لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۱۴

استقلال در آخرين لحظه از شکست مقابل فولاد گريخت


در روز نخست هفته بيستم ليگ برتر فوتبال ايران، جام خليج فارس، استقلال يک بار ديگر در سومين دقيقه وقت تلف شده گل زد تا از شکست در خانه فولاد اهواز بگريزد.

در حضور حدود ۱۸ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه قديمی تختی اهواز مسابقه حساس دو تيم از تهران و جنوب ايران يک بر صفر به سود شاگردان مجيد جلالی بود، استقلال در دقيقه ۳+۹۰ با ضربه مهدی سيد صالحی به گل تساوی بخش دست يافت.

نيمه نخست با برتری نسبی تيم فولاد همراه بود و يک بار مانور خوب غلامرضا رضايی و ضربه سعيد رمضانی به ديرک عمودی دروازه محمد محمدی خورد و بار ديگر ضربه خطرناک جواد شيرزاد با واکنش محمدی از دهانه دروازه استقلال بازگردانده شد. فولاديها مدعی ورود توپ به داخل دروازه بودند.

طلسم دروازه ها در دقيقه ۵۴ توسط بارتلوويچ بوسنيايی شکسته شد و فولاد يک بر صفر پيش افتاد.

استقلال که از بازی زمينی نتوانسته بود سود ببرد، در اواخر بازی به بازی هوايی روی آورد و در حالی که در هر حمله خود با ضد حمله های تيم فولاد درگير بود، و بار ديگر فريادهای اعتراض آميز استقلاليها برضد صمد مرفاوی، سرمربی اين تيم با گل ديرهنگام مهدی سيدصالحی رنگ ديگری به خود گرفت.

درگيری در پايان مسابقه

با سوت پايان بازی کشمکشی ميان نيمکت نشينان دو تيم در گرفت که در يک مورد به کتک کاری بين آرش برهانی و يکی از تدارکاتچی های فولاد انجاميد. در گيری ميان بازيکنان دو تيم با دخالت غلامحسين مظلومی، سرپرست خوزستانی تيم استقلال تهران و همچنين سرپرست تيم فولاد به پايان رسيد.

بازيکنان دو تيم به این ترتيب بود: فولاد : حسين آشنا، جلال کاملی مفرد، ايوب والی، علی حمودی، جواد شيرزاد، سيامک سرلک(از دقيقهد۷۶ سجاد فيض الهی)، سعيد رمضانی، بارتلويچ، مهدی چمن‌آرا، بختيار رحمانی(از دقيقه ۹۰+۱ نادر احمدی) و غلامرضا رضايی

استقلال: محمد محمدی، امير حسين صادقی، حنيف عمران زاده، مهدی اميرآبادی، هاشم بيک زاده، کيانوش رحمتی، فرهاد مجيدی، خسرو حيدری، فابيو جانواريو(از دقيقه ۸۴ رينالدو)، آرش برهانی(از دقيقه ۸۶ هادی شکوری) و مهدی سيد صالحی .

علی کريمی: به تيم ملی بازنمی گردم

در ورزشگاه تختی تهران تيم استيل آذين همچنان روی نوار تساوي های دو بر دو گام برداشت. اين بار در برابر ذوب آهن رده دومی بود. گلزن اول استيل آذين در اين روز حسين کعبی بود که در دقيقه های ۱۰ و ۴۶ گل زد. اما هر بار ذوب آهن در مقام پاسخ بر آمد. ابتدا در دقيقه ۱+۴۵ با ضربه محمدرضا خلعتبری و سپس در دقيقه ۶۰ توسط محمد حسينی. پس از اين مسابقه تماشايی، علی کريمی، کاپيتان تيم استيل آذين به خبرنگاران گفت که ديگر هرگز به تيم ملی بازنخواهد گشت. حسين کعبی هم اظهار اميدواری کرد که گلزنی اش را در تيم ملی ادامه دهد. ذوب آهن ۳۷ امتيازی شد.

پيکان از استقلال پيش افتاد

ملوان با وجود بازگشت چندباره محمد احمدزاده بر روی نيمکت سرمربيگری، در خانه اش يک بر صفر مغلوب پيکان شد. پيکان با اين پيروزی ۳۲ امتيازی شد و يک امتياز از استقلال تهران پيش افتاد.

در حضور حدود ۱۰ هزار تماشاگر پيکان با تک گل سعيد دقيقی در دقيقه ۷۶ به هرسه امتياز بازی دست يافت. اما حميد درخشان از داوری سخت شکايت داشت و آن را به سود ملوان می دانست.

در ورزشگاه کم تماشاگر کرمان تيم مس سرانجام طعم پيروزی را چشيد و تيم استقلال اهواز را با گلهای ادينيو در درقيقه ۶۲ و مهدی رجب زاده در دقيقه ۷۲ دو بر صفر شکست داد.

صبای قم نيز با اين که نيمه نخست مسابقه در مشهد در برابر ابومسلم يک بر صفر عقب بود، در پايان به پيروزی سه بر يک رسيد.
پس از گل دقيقه ۲۸ رضا ناصحی برای ابومسلم، داود حقی در دقيقه ۵۵ و محسن بياتی نيا در دقيقه های ۵۸ و ۶۳ برای پيروزی تيم قمی گل زدند.

اخراج ارنی براندتس، سرمربی هلندی درد راه آهن را دوا نکرد و اين تيم در برابر تيم سايپا به شکست دو بر يک تن داد. برای سايپا امين منوچهری در دقيقه اول و ابراهيم صادقی در دقيقه ۷۶ گلزنی کردند. تک گل راه آهن سقوط کرده به جمع ته نشينان جدول را ميلاد زنيدپور در دقيقه ۹۰ به ثمر رساند.
XS
SM
MD
LG