لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷ تهران ۰۶:۵۷
در هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، استقلال تهران توانست با پیروزی بر مقاومت شيراز در دقایق پایانی بازی در ورزشگاه کم تماشاگر آزادی، بارديگر از پرسپوليس در جدول رده بندی پيش افتد.

نيمه نخست این بازی با گلهای کيانوش رحمتی و کاپيتان فرهاد مجيدی دو بر صفر به سود استقلال به پايان برسد. اما پيروزی آسان تيم آبی پوش تهرانی در نيمه دوم تا آستانه محو شدن پيش رفت و وقتی با گل دير هنگام و عجيب اميرحسين صادقی به دروازه خودی، بازی به تساوی کشيد، فرهاد محيدی در يک روز پرفروغ منجی تيمش شد و با گل دوم خود و سوم استقلال، تماشاگر ناراضی و تيم بحران زده را به پرواز در آورد.

در پی تنبيه انضباطی حسين کاظمی، سياوش اکبرپور و غلامرضا عنايتی از سوی باشگاه استقلال، استقلال با دو مهاجم بدون تغيير (آرش برهانی و محمد ميرصالحی) و با حضور کيانوش رحمتی در جمع مردان ميانی به ميدان آمد و در دقيقه ۲۲ رحمتی با يک ضربه آزاد از اشتباه دروازه بان شيرازی بيشترين بهره را برد تا تيم ميزبان اعتماد به نفس برای گلزنی را بيابد.

در حضور کمتر از ۱۵ هزار تماشاگر در نيمه نخست مقاومت تيمی کم توان نشان داد و ميزبان در دقيقه ۴۵ روی اشتباه مدافع مقاومت و ضربه تمام کننده و هشيارانه مجيدی گلهايش را دو برابر کرد.

شروع نيمه دوم با گل تيم بيدارشده مقاومت همراه بود و مهرداد کريميان با يک ضربه قوسی محمد محمدی، دروازه بان استقلال را تسليم کرد تا فاصله به حداقل برسد.

نيمه دوم را می توان از آن مقاومت دانست که در برابر تفکر حفظ نتيجه استقلال در پی گل تساوی بود و در سايه دوندگی و هماهنگی مردان ميانی و خط حمله اش چندبار تا آستانه گلزنی پيش رفت. اما اين مهم در دقيقه ۹۰ با ضربه اشتباه اميرحسين صادقی نائل شد که توپ در حال بيرون رفتن را با يک ضربه به درون گل فرستاد! اين گل فرياد اعتراض تماشاگران استقلالی عليه صمد مرفاوی، سرمربی استقلال را برای لحظه هايی به آسمان برد.

اما در دقيقه ۳+۹۰ با پاس مهدی سيدصالحی با سر و مهار و ضربه فرهاد مجيدی بار ديگر پيروزی را از آن استقلال تهران ساخت تا با ۳۰ امتياز به رده سوم بازگردد. سپاهان با ۴۰ امتياز و ذوب آهن با ۳۶ امتياز در رده های اول و دوم هستند و با مدعيان ديگر فاصله ای بسيار دارند. مقاومت با ۳۰ امتياز به دليل يک گل زده کمتر، پس از استقلال تهران در رده چهارم است.

تيم استقلال با اين آرايش بازی کرد: محمد محمدی، پژمان منتظری، حنيف عمران زاده، اميرحسين صادقی، هاشم بيک زاده، خسرو حيدری، کيانوش رحمتی، فابيو جانواريو(از دقيقه۸۱ مهدی اميرآبادی)، فرهاد مجيدی (کاپيتان)(از دقيقه ۴+۹۰ هادی شکوری)، مهدی سيد صالحی و آرش برهانی.

پیروزی سپاهان

سپاهان در مسابقه نفسگير کرمان سه بر دو مس را شکست داد. اين مسابقه حدود پنج هزار تماشاگر داشت و محسن بنگر در دقيقه شش، محمد عمادرضا در دقيقه ۴۱ و ابراهيم توره در دقيقه ۱+۴۵ برای سپاهان و ادينيو در دقيقه ۳۳ و مهدی رجب زاده در دقيقه ۶۷ برای مس گل زدند. در اين مسابقه لوکا بوناچيچ، سرمربی اسبق سپاهان، رهبری تيم مس را بر عهده داشت.

ذوب آهن در اصفهان با يک گل ديرهنگام طلسم دروازه تراکتورسازی را شکست. محمدرضا خلعتبری در دقيقه ۸۸ با گل خود مرد سرنوشت ساز تيم اصفهانی شد.

در قزوين فولاد اهواز با شکست فاصله ای نداشت که سعيد رمضانی در دقيقه ۵+۹۰ گل تساوی بخش را زد و برتری پيکان با گل لوييس کارلوس در دقيقه ۲۴ را برهم زد. به دليل فحاشی تماشاگران قزوينی در ديدار با ملوان، اين مسابقه بدون تماشاگر انجام شد.

شکست استيل آذين

سر انجام صبای قم به مربيگری محمدرضا گربکندی طعم پيروزی را چشيد و در حالی که مسابقه را يک بر صفر عقب بود، در پرگلترين مسابقه هفته چهار بر دو استيل آذين را شکست داد.

مرد اول اين مسابقه داوود حقی بود که به تنهايی همه گلهای صبا را به ثمر رساند. دو گل او از نقطه پنالتی و دو گل ديگر با ضربه های آزاد بود. افشين چاووشی در دقيقه سوم و حسين کعبی در دقيقه ۳۱ برای استيل آذين گلزنی کردند.

سفيدپوشان شاهين بوشهر در ميزبانی سايپا با گلهای عباس پورخسروانی و مهدی کيانی دو بر صفر به پيروزی رسيدند. اين مسابقه حدود ۱۳ هزار تماشاگر داشت و سايپا با اخراج رضا محمودی، از دقيقه ۲۹ ده نفری بازی کرد.

پاس در همدان با تک گل ديرهنگام مقداد قباخلو در دقيقه ۸۷، ابومسلم را شکست داد. سيدعباسی از ابومسلم در دقيقه ۴۲ از زمين اخراج شد.

فحاشی و ضرب و شتم عابدزاده در اهواز

خبری که شگفتی ها و نتيجه های هفته نوزدهم ليگ برتر فوتبال ايران را تحت تاثير قرار داد، فحاشی و در پايان مضروب کردن احمدرضا عابدزاده، اسطوره دروازه بانان تاريخ فوتبال ايران از سوی چند تماشاگر اهوازی بود.

به گزارش خبرگزاری ايلنا در ورزشگاه تختی اهواز از نيم ساعت پيش از شروع بازی، تا دقايقی پس از پايان آن، از سوی «برخی هواداران اهوازی صدای فحاشی و توهين‌های رکيک به احمدرضا عابدزاده به گوش می‌رسيد. پس از پايان بازی، چند تن از هواداران اهوازی که لباس آبی به تن داشتند، با حمله به مربی دوازه‌بانان‌ پرسپوليس، اقدام به ضرب و شتم وی کردند... عابدزاده مسير کوتاهی را که تا اتوبوس حامل بازيکنان باقی مانده بود، لنگ لنگان طی کرد.»

در اين مسابقه پرسپوليس يک بر صفر از استقلال اهواز شکست خورد
XS
SM
MD
LG