لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ تهران ۱۲:۲۶

انتقاد ترامپ از انتشار گزارش‌ها در مورد پرسش‌های احتمالی مستشار ویژه


دونالد ترامپ از انتشار گزارش‌هایی در روزنامه‌ها در مورد پرسش‌های احتمالی مستشار ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات آمریکا، انتقاد کرده و گفته «هیچ تبانی در کار نبوده است.»

رییس جمهوری آمریکا روز سه‌شنبه در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت، شرم‌آور استکه پرسش‌های مرتبط با پرونده روسیه به رسانه‌ها درز کرده در حالی که نه پرسشی در کار است و نه هیچ تبانی صورت گرفته، بلکه اساسا بحث تبانی مسئله‌ای ساختگی است.

روزنامه‌های نیویورک تایمز و وال‌‌استریت جورنال، در گزارش‌هایی به فهرستی از پرسش‌های احتمالی اشاره کرده‌اند که ممکن است پرسش‌های رابرت مالر، مستشار ويژه از رییس جمهوری آمریکا باشد.

نیویورک تایمز در گزارش خود به ۴۰ پرسش اشاره کرده که ممکن است آقای مالر از رییس جمهوری آمریکا داشته باشد.

پس از اخراج جیمز کومی، رییس سابق پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی، و در حالی که دادستان کل آمریکا خود را از پرونده بررسی دخالت احتمالی روسیه در انتخابات معاف کرده است، معاون دادستان کل، رابرت مالر را به عنوان مستشار ويژه برای این پرونده تعیین کرد.

رابرت مالر، رییس سابق اف‌بی‌آی نیابت قضایی دارد تا در مورد هرگونه دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا و یا تبانی احتمالی برخی افراد در کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه، تحقیق و بازرسی کند.

گزارش نیویورک تایمز گفته برخی از پرسش‌های رابرت مالر، در مورد این‌ است که آیا رییس جمهوری آمریکا تلاش کرده جلوی اجرای عدالت را بگیرد.

دونالد ترامپ در توئیتر گفت:‌ «خیلی سخت است بشود جلوی اجرای عدالت درباره جرمی که هیچ وقت رخ نداده است.»

رویترز در گزارشی نوشته با دفتر مستشار ویژه در مورد صحت این گزارش‌ها تماس گرفته ولی پاسخی نگرفته است.

شماری از این پرسش‌ها در مورد پل منافورت، رییس سابق کمپین انتخاباتی ترامپ است. دیگر پرسش‌ها در این گزارش به این برمی‌گردد که آیا آقای ترامپ از مداخله هکرها و یا فعالیت‌های شبکه اجتماعی آگاه بوده است یا نه.

نیویورک تایمز و وال‌استریت جورنال در گزارش‌های خود گفته‌اند این پرسش‌ها را وکلای دونالد ترامپ هفته گذشته از تیم تحقیقاتی رابرت مولر دریافت کرده‌اند. گزارش شده در آن دیدار، تیم تحقیقاتی رابرت مولر مراحل رسیدن به جلسه پرسش از دونالد ترامپ را مطرح کرده است.

به استناد گزارش‌هایی از خبرگزاری‌های رویترز و فرانسه، رادیو فردا؛ ک.ت/س.ن

دیدگاه شما

نمایش نظرات

XS
SM
MD
LG