازيکن جانشين به زمين آمد و در فاصله شش دقيقه به پايان مسابقه با زدن تک گل مسابقه باعث پيروزی ذوب آهن اصفهان بر مس کرمان در مسابقه مرحله ۱۶ تيمی ليگ قهرمانان فوتبال آسيا شد.

اين مسابقه بين دو تيم ايرانی در زمين ذوب آهن شد تا ميزبان به عنوان تنها نماينده ايران در جمع هشت تيم مرحله يکچهارم پايانی باشد. در اين مرحله نيمی از تيمها جملگی از کره جنوبی می آيند و سه تيم ديگر از قطر (الغرافه)، الهلال و الشباب (عربستان) از غرب آسيا مدعی قهرمانی بالاترين جام باشگاهی قاره هستند.

ذوب آهن بر تيمی پيروز شد که در آخرين دقيقه وقت تلف شده نيمه نخست با اخراج قاسم دهنوی به دليل اخطار دوم ده نفری شد. در نيمه نخست تيم کرمانی يک بازی پاياپای و حتی با ايجاد خطر گل بيشتر برای ميزبان بود.

در نيمه دوم مس کرمان با دفاعی سرسختانه مسابقه را به واپسين دقيقه ها کشاند و در حالی که به نظر می آمد مسابقه به وقت اضافی کشيده شود، ضربه کرنر از جناح راست با ضربه سر ايگور خوزه ماريگو دو کاسترو، مهاجم تنها مانده در نزديک ديرک دوم، به گل پيروزی و صعود انجاميد. اين مسابقه حدود ۸ هزار تماشاگر داشت.

پيکارهای رفت و برگشت مرحله يک چهارم پايانی در روزهای ۱۵ و ۲۲ سپتامبر انجام می شود.

قطع برق

نيمه دوم مسابقه ذوب آهن با مس با تاخير آغاز شد که دليل آن قطع ناگهانی برق ورزشگاه بود.

برخلاف ديدار گذشته ذوب آهن در برابر الاتحاد عربستان که در قسمت هايی از ورزشگاه پارچه نوشته های «خليج فارس ايران» نصب شده بود اين بار با پافشاری نمايندگان عرب کنفدراسيون فوتبال آسيا پارچه نوشته های داخل زمين جمع شد.
XS
SM
MD
LG