لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ تهران ۰۳:۲۳

دست‌کم ۱۲ نفر در استان هرمزگان قربانی سیل شدند


سیل در استان هرمزگان تلفات جانی برجای گذاشت
سیل در استان هرمزگان تلفات جانی برجای گذاشت

جاسم جادری،استاندار هرمزگان، روز پنجشنبه،۲۱ آبان ماه، از کشته شدن ۱۲ نفر در شهرستان‌های این استان بر اثر سیل خبر داد.

بارندگی و طغیان رودخانه‌ها و نهر‌ها در نقاط مختلف ایران، خسارات و تلفاتی بر جای گذاشته است.

به گزارش فارس، استاندار هرمزگان افزود «متأسفانه این بارندگی‌ها چندین تلفات داشته که از این میان می‌توان به حادثه غرق شدن سرنشینان یک دستگاه پراید از اهالی می‌رآبی بخش زیارتعلی رودان اشاره کرد که این امر سبب از بین رفتن پنج عضو یک خانواده شد.» ​

استاندار هرمزگان افزود: «همچنین میزان ذخیره آب دریاچه سد استقلال میناب که در حالت بحرانی قرار داشت پیش‌بینی می‌شود تا ساعات آینده به ۱۰ میلیون متر مکعب افزایش یابد.»

پیشتر عطالله کاظمی‌نژاد، بخشدار رودخانه به تسنیم گفته بود: «به دلیل قطع ارتباط بخش رودخانه با مرکز شهرستان حضور گروه‌های امدادی ممکن نیست.»

مدیرکل امور عشایر استان لرستان نیز گفته است که بارندگی‌های اخیر باعث وقوع سیل در برخی مناطق این استان شده و خساراتی به کشاورزان و عشایر وارد کرده است.

تعدادی از مدارس در برخی نقاط استان‌های هرمزگان و فارس نیز تعطیل شده‌اند.

بارش سیل آسای باران و توفان در کیش نیز خسارات زیادی بر جا گذاشته اما رئیس ستاد بحران گفته که جزیره تلفات جانی نداشته است.

حاجی مراد بیرانوند از توزیع سه هزار لیتر نفت سفید بین عشایر لرستان برای جلوگیری از قطع درختان توسط آن‌ها با هدف مقابله با سرما خبر داده است.

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر هم از مفقود شدن چهار نفر در سیل شهرستان تایباد خبر داده است.

این سازمان افزوده که تا ساعت هشت صبح پنجشنبه، به ۳۶۰۰ نفر در استان‌های ایلام، کرمانشاه، لرستان، خراسان رضوی، بوشهر، فارس، قزوین، هرمزگان و یزد امدادرسانی شده و ۱۷۰ نفر نیز اسکان اضطراری داده شدند.

XS
SM
MD
LG