لینک‌های قابلیت دسترسی

خبر فوری
شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۸ تهران ۱۸:۱۸

بررسی روزنامه های صبح شنبه ايران


روزنامه کارگزاران ، با انتشار گزارش کامل سخنان رئيس جمهوری اسلامی در نشست خبری با نمايندگان رسانه ها ، از ادامه رويارويی دولت نهم با مراجع تقليد خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه ، محمود احمدی نژاد در اين نشست درباره ماجرای نارضايی مراجع تقليد از برخی مواضع دولت نهم و حاميانش گفت « مراجع ، محترم هستند و جايگاه خودشان را دارند. اما آن تخريب‌ها را قبول نداريم چون ربطی به دولت ندارد. »


کارگزاران ، همچنين از قول احمدی نژاد نوشته « اگر توصيه‌هايی باشد توجه می‌کنيم ولی تصميم‌گيری در کشور تابع مقررات و ضوابط است. دولت نمی‌تواند تمام توصيه‌ها را در اقدامات خود به‌ طور کامل دخالت دهد. تصميم‌گيری‌های دولت مستقل از توصيه ‌ها ست ولو اينکه افراد توصيه‌ کننده بسيار محترم باشند. »


بنا بر گزارش اين روزنامه ، احمدی نژاد همچنين گفته « مطلع شدم که برخی گروه‌ها که قبلا به ظاهر متضاد بودند ، امروز ائتلاف کرده‌اند. بحث‌هايی مطرح می‌شود که برخی تلاش می‌کنند علما و بخشی از آن ها را در مقابل دولت قرار دهند و از شخصيت و جايگاه علما و تخريب دولت سوءاستفاده کنند. »


هفته گذشته برخی روزنامه ها خبر داده بودند که سه نفر از مراجع تقليد اعلام کرده اند که به دليل مواضع برخی مديران دولتی ، از ديدار با مقامات دولت نهم خودداری خواهند کرد.


حکم 5 سال زندان برای برادر يعقوب مهرنهاد


روزنامه اعتماد ، از محکوميت ۵ ساله برای ابراهيم مهرنهاد برادر يعقوب مهرنهاد ، روزنامه نگار و وبلاگ نويس بلوچ که مرداد ماه امسال اعدام شد، خبر داده است.


به نوشته اين روزنامه « ابراهيم مهرنهاد فعال مدنی به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و تبليغ عليه نظام از سوی دادگاه انقلاب زاهدان به ۵ سال زندان که ۳ سال آن تعزيری و ۲ سال آن تعليقی است ، محکوم شده است.


به نوشته اعتماد ، ابراهيم مهرنهاد از اسفند ماه سال گذشته در بازداشت به سر می برد.


تغيير در وزارت کشور


روزنامه جمهوری اسلامی ، استعفای معاون سياسی وزارت کشور را مورد توجه قرار داده و نوشته « عليرضا افشار معاون سياسی وزارت کشور از سمت خود در اين وزارتخانه استعفا کرد و از اين وزارتخانه رفت. »


اين روزنامه به علت استعفای عليرضا افشار اشاره ای نکرده ، و نوشته « هنوز علت استعفای او اعلام نشده ولی بی ارتباط با آمدن علی کردان نيست. »


به گزارش روزنامه جمهوری اسلامی ، عليرضا افشار فرمانده اسبق بسيج سپاه پاسداران ، پس از استعفای مجتبی هاشمی ثمره به معاونت سياسی وزارت کشور منصوب شد ، و سال گذشته رييس ستاد انتخابات هشتمين دوره مجلس شورای اسلامی و چهارمين دوره انتخابات ميان دوره ای مجلس خبرگان رهبری بود.


کشته شدن 4 مامور انتظامی در سيستان و بلوچستان


روزنامه کيهان ، از کشته شدن ۴ تن از ماموران نيروی انتظامی در استان سيستان و بلوچستان خبرداده است.


به نوشته این روزنامه در جريان پاک سازی منطقه نصرت آباد زاهدان طی روزهای گذشته يکی از فرماندهان نيروی انتظامی به همراه ۳ تن از ماموران اين نيرو کشته شده اند.


کیهان ، در باره علت اين درگيری مسلحانه نوشته « نيروهای قرارگاه عملياتی فتح و انتظامی سيستان و بلوچستان با اطلاع از ورود گروهی از اشرار مسلح به داخل مرزهای شرقی کشور ، روز گذشته بلافاصله اقدامهای لازم را انجام دادند که در اين درگيری تعدادی کشته و مجروح شدند ، و مقاديری سلاح و مهمات برجای ماند. »


ادامه مذاکره خريد گاز برای زمستان


روزنامه سرمايه ، از ادامه مذاکرات برای خريد گاز از ترکمنستان برای فصل سرما خبرداده ، و از قول نايب رييس کمسيون انرژی مجلس نوشته « نگرانی ما در تامين سوخت زمستان به قوت خود باقی است و به همين دليل رايزنی ها به منظور کاهش قيمت خريد گاز از اين کشور همچنان ادامه دارد. »


به نوشته اين روزنامه ، ناصر سودانی همچنين گفته « اولويت تامين گاز در زمستان بايد بخش داخل باشد و صادرات در اين دوره کاهش يابد. »


سرمايه به نقل از اين عضو کميسيون انرژی همچنين خبرداده که « با وجود تلاش وزارت نيرو برای تعديل خاموشی ها در کشور ، زمستان نيز اين روند به علت کمبود سوخت نيروگاهی ادامه می يابد. »


انتخاب سردبیر

XS
SM
MD
LG