لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
جمعه ۱۵ فروردین ۱۳۹۹ تهران ۰۱:۴۸

کاخ سفید: ترامپ طی روزهای آینده راهبرد در قبال ایران را اعلام می کند


کاخ سفید می گوید، دونالد ترامپ تصمیم خود را در خصوص راهبرد کلی در قبال ایران اتخاذ کرده است.

سارا سندرز، سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه ۱۸ مهرماه گفته است، دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا تا اخر هفته جاری راهبرد کلی ایالات متحده در قبال ایران را اعلام خواهد کرد.

به گزارش رویترز، خانم سندرز در پاسخ به پرسشی در خصوص زمان تایید یا عدم تایید پایبندی ایران به توافق هسته ای با شش قدرت جهانی، برجام، توسط دونالد ترامپ، گفته است: او (رییس جمهوری) تا آخر هفته جاری این موضوع را اعلام می کند.

رییس جمهوری آمریکا از منتقدان توافق هسته ای با ایران است و آن را «مایه شرمساری» آمریکا خوانده است. مقام های آمریکایی نیز می گویند، وی در مهلت تعیین شده در روز ۱۵ اکتبر اعلام خواهد کرد که ایران به توافق هسته ای پایبند نبود است.

طبق این گزارش همچنین انتظار می رود که رییس جمهوری آمریکا در چارچوب راهبرد تازه در قبال ایران سپاه پاسداران را در فهرست تحریمی سازمان های تروریستی قرار دهد.

سخنگوی کاخ سفید روز سه شنبه گفته است: رییس جمهوری تصمیم خود را در خصوص راهبرد کلی در قبال ایران گرفته است و می خواهد مطمئن شود که یک سیاست فراگیر برای مقابله با همه مسایلی که ایران به عنوان یک بازیگر بد ایجاد می کند، در اختیار خواهیم داشت.

دونالد ترامپ ایران را به ترویج تروریسم و خشونت متهم می کند و می گوید، توافق هسته ای شش قدرت جهانی با ایران به اندازه کافی سازوکارهایی در اختیار ندارد تا مانع دستیابی ایران به ساخت سلاح هسته ای شود.

این در حالی است که ایران می گوید برنامه ای برای دستیابی به سلاح هسته ای ندارد.

در همین حال، رهبران کشورهای اروپایی نگرانی خود را از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران اعلام کرده اند.

تراز می، نخست وزیر بریتانیا، نیز روز سه شنبه در گفت وگوی تلفنی با ترامپ حفظ برجام را برای «امنیت منطقه» ضروری خواند.

طبق قانون مصوب کنگره ایالات متحده، دولت آمریکا هر ۹۰ روز یک‌ بار باید در گزارشی به قانون‌گذاران این کشور پایبندی یا عدم پایبندی ایران به برجام را تایید کند.

پیشتر یک مقام آمریکایی به رویترز گفته بود، دونالد ترامپ احتمالا روز ۱۲ اکتبر (۲۰ مهرماه) در خصوص راهبرد آمریکا در قبال توافق هسته ای با ایران سخنرانی خواهد کرد

دیدن نظرات (۹۰)

زمان این نظرخواهی به پایان رسیده است
XS
SM
MD
LG